de de de


Novinky:

Jídlo

 • Profesionální catering se vším všudy

  Profesionální catering se vším všudy

  Plánujete firemní rauty, ale nemáte s jejich realizací vůbec žádné zkušenosti? Rádi byste pohostili své významné obchodní klienty a přemýšlíte, jak to nejlépe udělat na odpovídající úrovni? Pak zapomeňte na jakékoliv řešení svépomocí a vydejte se profesionální cestou. Právě skuteční odborníci dokáží v plné míře nasytit vaše hosty a dodají takovému rautu či banketu naprosto originální a ... ...

 • Co je to „MANA“?

  Co je to „MANA“?

  MANA je pojmem, který vám bude znám především z hebrejštiny. Tímto názvem je totiž označován pokrm, jímž se Bůh živil na své cestě pouští Izraelský lid, a to dlouhých čtyřicet let. Dnes tento výraz nabývá trochu novodobého pojetí, ale zároveň vychází z minulosti. Z logiky věci vyplývá, že jde o nutriční potravinu, která je obsahově bohatá na nejrůznější ... ...

 • Odkud pochází název Mozartovy koule

  Odkud pochází název Mozartovy koule

  Mozartovy koule. Výraz, který v mnoha lidech vzbuzuje nejrůznější myšlenky. Někteří dokonce ani netuší, co toto slovní spojení vlastně znamená. Právě o tom však bude náš dnešní článek. Na úvod je třeba jistě zmínit, že jde o speciální čokoládové kuličky, vše ostatní však předkládejme hezky popořadě. Byl to právě konec minulého století, kdy v Salzburku vrcholila sláva ... ...

Profesionální catering se vším všudy

Plánujete firemní rauty, ale nemáte s jejich realizací vůbec žádné zkušenosti? Rádi byste pohostili své významné obchodní klienty a přemýšlíte, jak to nejlépe udělat na odpovídající úrovni? Pak zapomeňte na jakékoliv řešení svépomocí a vydejte se profesionální cestou. Právě skuteční odborníci dokáží v plné míře nasytit vaše hosty a dodají takovému rautu či banketu naprosto originální a vysokou úroveň. Pakliže toto stravování ... Číst více »

Co je to „MANA“?

MANA je pojmem, který vám bude znám především z hebrejštiny. Tímto názvem je totiž označován pokrm, jímž se Bůh živil na své cestě pouští Izraelský lid, a to dlouhých čtyřicet let. Dnes tento výraz nabývá trochu novodobého pojetí, ale zároveň vychází z minulosti. Z logiky věci vyplývá, že jde o nutriční potravinu, která je obsahově bohatá na nejrůznější živiny a dokáže do jisté ... Číst více »

Odkud pochází název Mozartovy koule

Mozartovy koule. Výraz, který v mnoha lidech vzbuzuje nejrůznější myšlenky. Někteří dokonce ani netuší, co toto slovní spojení vlastně znamená. Právě o tom však bude náš dnešní článek. Na úvod je třeba jistě zmínit, že jde o speciální čokoládové kuličky, vše ostatní však předkládejme hezky popořadě. Byl to právě konec minulého století, kdy v Salzburku vrcholila sláva tohoto umělce a byl mu ... Číst více »

Znáte cizrnu?

Zdravá strava je čím dál vyhledávanější. Lidé odstupují od tučných, nadýmavých nebo těžkých jídel a snaží se do svých jídelníčků vkládat přírodní produkty, které disponují bohatou obsahovou stránkou. Jedním z nich je také cizrna, která může v těch, jež ji neznají, vzbuzovat nejrůznější otázky. Přitom je cizrna plodinou, která má za sebou již 7.000 let dlouhou historii započínající v Turecku a blízkých zemích. ... Číst více »

Pivovary v ČR

Pivovary v ČR mají určitě dlouhou tradici a jsou známy po celém světě, respektive některé druhy piva. Pivo obecně patří mezi naše národní nápoje, které umíme nejenom velice dobře vařit, ale také pít. Dnes vám představíme tři významné pivovary v ČR, které mohou být na kvalitu svého zlatavého moku, právoplatně hrdí. Pivovar Svijany Především obyvatelé v okresu Liberec mohou znát tuto značku piva, ... Číst více »

Šizené potraviny v obchodech

S problémem šizení nejrůznějších potravin se setkáváme dnes a denně. Jsou to především velké prodejní řetězce, které na svých pultech nabízí sortiment, od něhož mnohdy nedostanete tak vysokou kvalitu, jak je uváděno na obalu. Obvykle jsou používány všemožné praktiky typu ředění, nastavování či přidávání nevhodných přísad a potravinářských náhražek. Přírodní produkt proto nemusí být ryze přírodní, jak se na první pohled ... Číst více »

Veganství jako životní styl

Vegetariánství je způsob života, o němž slyšel bezpochyby každý. Žijí jej lidé, kteří se vyhýbají jakékoliv konzumaci masa. Víte ale, co to znamená veganství? Na první pohled velice podobný výraz. Ten je ale z hlediska přijímání potravy postaven na vyšší úroveň, respektive ještě více omezen. Veganství lze označit komplexně za filozofii, druh stravy a onen životní styl. Model stravování, při němž ... Číst více »

Netradiční exotické pokrmy

Už vás nebaví vařit z klasických ingrediencí stále stejné pochutiny? Chcete trochu oživit svoji rodinou kuchyň a vnést do ní dostatek exotiky? Potom čerpejte inspiraci z několika následujících receptů, jež polahodí vaše chuťové buňky ve všech ohledech. Ovocný exotický salát s kokosem Abychom dodrželi to, co píšeme o pár řádků výše, je nejvyšší čas, vrhnout se na ovoce, které si v našich končinách jen ... Číst více »

Výhody a nevýhody vegetariánské stravy

Vegetariánství je určitým životním stylem, v rámci něhož se lidé vyhýbají hlavně živočišné stravě a produktům, které z ní vzešly. Někteří jedinci tento model stravování povyšují na ještě vyšší úroveň a oprošťují se od jakéhokoliv alkoholu, nekouří, popřípadě příjem stravy ještě nadále modifikují. Někdo se k vegetariánství upíná ze svého vlastního přesvědčení, jiný podléhá aktuálním trendům a další jej využívá například v rámci diet. ... Číst více »

Čím krmíte své čtyřnohé kamarády?

V dnešní době už neuvažujeme jen nad svým zdravým životním stylem. Vlivy prostředí působí i na rodinné čtyřnohé miláčky. I pro ně si majitelé přejí dlouhý život, pokud možno bez větších zdravotních komplikací. A právě správná výživa od štěněte až po psa seniora značnou měrou ovlivňuje zdraví zvířete. Granule pro psy a kočky – co by měly obsahovat? Kvalitní komplexní ... Číst více »

Jaká jídla vévodí světové gastronomii

Každá země světa má svůj specifický pokrm, popřípadě je známa kvůli často používaným ingrediencím a originálním přísadám. Abyste si udělali alespoň malou představu o tom, co milují lidé v odlišných destinacích této planety, přinášíme vám praktický seznam významných gastronomických míst. Itálie Novodobá italská kuchyně má svá specifika a především unikátní chuť. Každého určitě napadnou proslulé a velké pizzy nebo jedinečné boloňské ... Číst více »

Cateringové služby na vysoké úrovni

Plánujete uspořádat velikou rodinnou oslavu? Chcete svým zaměstnancům ve firmě dopřát kvalitní večírek? Potřebujete udělat dojem na své obchodní partnery a sháníte precizně nazdobené rauty? Ať už se vás týká jakákoliv z uvedených situací, všechny mají jedno společné. Je to zajištění prvotřídního stravování, včetně nápojů. Jen málokdo má čas a zkušenosti připravovat něco svépomocí. Právě od toho jsou na trhu cateringové ... Číst více »

Španělské potraviny pro gastronomická zařízení

Rozhodli jste se, že budete ve své restauraci připravovat originální španělské pochutiny? Chcete svým zákazníkům, přátelům či sami sobě dopřát originální ingredience z této jižanské země? Ať už je váš úmysl jakýkoliv, vsaďte na španělské potraviny Bassta, jejichž strůjcem je brněnská společnost BMC Brno. Profesionální a dlouhodobý dodavatel nejrůznějších pochutin, které v širokém zastoupení prezentuje také pod svojí vlastní značkou Bassta. Ta ... Číst více »

Čas na sushi! Kam na sushi v Praze a jak si ho udělat doma?

