de de de


Novinky:

Bydlení

 • Chcete si vyměnit okna? Poradíme vám s výběrem

  Chcete si vyměnit okna? Poradíme vám s výběrem

  Pokud plánujete rekonstrukci rodinného domu, měli byste přemýšlet i nad výměnou stávajících oken, abyste zlepšili tepelněizolační vlastnosti nemovitosti. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství materiálů, přičemž velké oblíbenosti se těší především plastová okna, ovšem setkáte se i s okny dřevěnými, hliníkovými a špaletovými. V následujících řádcích se tedy podíváme podrobněji na jednotlivé varianty, ... ...

 • Jaký kancelářský nábytek potřebujete do domácí pracovny?

  Jaký kancelářský nábytek potřebujete do domácí pracovny?

  Čím dál více lidí pracuje z domova. Někteří kompletně, jiní aspoň jeden či dva dny v týdnu, protože jim to v zaměstnání umožňují. Jestli je tohle i vaše situace, kde vlastně pracujete? V obývacím pokoji? V ložnici v posteli? U kuchyňského stolu? Chcete-li být trochu produktivnější, zařiďte si doma vlastní kancelář. Nemusí jít rovnou o ... ...

 • Nedostatek denního světla vyřeší světlovody

  Nedostatek denního světla vyřeší světlovody

  Proč si do kanceláře či domů instalovat světlovod? Protože vypadá moderně, je dobrý pro zdraví, a ještě ušetří náklady na energie. Světlovody rozhodně nemusíte umisťovat jenom do místností, kde chybí okna. Světlo přinesou kamkoliv. Světlovod je zařízení, které přivádí denní světlo z fasády či ze střechy do místností, kde je nedostatek světla. Může jít o místnost ... ...

Chcete si vyměnit okna? Poradíme vám s výběrem

Dřevěná okna EuroW

Pokud plánujete rekonstrukci rodinného domu, měli byste přemýšlet i nad výměnou stávajících oken, abyste zlepšili tepelněizolační vlastnosti nemovitosti. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství materiálů, přičemž velké oblíbenosti se těší především plastová okna, ovšem setkáte se i s okny dřevěnými, hliníkovými a špaletovými. V následujících řádcích se tedy podíváme podrobněji na jednotlivé varianty, neboť každá má své přednosti ... Číst více »

Jaký kancelářský nábytek potřebujete do domácí pracovny?

Čím dál více lidí pracuje z domova. Někteří kompletně, jiní aspoň jeden či dva dny v týdnu, protože jim to v zaměstnání umožňují. Jestli je tohle i vaše situace, kde vlastně pracujete? V obývacím pokoji? V ložnici v posteli? U kuchyňského stolu? Chcete-li být trochu produktivnější, zařiďte si doma vlastní kancelář. Nemusí jít rovnou o celou místnost, pokud ji nemáte ... Číst více »

Nedostatek denního světla vyřeší světlovody

vyroba svetel

Proč si do kanceláře či domů instalovat světlovod? Protože vypadá moderně, je dobrý pro zdraví, a ještě ušetří náklady na energie. Světlovody rozhodně nemusíte umisťovat jenom do místností, kde chybí okna. Světlo přinesou kamkoliv. Světlovod je zařízení, které přivádí denní světlo z fasády či ze střechy do místností, kde je nedostatek světla. Může jít o místnost kompletně bez oken (např. chodba), ... Číst více »

Hliníková okna poráží svými vlastnostmi ty ze dřeva i plastu

Hliníkové posuvné dveře

Cimrmanovský výrok „Budoucnost patří aluminiu“ se stává realitou. Kdo chce sáhnout po stavebním materiálu budoucnosti, ten volí hliník. Pro okna, dveře i prosklené systémy. Jak si vybrat nejlepší okna nebo dveře? Žádný jiný materiál nenabízí pro okna a dveře tolik pozitivních vlastností, jako aluminium čili hliník. Nabízí životnost srovnatelnou s životností samotných staveb, vysokou pevnost vhodnou i pro větší konstrukce, bezúdržbovost, ... Číst více »

Jak se od sebe liší kancelářské židle a herní židle?

