de de de


Novinky:
Home » Bydlení

Bydlení

 • Koupací jezírko nebo raději bazén?

  Koupací jezírko nebo raději bazén?

  Uvažujete o pořízení vodní plochy na vaši zahradu? Pak asi zvažujete dvě varianty. Jednou z nich bude bezpochyby bazén. Tou druhou se však může stát koupací jezírko. Pakliže si nejste jisti, kterou z těchto variant zvolit, začtěte se do následujících řádků. V nich vám prozradíme, jaké jsou výhody a nevýhody obou řešení. Klady a zápory bazénu Pokud se ... ...

 • Podlahové topení pod anhydrit je skvělou volbou

  Podlahové topení pod anhydrit je skvělou volbou

  Anhydritové podlahy mají v dnešní době zelenou. A není se čemu divit. V jejich prospěch hovoří rychlá a cenově dostupná realizace, samonivelace, čistota na stavbě, dobré mechanické vlastnosti, minimální smršťování a tepelná vodivost. A právě ta nahrává podlahovému topení. S ním mimo jiné docílíte vynikajících, a hlavně příjemných topných výsledků v nemovitosti. Teplovodní vs. elektrické vytápění Pokud se rozhodnete ... ...

 • Tepelná čerpadla svépomoci

  Tepelná čerpadla svépomoci

  V rodinných domech, kde rodinný život kyne v plné síle, je vytváření příjemného a pohodlného prostředí jednou z klíčových priorit. A jak by taky ne, když v domově trávíme většinu svého času. S tím souvisí mnoho aspektů – od vybavení, přes dispoziční řešení, až po energetickou náročnost objektu. Právě v této souvislosti se mnozí majitelé ... ...

Koupací jezírko nebo raději bazén?

pool

Uvažujete o pořízení vodní plochy na vaši zahradu? Pak asi zvažujete dvě varianty. Jednou z nich bude bezpochyby bazén. Tou druhou se však může stát koupací jezírko. Pakliže si nejste jisti, kterou z těchto variant zvolit, začtěte se do následujících řádků. V nich vám prozradíme, jaké jsou výhody a nevýhody obou řešení. Klady a zápory bazénu Pokud se rozhodnete pro zapuštěný bazén, oceníte ... Číst více »

Podlahové topení pod anhydrit je skvělou volbou

podlahove topeni anhydrit

Anhydritové podlahy mají v dnešní době zelenou. A není se čemu divit. V jejich prospěch hovoří rychlá a cenově dostupná realizace, samonivelace, čistota na stavbě, dobré mechanické vlastnosti, minimální smršťování a tepelná vodivost. A právě ta nahrává podlahovému topení. S ním mimo jiné docílíte vynikajících, a hlavně příjemných topných výsledků v nemovitosti. Teplovodní vs. elektrické vytápění Pokud se rozhodnete instalovat podlahové topení pod anhydrit, ... Číst více »

Tepelná čerpadla svépomoci

tepelna cerpadla svepomoci

V rodinných domech, kde rodinný život kyne v plné síle, je vytváření příjemného a pohodlného prostředí jednou z klíčových priorit. A jak by taky ne, když v domově trávíme většinu svého času. S tím souvisí mnoho aspektů – od vybavení, přes dispoziční řešení, až po energetickou náročnost objektu. Právě v této souvislosti se mnozí majitelé rodinných domů začínají přiklánět k ... Číst více »

Fotovoltaika pro rodinné domy: top 5 věcí, které byste měli vědět

fotovoltaicka sada

Fotovoltaika je v dnešní době značně rostoucím odvětvím, které přináší mnoho výhod. Ať už se jedná o ekologický přínos, finanční úspory nebo nezávislost na dodavatelích elektřiny, fotovoltaika pro rodinné domy se stává stále populárnějším řešením. Dovolujeme si Vám představit top 5 věcí, které byste měli vědět předtím, než se rozhodnete pro její instalaci. Fotovoltaika na klíč: Při rozhodování o instalaci ... Číst více »

Zvelebte domácnost bytovým textilem

zaclony dante

Toužíte po změně ve své domácnosti? Na druhou stranu se vám nechce investovat do nového nábytku? Pak začněte od detailů. Ty ve výsledku zásadním způsobem mění celý interiér. Je to bytový textil nabývající mnoha podob, se kterým vás v následujících řádcích podrobněji seznámíme. Záclony a závěsy udělají hodně Možná byste se divili, ale zkuste si v oknech vyměnit staré záclony za nové. ... Číst více »

