de de de


Novinky:

Hodinky, které mají styl

Zatímco v nedávných letech jsme zaznamenali opravdový boom bateriově poháněných hodinek, v současné době se na výsluní opět dostávají mechanické hodinky s automatickým nátahem známé také pod lidovým označením “automaty”. Ačkoliv v době svého vzniku byly automatické hodinky celkem nepřesné, dnes se již mohou některé modely hravě rovnat svým bateriově poháněným kolegům. Vlastnit automatické hodinky je v současné době otázkou stylu a elegance, což si řada hodinkových nadšenců dobře uvědomuje, a proto je o tyto hodinky opravdový zájem.

Automatické hodinky fascinují a okouzlují stále více uživatelů

Žádná baterie, žádné natahování, žádné solární dobíjení, a přesto dobře fungují. Hodinky s automatickým strojkem jsou totiž poháněny pouhým pohybem ruky, který rozkmitá rotor natahující strojek. Hodinky jsou stejně jako ty mechanické poháněny hodinovým perem. Díky rezervě nátahu, kterou si kvalitní verze těchto hodinek vytvářejí, jsou schopné fungovat i v době, kdy je zrovna nemáte na ruce, tedy třeba během noci. Jedná se tak o opravdový technologický zázrak, jehož složitý strojek sestavený z až stovky součástek fascinuje nejednoho obdivovatele klasických technologií.

Kupte si i vy své automaty

Pokud jste i vy podlehli kouzlu mechanických hodinek s automatickým nátahem, můžete se podívat na webové stránky helveti.cz, kde naleznete množství těchto technologických skvostů. Helveti je mezi milovníky hodinek velmi známým pojmem, protože se jedná o obchod, který svým uživatelům představuje to úplně nejlepší, co světově známé a uznávané hodinářské firmy nabízejí. Naleznete zde modely z dílen švýcarských, japonských i německých výrobců. Automatické hodinky vám na helveti.cz přinášejí tak zvučné značky, jako je například Seiko, Victorinox, Zeppelin, Epos a řada dalších.

Co se prodává?

Mezi uživatelsky nejoblíbenější modely mechanických hodinek s automatickým nátahem bezesporu patří Seiko SRPA21K1, model pocházející ze speciální edice PADI představené k příležitosti uzavření partnerství právě se společností PADI, což je zkratka pro profesionální asociaci potápěčských instruktorů. Jak jste již pravděpodobně pochopili, jedná se o potápěčské hodinky, jejichž voděodolnost je stanovena na 200 metrů. Hodinky jsou vybaveny otočnou lunetou i šroubovací korunkou, jsou chráněny ocelovým pouzdrem a doplněny náramkem ze stejného materiálu. Pyšní se výbornou luminiscencí zajišťující dobrou viditelnost ve tmě i pod vodní hladinou a rezervou nátahu až 41 hodin. Pokud toužíte po opravdové eleganci, můžete sáhnout po hodinkách Victorinox AirBoss Mechanical, které vás opravdu zasvětí do všech svých tajemství. Skrz průsvitnou zadní stranu totiž můžete sledovat chod prvotřídního švýcarského strojku. I tyto hodinky se mohou pochlubit vodotěsným provedením. Nechybí ani datumovka, téměř čtyřicetihodinová rezerva chodu a samozřejmostí je i stylové zpracování kombinující švýcarskou ocel a hnědý řemínek z bio kůže. Dalším ze zástupců vysoce kvalitních a elegantních hodinek je i model Cerina C029.807.16.081.01 vyznačující se velmi jednoduchým a přehledným ciferníkem, prvotřídním zpracováním a jedinečnou přesností. Hodinky se mohou pochlubit nejen velmi zajímavým designem, ale také datumovkou, vodotěsností a rezervou chodu až neuvěřitelných 80 hodin. Jak můžete sami vidět, v kategorii automatických hodinek na helveti.cz je nabízeno opravdu jen to nejlepší. Stačí si jen vybrat takový model, který vám bude svými funkcemi nejlépe vyhovovat.

Hodinky, které mají styl
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*