de de de


Novinky:

Nejdelší silnice na světě

Se silnicemi se pojí nejrůznější typy rekordů. Je to nejstarší silnice, nejširší, nejužší, v nejvyšší nadmořské výšce, ale také ta nejdelší. A právě té se budeme věnovat v tomto článku. Popíšeme vám, kde se tento světový skvost nachází, odkud vede a spoustu dalších zajímavostí spjatých s tímto tématem.

Kde se nachází nejdelší silnice světa?

Pokud se nad takovou otázkou zamyslíte, s největší pravděpodobností vám vyjde celkem jednoduchá odpověď. Nejdelší silnice světa se bude nacházet na americkém kontinentu, což je samozřejmě pravda.

Tomuto silničnímu tahu se říká Panamerická dálnice, která vás může dostat z nejjižnějšího cípu Argentiny, až do věhlasné zátoky Prudhoe na Aljašce.

Jak je dlouhá nejdelší silnice světa?

V tomto ohledu lze pracovat spíše s oficiálními údaji než s těmi neoficiálními. Nejdelší silnice světa se totiž skládá z mnoha cest na sebe navazujících a je pravdou, že některé z nich nejsou považovány za oficiální.

I tak se tento dálniční unikát pyšní neskutečnou délkou, která dosahuje cca 48 000 kilometrů. Pokud to porovnáte s Českou republikou, určitě vás takové číslo okamžitě zarazí. Vždyť území naší země nemá délku ani celých 500 kilometrů, takže vzdálenost od Aše po Ostravu si vynásobte asi tak 97krát a dojdete k výsledku. Tím bude nejdelší silnice světa.

Monsterkoi / Pixabay

Silnice s nejrozmanitějšími scenériemi

Je pochopitelné, že nejdelší silnice světa protíná spoustu států, měst a nejrůznějších přírodních lokalit. Není se proto čemu divit, že každý úsek Panamerické dálnice je vlastně něčím zajímavý a okouzlující. Vidět můžete přemíru rozdílných krajin, hornatých povrchů, nížin a lokalit, jež vám vyrazí dech.

Nejdelší silnice světa se tak pro mnohé cestovatele stává výzvou a zároveň velice rychlým spojovacím článkem mezi řadou oblíbených destinací Spojených států amerických.

Nejdelší silnice na světě
Ohodnoťte článek