Nepodceňujte věcná břemena při investici do nemovitosti

geopas

Uvažujete o pořízení stavebního pozemku či jiného typu nemovitosti? Potom nezapomínejte na patřičnou obezřetnost. Zajímejte se o to, jaká věcná břemena se pojí s konkrétní parcelou či objektem. Pokud nemáte povědomí o tom, co si pod tímto výrazem představit, začtěte se do následujících řádků. Věcné břemeno služebnosti Když se řekne věcné břemeno, můžete si vybavit omezení vlastnického práva k dané nemovitosti. Aby ... Číst více »

Jak dostat pod kontrolu růst řas v koupacím jezírku?

koupaci jezirko

Přemnožily se vám v koupacím jezírku řasy a ty teď způsobují neplechu v jeho rovnováze? Voda je znečištěná a o nějakém koupání nemůže být ani řeč? Růst řas v koupacím jezírku na zahradě můžete mít pod kontrolou, stačí jen vědět, jak na to. Pozor na množství živin a kyslíku V koupacím jezírku lze pro regulaci růstu řas použít stejná opatření ... Číst více »

Speciální zakládání staveb: Inovace a technologie pro bezpečné a stabilní stavby

specialni zakladani staveb

V dnešní době se stavebnictví neustále vyvíjí a zdokonaluje, aby bylo možné realizovat stále náročnější a složitější projekty. Jedním z klíčových aspektů úspěšného dokončení takových staveb je speciální zakládání staveb. Tato metoda zahrnuje širokou škálu technologií a postupů, které zajišťují stabilitu a bezpečnost budov na různých typech terénu a v různých podmínkách. Speciální zakládání staveb je nezbytné zejména v případech, ... Číst více »

Bytové trendy letošního roku

bytove trendy

Čeká vás rekonstrukce bytu? Pusťte se do ní stylově a podle nejnovějších trendů letošního roku. Letošním interiérům vládne pohodlí, důraz na osobitost a přírodní materiály, ale i styl zvaný cyberpunk. Udržitelnost, upcyklace, vintage Udržitelnost je jedním z nejskloňovanějších pojmů současnosti. A platí to i v bytových trendech. Plasty a umělá vlákna už dávno nejsou v kurzu, naopak se do popředí ... Číst více »

Výroba a montáž garážových vrat: Krok za krokem

garazova vrata

Představte si, že jste právě zakoupili nový dům se starou garáží. Garážová vrata jsou opotřebovaná, nebezpečná a nevzhledná. Je čas na změnu! V dnešním příspěvku se podíváme na proces výroby a montáže garážových vrat, průmyslových vrat, bran a automatických dveří. Ponořme se do tohoto fascinujícího světa a zjistěme, jak probíhá celý proces od začátku do konce. Výběr materiálů Výroba garážových ... Číst více »

Co je klimatizace a jak funguje?

parapetni klimatizace

Klimatizace je zařízení, které slouží k udržení příjemné teploty a vlhkosti v uzavřeném prostoru. V dnešní době se stává stále běžnějším prvkem moderních domácností i firem. V tomto článku se podíváme na to, jak klimatizace funguje, jaké jsou její výhody a nevýhody, jak ji správně používat, různé druhy klimatizací a jejich využití a nakonec se zaměříme na ekologické aspekty klimatizace ... Číst více »

Tapety pro svěží byt

s

Říká se, že ženu květinou neurazíš, což ovšem neznamená, že je musí každá žena zbožňovat a mít je úplně všude. Ovšem k jarnímu období patří, ty svěží veselé barvy dokážou rozveselit i sebe chmurnější náladu. Právě nyní, když na nás všude kolem dýchá jaro, zaměřte se na vaši domácnost. Jarní úklid a všeobecné gruntování je rutina většiny z nás, ovšem ... Číst více »

3 důvody, proč říci ano dřevěnému podnosu

podkladka drewniana plaster cm

Když si vybíráte vybavení do kuchyně, snažíte se především, aby bylo praktické a odolné. Hrnce, talíře, lžíce, vidličky, to vše jsou věci, které budete denně používat k přípravě pokrmů i jejich konzumaci. Při té jde ale ještě o něco jiného, o vizuální zážitek. Při stolování totiž záleží nejen na tom, jak vám jídlo chutná, ale i na tom, jak vypadá. ... Číst více »

Levné bydlení nemusí být jenom snem

bydleni

Každý z nás touží po vlastní střeše nad hlavou. Pokud nechcete svůj život strávit v bytě a sníte o rodinném domku, jistě moc dobře víte, že jde o poměrně nákladnou záležitost. To platí dvojnásob v dnešní době. Není však třeba házet flintu do žita. Všechno má své řešení. A i v případě bydlení existují některé levnější a originální alternativy. Začněte u montovaných dřevostaveb Investovat ... Číst více »

Žižkov, to je útulné bydlení s pestrou nabídkou pracovních příležitostí

lookcool.cz navackove uvodni

Kde zapustit kořeny a založit rodinu? To je otázka doslova a do písmene za milion, proto se mnozí z nás o podobných věcech rozhodují poměrně dlouho. Proč ale nedat šanci Praze, městu, které splňuje přísné západoevropské standardy a nabídne kromě jiného i spoustu zeleně? Atraktivní prostředí, ve kterém nechybí ani šance na získání zajímavého zaměstnání, právě tohle by si neměl nikdo ... Číst více »

Čistírna peří a další přidružené služby

cisteni peri

Peří si asi každý z nás pamatuje s naducaných peřin u své babičky. Dnes tomu však není jinak. Spousta lidí dává stále přednost tomuto přírodnímu materiálu, z něhož vznikají pohodlné přikrývky a polštáře. Pokud jste doma našli staré peřiny a chcete jim vdechnout nový život a začít je znovu používat, nápomocna vám bude profesionální čistírna peří. Stejně, jako čas od času musíte vyprat ... Číst více »

I perlátor potřebuje údržbu. Poradíme, jak na ni

perlator

Jak vypadá perlátor a proč byste ho měli používat? Drobné zařízení, které namontujete na vodovodní kohoutek a spoří vodu, je opravdu nenápadné, ale i jemu byste měli čas od času věnovat pozornost. Údržba perlátorů patří k dobrým radám do domácnosti, které můžete dodržovat. Proč čistit perlátor? Součástí perlátoru je většinou plastová nebo kovová síťka. Ta se může zanášet nečistotami, které ... Číst více »

Bydlení na pražském Smíchově mění svou tvář a je lákavé pro všechny věkové kategorie

lookcool.cz vilaparkklamovka uvodni

Pražský Smíchov je známou čtvrtí Prahy. Na Smíchově se nachází vše, od nákupních center, přes sportovní zázemí, až po známý pivovar. Proč je investice do bydlení právě v této pražské čtvrti výhrou v loterii? Gastronomické, kulturní i sportovní zážitky všude, kam oko dohlédne Pokud je některá pražská čtvrt na vrcholu rozkvětu, je to právě Smíchov. Právě v této městské části ... Číst více »

Designový křišťál nikdy neomrzí, navíc si uchovává svou hodnotu i v budoucnosti

lookcool.cz artglass uvodni

Svítidlo na jednu sezónu z běžné obchodní nebo hobbymarketové sítě? Světlo je základem každého domova, ale jaké vybrat? Záleží na vzhledu i použitém materiálu, a zatímco v minulosti bývala první volbou svítidla z běžných řetězců, dnes se vrací do popředí zájmu spotřebitelů kvalita a tradice. Křišťálová svítidla vynikají zpracováním i designem, navíc neztrácí na hodnotě. Naopak, jsou natolik kvalitní, že se mohou dědit, ... Číst více »

Vyzdobte si interiér kovovými prvky

steel

Kov jako takový spadá do segmentu hutního materiálu. Ten je nejčastěji využíván na stavbách a při realizacích nejrůznějších konstrukcí. Zkoušeli jste však na kov dívat také trochu jiným pohledem než ve formě, ocelových trubek a tyčí? Co takhle doplňky zhotovené z oceli, které jsou pro interiér jako stvořené? Jestli o nich nemáte žádné povědomí, začtěte se do následujících řádků. Začít můžete ... Číst více »

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu