de de de


Novinky:

Pivovary v ČR

pivovary v ČRPivovary v ČR mají určitě dlouhou tradici a jsou známy po celém světě, respektive některé druhy piva. Pivo obecně patří mezi naše národní nápoje, které umíme nejenom velice dobře vařit, ale také pít. Dnes vám představíme tři významné pivovary v ČR, které mohou být na kvalitu svého zlatavého moku, právoplatně hrdí.

Pivovar Svijany

pivovar SvijanyPředevším obyvatelé v okresu Liberec mohou znát tuto značku piva, jako své boty. Jde o historicky letitý podnik, který své první aktivity v rámci tvorby piva započal již v roce 1954. Pivovar Svijany, který u svého produktového portfolia předkládá výrobky, jako je Svijanský Mráz, Svijanská Desítka, Svijanský Rytíř či Baron, Svijanský vozka a další.

Výše uvedený rok vzniku do značné míry naznačuje, že pivovar Svijany patří mezi starší pivovary v ČR.

Pivovar Černá Hora

pivovar Černá horaJeště daleko starším podnikem na produkci piva je ale pivovar Černá Hora, jehož založení proběhlo v roce 1928. Od těch dob se na pozici vlastníka vystřídala spousta majitelů, až se žezla v roce 2009 chopila společnost Brewery Group.

Některé pivovary v ČR mají tomuto velikánovi jistě mnohé co závidět, protože neodolatelná chuť černohorského piva je zhmotněna ve výrobcích, jako je Tas, Kern, Granát, Kvasar, Black Hill, Páter nebo Velen, Koala či Kamelot.

Pivovar Kocour

pivovar KocourNaší dnešní sérii „pivovary v ČR“ bude zakončovat subjekt nejmladší, jímž je pivovar Kocour. Ten se nachází ve Varnsdorfu a byl založen v roce 2008. Mezi speciality tohoto drobnějšího, avšak velice originálního pivovaru patří především ležák.

Pivovar Kocour se zaměřuje na jakkoliv kvašená piva, jako je pale, saison nebo stout a weizen. Odborník, který pojí lahodnou chuť piva a gastronomie.

Zamilujte si novodobé a historické pivovary v ČR, které vám přináší rozdílné příchuti piva.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Idea go).

Pivovary v ČR
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*