de de de


Novinky:

Tipy na dovolenou: Ibiza

Každý pravidelný čtenář našeho cestovatelského týdeníku moc dobře ví, že s pravidelností přinášíme nové a nové destinace, které jste s námi doposud neprobádali. Vzhledem k tomu, že minulým tématem byly Tipy na dovolenou: Zakynthos, s určitostí můžete tušit, že nyní se do Řecka zkrátka nepodíváme.

Naším aktuálním tématem bude Španělsko, konkrétně ostrov Ibiza, který se nachází v Baleárském souostroví. Oblast, jež je centrem mnohého turistického dění a to především z pohledu nejrůznějších nočních klubů. I přesto lze na ostrově spatřit mnohé zajímavosti, jež si v následujících řádcích představíme.

Noční dovádění na Ibize

ibizaAbychom byli v prezentaci předností tohoto ostrova skutečně důslední, je třeba alespoň okrajově zmínit části pevniny, kde o zábavu nouze jistě nebude. Vybírat si lze hned z několika světoznámých klubů, jako je Space, Amnesia, Privillege nebo Pacha. Věhlasná místa, kde se s pravidelností setkávají nejuznávanější hudebníci elektronické hudby z celého světa.

I přes tuto zmínku však můžete být klidní, protože Ibiza přináší něco i pro pohodlné turisty, kteří si chtějí odpočinout od jakéhokoliv dění a vyhledávají klid a přírodní krásy.

Vyrazte za poznáním ostrova

Za zmínku stojí bezpochyby samotné hlavní město San Antonio, kde je přehršel nejrůznějších kaváren a lahodných hospůdek. Město, které vzniklo z obyčejné rybářské vesnice a může cestovatelům nabídnout třeba nedaleké jeskyně Ses Fortanelles, jejichž vznik sahá do dlouhé historie. Na severu ostrova jsou to pro zmínku jeskyně Cova de Can Marca.

Rozhodnete-li se objevovat bujarý podmořský život, je nejlepší příležitostí obrovské akvárium Cap Blanc, jež je vyhlášeno blízkým spojením s přírodou. Prohlédnout si tak můžete řadu exotických živočichů na vlastní oči.

Omezovat se ostatně nemusíte ani rozlohou samotné Ibizi. Vyrazit lze na příjemný výlet lodí na nejbližší ostrov Formentera, kde si užijete výtečného klidu a příjemného koupání. Oprostíte se od přemíry turistů.

Stravování na Ibize

Vzhledem k tomu, že je Ibiza navštěvována skutečně všemi lidmi z celého světa, je tamní kuchyně v podstatě neomezená a není založena žádným směrem, jak to bývá v jiných destinacích. Na své si tak přijdou ti, jež mají rádi asijské jídlo, ale také návštěvníci prahnoucí po kuchyni italské, mexické nebo francouzské.

Pohodlný výlet do Tuniska

Dost však bylo bujaré Ibizi, je nejvyšší čas navštívit další teplou destinaci, která se bude nacházet na Africkém kontinentu. Ještě jednou se vydáme do Tuniska, příště to však bude Hammamet. Jedno z nejoblíbenějších tamních letovisek, kde na vás čekají nejenom prosluněné pláže, ale i mnohé jiné.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Idea go).

Tipy na dovolenou: Ibiza
Ohodnoťte článek