de de de


Novinky:

Tipy na dovolenou: Kos

Především pro ty, kterým se líbil poslední díl našeho letního seriálu Tipy na dovolenou: Tenerife, máme dobrou zprávu. Také dnes se totiž budeme věnovat prosluněným a exotickým dálkám. I tentokrát zamíříme na ostrov, který se však nenachází ve Španělsku, ale v Řecku.

Je to populární ostrov Kos, jež je znám narozením slavného lékaře jménem Hippokratés. Jde o menší ostrov s celkovou plochou 290km2 a s pobřežím, jehož délka atakuje hranici 112km.

Poznejte ostrov Kos na vlastní kůži

Hlavním městem je Kós, jenž se nachází v severní části a přináší velikou spoustu historických pamětihodností. Vzhledem k tomu, že je ostrov ryze turistickou destinací, naleznete v blízkosti moře především dlouhé pláže, písek, hotelové komplexy a zázemí pro bezkonkurenční relaxaci.

Kromě přírodních úkazů, které jsou tvořeny širokými vinicemi, sady s fíky nebo mandlemi, narazíte na řadu zajímavých míst, na něž při návštěvě ostrova nesmíte opomínat.

Památky na ostrově Kos

Začneme pravděpodobně od toho nejlidnatějšího působiště, kterým je hlavní město Kós. Tam stojí za zmínku mešita Defterdar nebo proslulá tržnice. Centrum je tvořeno prostřednictvím náměstí Platia Eleftherias. K nejnavštěvovanějším místům patří bezpochyby Hrad rytířů Řádu sv. Jana, kde lze objevit i Hippokratův platan.

kosVelice populární je nemocnice Asklepion, která je historickou a antickou pamětihodností, jež se nachází jen kousek od hlavního města. Chybět vám ostatně nebude ani pohled do vyprahlého solného jezera, které je pokryto bílou vrstvou soli.

Užívat si můžete mořských termálních pramenů nebo pohledu na největší vrchol ostrova, jímž je hora Dikeos, jež podle různých informačních zdrojů dosahuje výšky kolem 846m.

Užívejte si na slavných písečných plážích

Po náročném turistickém dni byste měli dostatek nových sil načerpat na vyhlášených a precizně zařízených plážích, k nimž se řadí určitě Camel Beach, Lambia nebo Thermes. Pláže, u nichž se můžete oddávat koupání v naprosto čistém moři.

Pozor si však dejte na potápění, které je zde zakázáno z důvodu ochrany archeologické podmořského dna.

Opětovný návrat do Bulharska

Příští týden si od vyloženě exotických destinací zase pro jednou odpočineme a zamíříme k nedalekým sousedům do Bulharska. Bude to oblast zvaná Primorsko, kterou s námi procestujete trochu podrobněji. Představíme vám klady a výjimečná místa tohoto nedalekého působiště.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: arztsamui).

Tipy na dovolenou: Kos
Ohodnoťte článek