de de de


Novinky:

Plavba na nejluxusnější lodi světa

Představte si týden dovolené přímo na moři: váš první pohled po ránu patří oceánu, vše potřebné máte do vzdálenosti 300 metrů a každý večer zastávka v jiném přístavu. No nebyla by to ideální dovolená? Pojďte s námi prozkoumat nejluxusnější a největší výletní loď na světě, Oasis of the Seas.

Technické parametry

Loď postavila finská společnost, ale plaví se v Karibiku. Jejím domovským přístavem je Florida.

Rozměry pětkrát převyšuje Titanic a jakoukoli jinou výletní loď. Měří totiž 360 metrů na délku, váží přes 225 000 tun a má 16 poschodí, 2 700 kajut.

Maximální počet cestujících, které pojme je přes 6 000.

Oasis of the Seas dokáže jet rychlostí až 42 km/h. Její stavba stála přes 1,4 mld. dolarů a první spuštění na vodu proběhlo v roce 2009.

trip boat

Trochu dražší ubytování

Loď má sedm částí, na každé z nich si užijete jiný druh zábavy. Sportovci ocení horolezké stěny a umělé kluziště, kulturní nadšenci zase obrovské divadlo, postavené ve stylu amfiteátrů z Řecka. Loď má vlastní park a obrovské nákupní centrum. Ani večer se nudit nebudete, můžete si vybrat z mnoha restaurací a barů, jeden dokonce jezdí jako výtah mezi patry.

Můžete se tu ubytovat v luxusních apartmánech, některé z nich mají až 150 metrů čtverečních a jsou dvoupatrové. Na plavbu na lodi Oasis of the Seas budete ale muset rozbít prasátko: týden vás vyjde nejlevněji v přepočtu na 18 tisíc korun.

Oasis of the Seas je navržena pro trochu bohatší spoluobčany…

Obrázek převzat z www.freedigitalphotos.net (autor: Gualberto107). 

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*