de de de


Novinky:

Titanic – filmové podání

Titanic DVDO tragickém potopení zaoceánské lodi Titanic jsme vám již podrobné informace přinesli v článku s názvem Ztroskotání Titanicu (přečíst si ho můžete zde). Psal se rok 1912, kdy při nárazu do ledovce přišlo o život mnoho set turistů, především třetí třídy. Příběh, který přímo mrazí v zádech a jenž v roce 1997 zfilmoval světově uznávaný režisér a scénárista James Cameron. Ten, na jehož filmovém kontě se vyjímají i další populární tituly.

Filmování Titaniku

Z pohledu filmografie jde pravděpodobně o jeden z nejdražších filmů vůbec. Titanic byl jasnou volbou do loterie, která se samozřejmě vyplatila. Zfilmované potopení lodi z roku 1912 přineslo exkluzivní tržby v hodnotě 1,8 miliardy dolarů.

Film si kromě zisků však odnesl také řadu Oskarů, kterých bylo rovných jedenáct a zcela logicky se stal i nejlepším filmem toho roku.

Podívejte se také na video jak za 100 dní vznikla loď pro natáčení filmu Titanic:

Profesionální filmové ztvárnění

titanic

Co by to však bylo za film, který by přinášel pouze tragédii v podobě stovek usmrcených lidí. Ztvárnění této nehody se totiž prolíná s romantickou zápletkou muže z chudinské čtvrti a ženy z honosné společnosti. Herecké podání ztvárnili kapacity, jako je Leonardo DiCaprio, Kate Winslet nebo Billy Zane, Kathy Bates a Bill Paxton.

Zfingovaný příběh je plný zakázané lásky, vzrušení, strachu a lidské oběti, která se projeví i v konečné fázi filmu, kdy se hrdina Jack Dawn obětuje pro svoji lásku Rose DeWitt Bukater. Celý děj se navíc prolíná ve dvou časových osách, mezi rokem 1912 a 1996, kdy právě postarší Rose vypráví svůj životní příběh hledačům pokladů.

Odraz skutečné lidské tragédie a potopení zaoceánské lodi společnosti White Star Line, které uchopí za srdce opravdu každého diváka. Ne nadarmo je Titanic označován za nejromantičtější film všech dob. Dech beroucí atmosféru navíc podporuje i vynikající hudební vložka.

Titanic zkrátka stojí za zhlédnutí a my vám ho můžeme jedině doporučit…

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Victor Habbick).

Titanic – filmové podání
Ohodnoťte článek