de de de


Novinky:
Home » Cestování » Poznejte krásy španělského ostrova Tenerife
Poznejte krásy španělského ostrova Tenerife

Poznejte krásy španělského ostrova Tenerife

Překrásné pláže, teplé moře, slunné klima a spousta zajímavostí k poznávání. Tak nějak si letní dovolenou představuje asi každý z nás. Pokud hledáte místo, kam byste mohli vyrazit se svou rodinou nebo s přáteli, zaměřte se na španělský ostrov Tenerife. Ten toho nabízí více než dost.

Prozkoumejte ostrov do nejmenšího detailu

Začít můžete třeba v hlavním městě Santa Cruz de Tenerife, ve kterém budete obdivovat například pozůstatky hradů San Cristobal a San Carlos. Velkou zajímavostí je samotné historické centrum. Cestovatelé prahnoucí po objevování mohou dát přednost Vojenskému muzeu nebo Muzeu přírody a lidstva. Kapitolou samou o sobě je katedrála Iglesia Matriz de la Concepción.

Vynechat byste určitě neměli horskou osadu Masca, která je protikladem přelidněného města. Poznávání historie na ostrově Tenerife může nabývat odlišných podob. Důkazem toho jsou pyramidy v Güímaru, kde se budete oddávat přednostem etnografického parku.

Úchvatná příroda na Tenerife

Historické památky pochopitelně můžete vyměnit i za jedinečnou faunu a flóru. Co takhle Národní park Teide se slavným vulkánem Pico de Teide? Jeho vrchol se nachází v nadmořské výšce 3 718 metrů nad mořem, takže pro milovníky náročnějších treků jistě velká výzva. Zaměřit se můžete také na jeden z nejstarších stromů ostrova nacházející se v obci Icod de los Vinos. Jde o strom druhu Drago Milenario, který je vlastně symbolem tohoto krásného španělského ostrova.

Při toulkách krásnou krajinou neopomínejte ani na zastávku v Pekelné rokli pojmenované jako Barranco del Infierno. Ta leží konkrétně u městečka Adeje. A kdyby vám tohle všechno bylo stále málo, zavítejte k útesům Los Gigantes, které se tyčí do výšky pět set až osm set metrů. Právě odtud se vám dostane nezaměnitelného výhledu. Ten ve vaší paměti zůstane ještě hodně dlouhou dobu po návratu z dovolené na Tenerife.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu