de de de


Novinky:

Dobré cestovní pojištění vyřeší na vašich cestách spoustu problémů

Nesmíte podléhat dojmu, že i když jste maximálně opatrní, na vaší cestě mimo ČR se nic nestane. Je to většinou naopak. Vše může začít na letišti, kde budete řešit ztrátu zavazadla, z ničeho nic vás rozbolí zuby nebo se zraníte při sportu a budete potřebovat okamžitou lékařskou pomoc. A ještě to není vše, na pokoji se neopatrně otočíte a shodíte hotelový telefon, který se rozlétne na kousky.

Rozsáhlé krytí od klasické pojistky

Pro každou cestu si sjednejte klasickou pojistku. Výhodné cestovní pojištění je to, které má limity pro léčebné výlohy ve výši minimálně 5 000 000 Kč a má široký rozsah krytí. Základní pojistka se může vztahovat i na různé sportovní aktivity, důkladně čtěte pojistné podmínky. Pokud je sport zařazen do skupiny rizikových, je nutné si sjednat připojištění. Nezapomínejte na to. Právě při sportu se stává nejvíce úrazů, a pokud nemáte připojištění, nemáte nárok na finanční kompenzaci a vše budete hradit ze svého.

Zavazadla, odpovědnost a úraz

Jako doplněk se vždy hodí pojištění zavazadel, ideálně s limitem 30 000 Kč. Vztahuje se na situace, kdy vám přepravce ztratí, zničí nebo poškodí zavazadla. Pokud se něco takového stane, problém řešte na místě s přepravcem a nechte si o jednání vydat protokol. Ten slouží jako důkaz pro pojišťovnu. Vhodné je také pojištění odpovědnosti. Kryje vás ve chvíli, kdy druhé osobě způsobíte škodu na zdraví či majetku. Jak přesně funguje, čtěte zde. Další potřebné je úrazové pojištění. To si sjednejte, i když si ho platíte v ČR. Na pobyt v zahraničí se totiž nemusí vztahovat.

Levněji online

Díky internetu je možné pojistku vyřídit třeba i den před odjezdem z pohodlí domova. Do online formuláře zadáváte počet dní a také cílovou destinaci. Vše je vyřízeno za několik minut, smlouva vám přijde na e-mail. Nezapomeňte si z ní opsat číslo na asistenční službu a noste ho neustále u sebe.

Kde výhodně sjednat? ERGO pojišťovna například nabízí základní cestovní pojistku již od 20 Kč na den a k němu připojištění (zavazadel, úrazu a odpovědnosti) za pouhých 10 Kč na den.

Dobré cestovní pojištění vyřeší na vašich cestách spoustu problémů
5 (100%) 1 vote
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*