de de de


Novinky:

Tipy na dovolenou: Marsa Alam

Dnes potěšíme asi všechny nadšence Egypta, kteří si libovali v minulém díle našeho letního seriálu, který nesl název Tipy na dovolenou: Hurghada. Je to z toho důvodu, že ani nyní neopouštíme tuto prosluněnou zemi a zůstáváme v Egyptě.

Přesuneme se pouze kousek od města Hurghada a to konkrétně 250 km, kde se nachází naše další zastávka, jež nese název Marsa Alam. Jde o oblast, v níž se protíná Rudé moře s Arabskou pouští, což je do značné míry také velkým předpokladem pro spoustu vodních hrátek v podobě windsurfingu nebo neomezeného potápění.

Koupání v překrásném moři

Pohodlnější rekreanti ocení především čistotu moře a vynikající kvalitu korálových útesů. Omezovat se určitě nemusíte jen plážemi kolem hotelového komplexu. Objevit lze velké množství malých nenápadných zátok, které doslova vybízí k průzkumu podmořského života. Ostatně plavání s delfíny vám umožňuje jedno z místních středisek Samadai, jež vám utvoří nezapomenutelný životní zážitek.

Při objevování hlubin můžete s profesionálními potápěči narazit třeba na žraloky, želvy, kapustňáky a mnohé další tvory tohoto rozmanitého místa. Není to však pouze vodní svět, který je možné navštívit.

Výlety v prostředí Marsa Alam

marsa alamNávštěvníky této destinace lákají spíše pamětihodnosti, jichž je v okolí více, než dost. Jsou to nejrůznější vykopávky a zbytky starých klášterů, které jsou zasazeny v nedalekých pouštích. Ta je ostatně jedním z nejnavštěvovanějších míst. Vydat se do ní můžete s profesionálním průvodcem a to buď na čtyřkolkách, terénním vozem nebo dokonce na velbloudech, včetně přenocování v divoké přírodě.

Vašemu zájmu tak neuniknou ani národní parky Gebel Elba nebo Wadi El Gemal. V okolí Marsa Alam byste měli vyrazit do Kleopatřiných dolů, popřípadě se zaměřit na chrám Sethiho I. nebo chrám Philae. Z pohledu historických pamětihodností si vaše srdce může získat i chrám Ramsese II. nebo chrám Abú Simbel, který představuje dokonce hotový komplex několika budov.

V pouštní oblasti stojí za vidění Násirovo jezero, které zde bylo uměle vybudováno již před několika dlouhými lety. Jemu může konkurovat snad jenom velká Asuánská přehrada, která své dokončení datuje na rok 1972.

Překvapení na příště

Nuže, dost bylo Egyptských destinací, které jste s námi mohli poznat poměrně dopodrobna. Nyní je nejvyšší čas, posunout se opět o kus dál a představit další zajímavá a cenově dostupná místa pro běžné turisty. V příštím díle to bude vzdálenostně dostupnější město, kterým je Dubrovník. Chorvatská přístavní oblast, kterou si jistě zamilujete.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Arvind Balaraman).

Tipy na dovolenou: Marsa Alam
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*