de de de


Novinky:

Empire State Building v USA

Každý New Yorčan se při cestě do práce hrdě naklání, aby si prohlédl majestát a pýchu svého města, kterou Empire State Building bezpochyby je. I přesto, že budova obstála v prvenství nejvyšší stavby světa celých 40 let, byla překonána. Přesto dnes stále hrdě patří k nejvyšším budovám USA a stejně tak si drží i přední příčku v samotném New Yorku. Empire State Building patří k národním kulturním památkám a bezpochyby se zraky turistů při návštěvě americké metropole upínají přímo k ní. Stále je dominantní, fascinující a nenahraditelná.

Empire State Building

Pokud se rozhodnete pro výlet a nezapomenutelnou vyhlídku na New York přímo z teras Empire State Building, zamiřte ke vchodu, kde vystojíte typickou, možná i několika hodinovou frontu. Za zážitek to rozhodně stojí, ovšem můžete také potkat na ulici sympatického mladíka, který vám vše zprostředkuje, zavede vás k zadnímu vchodu budovy, kde vejdete přímo před netrpělivě čekající a svůj den tímto znatelně prodloužíte minimálně o pár hodin. Je nutné zdůraznit, že cena za zážitek bez čekání je dvojnásobná.

Před vstupem na samotný vrchol Empire State Building vás čeká neskonale zábavné divadlo, ve formě 4D kina. Než do něj vstoupíte, z obrazovek na vás promluví sympatická tvář, která ve formě fotodokumentace přiblíží výstavbu samotného mrakodrapu, který se dlouhou dobu předháněl se sousedící Chrysler Building. Ta ač měla boj předem prohradný, pokusila se Empire State Building trumfovat vysílačem, ten se pak ale objevil i na vrcholu samotného New Yorského velikána a tím celý boj o prvenství vyhrál. Značná je i dokumentace o letecké havárii, kdy špatně navigovaný bombardér havaroval do severní zdi mrakodrapu. Neštěstí si vyžádalo oběti na životech, nevyčíslitelné škody, přesto se statika budovy ani přes tento čin nepohnula.

Po lekci z historie se otevřou brány 4D kina a na diváky je připravená NY Skyride. Tento populární způsob zábavy vám přinese nejen úsměv na rtu, ale také leteckou prohlídku nad celým New Yorkem, která je vtipným způsobem komentována. Průlet a občas i značně adrenalinové chvilky v podobě přetáčení, napodobení ztroskotání a šplouchnutí do vody je zakončena vskutku famózním sjezdem po zdi Empire State Building a to v pravém úhlu. S dech beroucích výšek si můžete prohlédnout Central Park, Brooklynský most a nebo slavnou Sochu svobody. Vše je však v bezpečí a pohodlí jednoho kinosálu, kde s vámi třese hydraulika, ventilace vám čechrá účes a občas obličej zkropí i trocha vody.

Na konci tohoto představení se Vám otevře fantastická možnost nezapomenutelného pohledu na New York, kterým je bezpochyby vyhlídková terasa na vrcholu budovy. Začínající nad samotným výběžkem Manhattanu, přes Hudson river až na New Jersey. Z lobby se výtahem k vyhlídce dostanete za necelou minutu, což vám potvrdí chvíli přetrvávající šum a tlak v uších (překonáváte převýšení 320m). Při samotném pohledu do ulic vás zaskočí množství žlutých taxíků, nekončící ruch, dolehájící k uším až do 102. patra jedné z nejvyšších budov New Yorku. Otevírací doba je velmi flexibilní, především v sezóně se brány mrakodrapu zavírají až ve 2 hodiny v noci, proto je zde velká možnost prohlédnout si dokonale osvětlený noční New York.

Empire State Building je ikonou New Yorku, proslavila ji její výška, historie a možná taky kinematografie, kde se stala útočištěm pro největšího filmové opa. V noci je nezaměnitelně osvětlena a barvy se mění k důležitým událostem a svátkům, které v Americe probíhají. Jednoduše řečeno, její návštěva je pro toho, jež chce pohlédnout na srdce New Yorku, podmínkou. Díky nekončící záplavě turistů také Empire State Building vydělává obdobnou sumu, jako za pronájem svých kanceláří.

Obrázek převzat z www.freedigitalphotos.net. (autor: Troy Faulder)

Empire State Building v USA
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*