de de de


Novinky:

Venkovní rolety nebo žaluzie?

Možná, že už jste si toho také všimli. Čím dál více se na rodinných domech i bytech začínají objevovat předokenní rolety. Jde totiž o jeden z nejefektivnějších způsobů venkovního stínění. Jsou důmyslnou ochranou proti slunci i zábranou úniku tepla skrz okenní otvory. V létě velmi účinně zabraňují přehřívání interiéru, v zimě fungují zase jako tepelná izolace. Pokud chcete docílit značné úspory nákladů za letní klimatizaci i zimní vytápění, využijte venkovních rolet. Rolety současně snižují hlučnost a mohou zvýšit i bezpečnosti vašeho domova. Jak to udělat? Venkovní rolety již během montáže nebo dodatečně opatřete závěsy a propojte je s motorickým ovládáním. Zabráníte tak nadzvednutí a zamezíte vloupání do objektu.

Venkovní rolety a venkovní žaluzie

Pokud se vám více líbí předokenní venkovní žaluzie, docílíte s nimi optimální světelných a tepelné podmínky. I s nimi ušetříte nemalé náklady v létě na klimatizaci a vytvoříte ve vašem interiéru velmi příjemné klima. S venkovními žaluziemi nevnikne dovnitř domu či bytu horko a současně můžete regulovat množství slunečních paprsků, které si chcete vpustit do vašeho pokoje. Pomocí nastavení lamel zabráníte nepříjemnému přehřívání a zároveň budete prostor přirozeně větrat. Typy venkovních žaluzií se liší především svým tvarem a šířkou lamely. Můžete si zvolit i typ ovládání, které lze v dnešní době i velmi dobře zautomatizovat a třeba i ovládat na dálku.

Jak se starat o venkovní rolety a žaluzie

Při čištění rolet a žaluzií záleží na jejich materiálu. Základním pravidlem je čistit preventivně a pravidelně. S údržbou si hravě poradíte sami, nebo vám pomohou i specializované čistírny. Při čistění svépomocí si dejte pozor na poškození jednotlivých lamel a buďte velmi opatrní. Venkovní žaluzie a venkovní rolety se čistí 2x do roka. Žaluzie sklopte do svislé polohy, opláchněte vodou, houbou či měkkým hadříkem je pak umyjte mýdlovou či jarovou vodou a spláchněte pěnu ze žaluzií. Můžete je také čistit pomocí kartáčového stroje nebo je nechat vyčistit pomocí ultrazvuku. Pokud si na to netroufáte, obraťte se na specializovanou firmu. Celková údržba venkovních rolet a žaluzií není nijak složitá. Jejich pořízení se vám jistě vyplatí.

Venkovní rolety nebo žaluzie?
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*