de de de


Novinky:

5 věcí, které byste měli dělat, aby byl váš finanční stav lepší

Máte dostatek informací o penězích, které vyděláváte? Víte, jak byste s nimi měli naložit, na co se zaměřit, abyste zlepšili svůj finanční stav? Těchto 5 věcí byste měli dělat, aby se vaše finanční situace zlepšila.

  1. Vydělat více než utratíte

Pokud nechcete skončit v dluhu, vždy byste měli mít na konci měsíce vyšší příjmy než výdaje. Samozřejmě pokud kupujete nějakou dražší věc a nemáte na ni naspořeno, je lepší si vzít půjčku. Ale celkově je důležité mít větší příjmy než výdaje, jinak je velká pravděpodobnost, že skončíte na mizině.

  1. Šetření

Kdo nešetří, ten nemá žádnou rezervu. Šetřit je velmi důležité, neboť díky ušetřeným penězům si můžete v budoucnu něco koupit, investovat nebo vykrýt neočekávané výdaje. Nejlépe bude, když si uděláte seznam všech svých výdajů a vyškrtáte z toho vše, co nepotřebujete. A když potřebujete, zkuste najít způsob, jak by to šlo mít levněji nebo zdarma. Například můžete namísto placení poplatků mít běžný bankovní účet i zdarma.

  1. Investujte – vyšší zisk, vyšší risk

Pokud plánujete své úspory investovat, nezapomínejte: vyšší zisk = vyšší risk. Pokud nejste milovníkem rizikových investic, doporučujeme vám vložit své peníze do termínovaných vkladů, kde sice není velký zisk, ale ani riziko.

  1. Snížení dluhů

mbank-logo-indVzít si půjčku je mnohdy výhodnější. Může vám to hodně pomoci, ale může vám to i hodně vzít. Snižte proto své dluhy co nejvíce. Pokud máte nevýhodnou půjčku, můžete vyzkoušet například konsolidaci půjček.

  1. Pojistěte se

Mnozí lidé jsou k pojištění skeptičtí, ale pokud se stane v budoucnu nějaká špatná událost, pojištění vám může velmi pomoci. Pojistit se můžete na různé události – havarijní pojištění, úrazové pojištění, pojištění domu… Pokud se pak stane něco nečekávaného, nebudete mít velký výpadek příjmů.

5 věcí, které byste měli dělat, aby byl váš finanční stav lepší
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*