de de de


Novinky:

Kdy začít se sportem u dítěte?

Otázka, na níž hledá odpověď velká spousta rodičů. Každý chce mít doma slavného fotbalistu, hokejistu nebo plavce. A všichni si jistě uvědomují, že být nejlepší, znamená věnovat se dané sportovní disciplíně od útlého dětství.

Možná hned v úvodu tohoto článku vás zklameme, protože neexistuje téměř žádné jasně dané pravidlo, kdy vyslat dítě do sportovního kroužku. Vaše ratolesti jsou individuálními jedinci, mají odlišné charakterové vlastnosti a jejich fyzický a psychický vývoj se také liší.

Položte si otázky, které jsou důležité

Nežli se rozhodnete pro ten či onen sport, berte ohledy na vyspělost svého dítěte. Sami, jako rodičové musíte poznat, kdy je ratolest schopna pravidelně navštěvovat sportovní oddíly a zároveň si z nich odnést vstřebané informace.

Odpovědi hledejte v těchto sférách.kdy zacit se sportem

  • Zvládne mé dítě sport fyzicky i psychicky?
  • Dokáže přijmout další autority a podrobit se jejich příkazům?
  • Je schopno začlenit se do týmu dětí, kde bude plnit svoji jasně danou roli?

Ať už začne dítě se sportem v jakémkoliv věku, neměli byste opomínat na jeho školní povinnosti. Mnohdy totiž bývá zvykem, že nadšení pro sport nevydrží každému a bez řádného vzdělání se pak přivírají dveře téměř všemi směry.

Věk, který bude rozhodující

Abychom i přes výše zmíněné byli alespoň částečně konkrétní, průměrný věk mladých sportovců se pohybuje mezi 5-7 lety. Vše samozřejmě závisí na zvoleném sportu. Například zápas začne dělat dítě o několik roků později.

Občas bývá zvykem, že čím dříve se začne, tím dříve se skončí, není to ale pravidlem. Jsou však tací rodiče, jež podávají přihlášky do sportovních oddílů až kolem desátého roku dítěte a snaží se tak prodloužit jeho zájem o daný sport.

Aby se z vašeho potomka stal skutečný profesionál, jenž se sportem živí, je třeba nadšení, zápal a talent.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Naypong).

Kdy začít se sportem u dítěte?
Ohodnoťte článek