de de de


Novinky:

Jak dostat do auta hudbu z telefonu?

Mobilní telefon dnes pro většinu lidí představuje nepostradatelného společníka. V současné době již využití mobilních zařízení daleko přesahuje pouhou komunikaci a lidé skrze něj přijímají informace i konzumují zábavu. Jednou z nejběžnějších aktivit, pro které své mobilní telefony používáme, je poslouchání hudby. Stejně tak i pří jízdě autem je poslech hudby samozřejmostí. Naše oblíbené písničky nás při dlouhých i krátkých cestách baví stejně jako nám pomáhají s pozorností. Jaké však máme možnosti, pokud chceme oba světy propojit a zvuk z mobilního telefonu vyslat autorádia?

Analogový kabel

Klasickým způsobem propojení mobilního zařízení s audio systémem auta je analogový kabel. Realizuje se jednoduše propojením sluchátkového výstupu na telefonu (dnes téměř vždy klasický 3.5 mm jack) a line-in konektorem autorádia. Novější vozy již mají konektor pro 3.5 mm jack snadno přístupný, v některých starších modelech bývá skrytý na zadní straně. V takovém případě je třeba kabel vést skrze palubní desku. Specialitou je použití adaptéru pro stará kazetová autorádia. I v takovém případě lze tedy zvuk z telefonu do autorádia dostat.

Bluetooth

Bezdrátové připojení přes Bluetooth je v současné době velmi populární a často používané. Díky moderním autorádiím s Bluetooth je dnes možné připojit i mobilní zařízení. Při připojování zařízení přes Bluetooth je třeba si dát pozor, aby bylo zařízení nastaveno tak, aby bylo viditelné a následně jej bylo možno nalézt v seznamu dostupných zařízení po aktivaci Bluetooth v autě. Počítat musíte se zvýšenou spotřebou baterie v telefonu. Při hodně dlouhých cestách tak budete muset telefon připojit k nabíječce.

USB kabel

Stejně jako v případě Bluetooth, audio systémy moderních vozů mají i USB vstup, ke kterému lze připojit externí zařízení jako jsou flashdisky i jiná externí zařízení. Po připojení je možno procházet knihovnu audio souborů, které jsou tam umístěny. Chcete-li tak skrze audio systém auta přehrávat audio soubory z telefonu, po připojení budete muset pouze nastavit na telefonu připojení telefonu jako disku. Soubory poté můžete procházet na displeji autorádia.

Výhody a nevýhody jednotlivých způsobů připojení

Při rozhodování o tom, který způsob připojení zvolit, záleží samozřejmě na tom, jaké možnosti má konkrétní autorádio. Jak se ale rozhodnout v případě, že podporuje všechny zmíněné způsoby? Obecně lze říci, že přenos signálu „po drátě“, ať již prostřednictvím analogového kabelu či přes USB, nabízí lepší kvalitu zvuku, než když je telefon připojen bezdrátově. Je ale potřeba vzít v potaz to, že i Bluetooth připojení má své výhody. Jedná se (logicky) o absenci kabelu a především fakt, že v případě připojení přes Bluetooth umožňuje současně využívat i handsfree hovory bez nutnosti tvorby dalšího připojení přes separátní headset apod. Volba je tedy pouze na vás!

Jak dostat do auta hudbu z telefonu?
Ohodnoťte článek