Nezapomenutelná kombinace chuti a vůní sushi by rozhodně neměla uniknout nikomu, kdo ve svém jídelníčku preferuje čerstvé kvalitní suroviny a čistou chuť. Sushi je velmi kreativní jídlo, ve kterém si tu svou kombinaci může najít skutečně každý. Stačí jen popustit uzdu fantazii Vašich chuťových buněk. Sushi původně vzniklo jako speciální konzervace masa Sushi zdaleka nebylo tím gurmánským zážitkem, za který ... Číst více »

Vybírejte kvalitní kuchyňské potřeby

Milujete vaření, pečení, smažení nebo dušení? S oblibou se oddáváte přípravě nejrůznějších pokrmů? Pakliže kýváte hlavou, že ano, určitě k realizaci pochutin potřebujete také adekvátní náčiní. Kulinářské nástroje, jež mohou nabývat všemožných podob. Základem všeho jsou bezpochyby kuchyňské nože, ať už ty univerzální a speciální, určené přímo na krájení dané ingredience. V okamžiku, kdy budete schopni uříznout potřebný kus zeleniny či masa, měli byste ... Číst více »

Španělská vína a potraviny vysoké kvality

Řadíte se ke gurmánům, jenž si s chutí a s láskou pochutnají na dobrých potravinách, delikatesách nebo na výtečném vínu? Pak zapomeňte na ryze české výrobky a vydejte se cestou exotického sortimentu. Dejte zelenou španělským produktům, které vám v hojném zastoupení může dodat společnost BMC Brno. Ta se soustřeďuje především na španělská vína a potraviny. Ty do České republiky a na Slovensko dováží ... Číst více »

Krabičková dieta vás zbaví přebytečných kil

V dnešní době trpí velká spousta lidí nedostatečným pohybem. Převažuje mnoho sedavých zaměstnání, která se při každodenních povinnostech projevují hlavně na fyzické stránce člověka. Vyšší hmotnost, špatná kondice a tělo obalené tukem. Chcete se všem těmto aspektům velkým obloukem vyhnout? Pak vám prostřednictvím několika následujících řádků odpovíme na otázku, jak zhubnout. Jak jíst zdravě a jak se dopracovat k pozvolnému, avšak viditelnému ... Číst více »

Ochutnejte rostlinná mléka

Zkuste spolu s jarní náladou trochu odlehčit vašemu jídelníčku. Dobrou změnou může být nahrazení živočišných mléčných nápojů těmi rostlinnými. Na oblíbenosti poslední dobou získává kokosové, mandlové nebo konopné mléko. Tyto chutné nápoje můžete zakoupit v úseku bio potravin. Jejich cena je ale vyšší o desítky korun oproti mléku kravskému. Variantou, která tolik nezatíží váš rozpočet, Je výroba rostlinných mlék doma. ... Číst více »

Španělské recepty vás inspirují

Milujete gastronomii, rádi vaříte a tíhnete ke španělským pokrmům? Dáváte přednost specialitám, které jsou svým způsobem netradiční a zároveň vám přináší něco nového? Potom okuste působivé a originální recepty ze Španělska, jež osloví doopravdy každého. Pokrmy, s nimiž se na talíři v rámci běžného stolování setkáte pouze stěží. Jídla, u nichž svému tělu dopřáváte nejenom gastronomický zážitek, ale zároveň i odpovídající energetické ... Číst více »

Pěstujte zeleninu za oknem

Zkuste si letos vypěstovat sami nějaké bylinky nebo zeleninu. Radost z vlastní mini zahrádky daleko převýší tu práci a čas, co budete zahradničení věnovat. Bylinky Za oknem nebo na balkóně se s úspěchem daří mnoha druhům bylinek. Pěstovat si můžete aromatickou bazalku, která se hodí do všech rajčatových pokrmů, na pizzy nebo salát caprese. Z květináče můžete celé jaro a ... Číst více »