de de de


Novinky:

Vaše super dovolená v Řecku!

Letní dovolená se blíží nezadržitelným tempem, a proto byste neměli otálet s jejím plánováním. Jestliže vás zrovna dvakrát nelákají tuzemské lokality ani proslulé a velice oblíbené Chorvatsko, vydejte se jiným a trochu vzdálenějším směrem.

Může to být dovolená Řecko, v rámci níž si rozšíříte své obzory a poznáte doposud nepoznané. Do této země se lze vydat nejrůznějšími způsoby. Automobilem, autobusem, ale také letecky. Nutno podotknout, že poslední varianta bude pravděpodobně nejrychlejší a nejkomfortnější, ale to již záleží na každém z vás.

Jestliže vás láká dovolená v Řecku, přinášíme vám několik praktických tipů především v podobě oblíbených ostrovů, z nichž každý vám nabídne trochu jiný pohled na místní kulturu a přírodní skvosty.

Jaké řecké ostrovy navštívit?

Většina níže uvedených ostrovů je letecky vzdálena jen asi 2 až 3 hodiny letu, což je velice potěšující údaj, protože za tak krátkou dobu se můžete octnout v zemi rozmanitých pláží, průzračného moře a slunného podnebí. A jakým ostrovům dát přednost?

Rhodos

Když dovolená v Řecku, pak na ostrově Rhodos, kde si na své přijdete nejenom vy sami, ale také vaše malé ratolesti. Romantiku si lze užívat například na pláži Afanda, Golden Sand nebo pod hradem Monolithos. Součástí této lokality je řada poklidných zátok, kde na turisty narazíte jenom stěží.

Kromě relaxace a odpočinku lze ostrov Rhodos využít k mnoha pohybovým aktivitám. Oblíbený je zde windsurfing na západní části pobřeží, ale i turistické výlety do hor a přírody.

Kréta

Chcete-li si užívat teploty přesahující 30 °C, vydat se do soutěsky Samaria či poznat populární a vyhledávanou palmovou pláž Vai, pak je Kréta tou ideální volbou. Ne nadarmo je toto místo prezentováno především kvůli nejkrásnějším plážím z celého Řecko. Pro příklad lze jmenovat určitě tyto.

  • Frangokastello
  • Elafonissi
  • Makrigialos
  • Stavros

Narazit můžete na působiště, jež ve vás vzbudí pocit, že se nacházíte v malebném a dech beroucím Tichomoří.

Zakynthos

Ráj na zemi v kombinaci s přemírou hornatého povrchu. Tak nějak lze prezentovat ostrov Zakynthos, jejž také ukrývá mapa Řecka. Třetí největší ostrov této země, který je mnohdy označován, jako ráj potápěčů. Vybírat si můžete mezi mnohými oblázkovými a písečnými plážemi.

Vydáte-li se na svou letní dovolenou v Řecku tímto směrem, potom rozhodně nezapomeňte navštívit oblasti, jakými jsou vesnice Volines, pláž Alykes, vyhlášený kostel Maherado, pláž Gerakas a další.

Lefkada

Do svého výběru byste měli zahrnout také ostrov Lefkada, kde si na své přijdou například milovníci surfingu. V tomto směru lze jednoznačně doporučit středisko Vasiliki, jež patří k nejpopulárnějším vůbec.

Na tomto ostrově si budete užívat spíše romantiky, než bujarých nocí a divoké zábavy. Typickým důkazem těchto slov je město Nydri nebo letovisto Agios Nikitas. I zde naleznete pláže, které ve vás zanechají velice hlubokou vzpomínku.

  • Kalamitsi
  • Egremni
  • Porto Katsiki

Santorini

Nakonec si neodpustíme mezi řecké ostrovy zahrnout i ostrov Santorini, který doslova vybízí k nejrůznějším turistickým výletům a poznávání. Jsou to mnohé architektonicky a historicky zajímavé stavby, včetně propadlého vrcholu sopky.

S ostrovem Santorini je spojeno věhlasné víno, ale také pestrá místní zábava a překrásné pláže. Ty jsou díky oblíbenosti této lokality přes hlavní sezónu centrem dění mnohých turistů, takže se vyplatí navštívit tyto oblasti začátkem dubna nebo koncem září, kdy bude určitě větší klid. A jaké pláže by vám neměly utéci v tomto případě?

  • Avis
  • Perivolos
  • Monolithos

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Tuomas_Lehtinen).

Vaše super dovolená v Řecku!
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*