de de de


Novinky:

Tipy na dovolenou: Zakynthos

Všichni příznivci Řecka a jeho ostrovů mohou jásat. Dnešní díl našeho cestovatelského týdeníku zasvětíme právě jednomu z velkých ostrovů. Tipy na dovolenou: Gran Canaria z minula již odsuneme do šuplíku a zaměříme na poznávání nových a zajímavých míst.

Naším dnešním favoritem bude Zakynthos. Ostrov, jenž se nachází na Iónském moři a velice často je označován, jako „ostrov vůní“. To mimochodem naznačuje mnohé o pěstitelských úrodách tamních lidí, kde se vyjímá především olivový olej nebo citrusové plody.

Užívejte si koupání na plážích

Dovolenou na Zakynthosu lze pojmout hned několika možnými způsoby a s každým z nich se vás pokusíme seznámit.

Tím prvním bude určitě relaxace, potažmo nekonečné povalování se na pláži. V tomto ohledu má řecký ostrov skutečně hodně, co nabídnout. Vyrazit můžete například na pláže Argassi, Kalamaki, Banana nebo Laganas, které se povětšinou nachází u luxusních resortů a pyšní se značnou čistotou.

Patříte-li spíše mezi vyznavače klidu a soukromí, jistě se najde i něco pro vás, jelikož Zakynthos je doslova poset nejrůznějšími zátočinami.

Dominanta v podobě hlavního města

Pravděpodobně tou největší předností bude hlavní metropole ostrova, kde se vám dostane nejenom prvotřídního zázemí z pohledu stravování, ubytování a zábavy. Užívat si můžete také neutuchajícího poznávání.

To zprostředkuje například kostel sv. Dionýsa, jenž přináší báječný zážitek hlavně večer, při kompletním osvětlení stavby. Lákavou výzvou jsou i polorozpadlé zbytky benátské pevnosti, které bohužel stejně, jako spousta dalších objektů, doplatila na velké zemětřesení v roce 1953.

Poznejte krásy ostrova

zakynthosPakliže se zahledíte do mapy Zakynthosu, určitě máte na výběr, kam směřovat své cestovatelské choutky. Zvolit můžete poměrně malé vesnice, jako je Maherado,  Maries nebo Volimes, s nimiž jsou povětšinou spojeny i určitá tajemství.

Opakem toho mohou být větší a známější města, jako je Laganas nebo Argessi. Místo, které patří k nejzelenějším na celém ostrově. Spoustu rozmanité přírody zase objevíte v oblasti Agios Sostis. Jednou z přírodních krás je obří olivovník, na který narazíte u vesnice Exo Chóra.

Octnete-li se na severu ostrova Zakynthos, nabízí se vám příjemné podmořské potápění nebo poznávání přírodního parku Askos. Živoucí nádhery, které vám doslova utkví v paměti.

Španělská Ibiza pro náročné

Je tu opět konec našeho vyprávění a nejvyšší čas, přemístit se o kus dál. Další týden vám předložíme Španělský ostrov, který je mnohdy spojován s bujarým nočním životem. Je to Ibiza, jež toho prezentuje mnohem více, než jen nekonečné párty. Na zajímavou perlu Středozemního moře si však počkejte následujících sedm dní…

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: artur84).

Tipy na dovolenou: Zakynthos
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*