de de de


Novinky:

Tipy na dovolenou: Dubrovník

Léto je v plném proudu a vy stále přemýšlíte o tom, kam vyrazit na rodinnou dovolenou? Nechce se vám do afrických destinací, kterým jsme se věnovali minulý týden v podání článku Tipy na dovolenou: Marsa Alam? Pak nezoufejte, protože dnes pro vás máme evropskou a velice poutavou destinaci.

Je to Chorvatsko, konkrétně Dubrovník. Přístavní město, které zažívá z pohledu turistů značný boom. Výjimečná je především jeho historická a architektonická stránka, která se rozkládá na jihu Dalmácie. Město s pevnostním opevněním, jež je právoplatně nazýváno, jako „perla Jaderského moře“.

Prvopočátky města se začaly psát již ve 12. století a v roce 1979 bylo zapsáno na seznam UNESCO.

Poznejte překrásné památky Dubrovníku

Rozhodnete-li se vyrazit do této líbivé destinace, určitě vás budou zajímat především historické prvky města, které jsou opravdu famózní a skutečně bohaté.

dubrovnikNepřehlédnutelným bodem je zmiňovaná pevnost sv. Jana, která chrání celý přístav a jejíž délka je zhruba 1 940 metrů. Projdete-li krásnými, úzkými a symbolickými uličkami, dostanete se na náměstí Placa, k němuž vede pověstná brána Pile.

Zaujmout vás může bezpochyby velká Onofriova kašna, kostel sv. Spasitele nebo Františkánský klášter, který pochází ze 14. století. Tím však výčet historických prvků a pamětihodností dozajista nekončí, ba naopak, teprve začíná.

Za zmínku stojí třeba Rolandův sloup, Městská zvonice nebo samotný Knížecí palác, který je považován za nejkrásnější památku Jaderského pobřeží. Příjemná je ale i Městská kavárna nebo další náměstí Luža a Gundulicovo náměstí.

Výjimečné koupání v Dubrovníku

Chorvatsko je obecně považováno za velice příjemnou destinaci pro koupání, což platí i o samotném Dubrovníku. Po dlouhých a náročných túrách, jež budete absolvovat v rámci uvedených pamětihodností, vám přijde vhod i příjemné a osvěžující koupání.

Krásné čisté moře vám nabídne oblázková pláž Sv. Jakov nebo naturistická pláž poblíž známého hotelu Dubrovník President. Okouzlující jsou zátoky u poloostrova Danče. Kromě moře je tu městské koupaliště, jehož délka je 3,5 km a rozkládá se hlavně v zátoce Sumartin. Představit si pod ním můžete jistě něco jiného, než u nás. Jde totiž o dlouhou písečnou pláž.

V rámci vodních sportů stojí za návštěvu také potápěčské centrum u pláže Kopakabana nebo možnost zapůjčení jakékoliv vodní motorové techniky.

Pozvolný přesun na Makarskou riviéru

Pokud kroutíte hlavou, že jste se dostatečně nenabažili a rádi byste ještě pokračovali ve výčtu Chorvatských předností, nezoufejte. I náš další díl se bude věnovat této zemi. Konkrétním zájmem bude Makarská riviéra, která je dlouhá asi 60 km a nachází si u dalmatského pobřeží.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: cescassawin).

Tipy na dovolenou: Dubrovník
Ohodnoťte článek