Dětská židle ANDY šedá limetka

Pod pojmem kancelářská židle si většina lidí představí pohodlné křeslo, v němž se sedí u počítače. Herní židle má ale stejný účel, nebo ne? V podstatě ano. Přesto si buďte jistí, že když vedle sebe uvidíte herní a kancelářskou židli, rozdíl poznáte na první pohled. K práci lidé využívají různý nábytek jako jídelní stoly či konferenční židle. Správně by se ale ... Číst více »

Bleskurychle postavené modulární stavby

phoca thumb l

V současné době po celé Evropě vyrůstají zajímavé stavby, které mají celou řadu nesporných výhod. Nejen, že jsou levné, ale také bleskurychle postavené. Modulární stavby – architektonická budoucnost Některé převratné novinky v oblasti stavebnictví se nesetkávají na svém počátku s dokonale vlídným přijetím. Je zapotřebí, aby je prověřil čas a zkušenosti. Pak buď uspějí anebo zapadnou mezi ostatní nedokonalé projekty. K těm, které čas ... Číst více »

Plánujete kompletní rekonstrukci bytu? Postupujte následovně

Kompletní rekonstrukce bytu

V podstatě nezáleží na tom, jestli se pouštíte do kompletní, nebo částečné rekonstrukce, protože v každém případě se jedná o velkou časovou i finanční investici. Předtím, než se vůbec pustíte do přestavby svého obydlí, měli byste si ujasnit, jak by měl výsledek vypadat, co chcete změnit a bez jakého materiálu se neobejdete. V následujících řádcích vám prozradíme, čemu byste měli ... Číst více »

Velkoplošné LED stěny vám pomohou být vidět

zbozi

Doba je neustále v pokroku a není tedy divu, že promítacím plátnům pomalu, ale jistě odzvonilo, a na jejich místo se derou velkoplošné LED stěny. Ty se vyznačují jak mnohem větší odolností, tak mnohem modernějším provedení. Kde všude mohou být umístěny a kolik stojí? Kde jsou tyto LED stěny k vidění? Velkoplošné LED stěny můžete nejčastěji vidět na koncertech či jiných událostech, ... Číst více »

Jak na řasy v akváriu

asa

Úvodem je nutno říci, že přítomnost řas v akváriu neznamená, že je všechno špatně. Řasy v akváriu jsou přirozený jev, jen je musíme dostat pod kontrolu. V prvé řadě je nutné v akváriu vytvořit vhodné podmínky. Je třeba si uvědomit, že jestliže budeme v akváriu silně svítit a přitom nebudeme dodávat do vody CO2, porostou nám řasy. Když budeme chtít ... Číst více »

Návrhy interiérů – to je bydlení bez chyb

Návrhy interiérů

Sedáváme nad časopisy, obdivujeme cizí bydlení a sami po takovém toužíme. Jenomže pokud se do změn pustíme bez odborné pomoci, obvykle se dopouštíme chyb. A ty jsou zbytečně drahé. Rozhodně nákladnější než služby kvalitního bytového designéra. V podstatě je jedno, jestli potřebujeme pomoci s návrhem interiéru jedné místnosti, celého bytu, nebo dokonce domu. Vždy narážíme na velké množství otázek, se ... Číst více »

Projekt ČOV z pohodlí vlastního domova

COV

Budujete vysněnou nemovitost a zjistili jste, že její součástí musí být také ČOVka neboli domoví čistička odpadních vod? Pak určitě nezoufejte a zapomeňte na složité hledání projektanta, který by vám vše potřebné zpracoval. Vydat se lze daleko jednodušší cestou. A je jedno, jestli potřebujete kanalizační přípojky, vodovodní přípojky nebo řešíte spolehlivou a správnou likvidaci odpadních vod. Projekt ČOV online V dnešní ... Číst více »

Bytový textil do dětského pokoje: Víte, jak vybrat dětské povlečení?

Dětský koberec silnice RALLY x cm

Na první pohled by se mohlo zdát, že na výběru bytového textilu do dětského pokoje není vůbec nic složitého. To je velký omyl, protože rodiče musí brát ohled na řadu věcí, jinak se jejich potomek nebude cítit dobře. Všechno pro zdravý spánek O tom, jak moc je spánek pro regeneraci organismu důležitý, jistě není pochyb. U dítěte to platí dvojnásob, ... Číst více »

Betonové ploty jsou praktické i zajímavé na pohled

betonovy plot

Plánujete kolem svého obydlí postavit oplocení, ale stále váháte nad tím, jaký typ zvolit? Betonové ploty mají řadu nesporných výhod, které u jiných druhů nenajdete. Dlouhá životnost s minimální údržbou Jestliže hledáte oplocení, co vám bude sloužit dlouhá léta, je betonový plot tím pravým ořechovým přímo pro vás. Samozřejmě jelikož bývá složený z přírodních materiálů, je třeba počítat s tím, ... Číst více »

Víte, jak využít prostor malé kuchyně?

rohová kuchyně

Kuchyně je jakýmsi pomyslným centrem celé domácnosti, a tím pádem se jedná o jednu z nejdůležitějších místností. Bohužel ne vždy má člověk to štěstí, že má k dispozici velkou místnost, avšak pracovat se dá i s omezeným prostorem. Nebojte se vrstvit Jedním z nejlepších způsobů, a současně také tím nejjednodušším, jak se v klidu vměstnat i do malé kuchyně, je ... Číst více »

Perské koberce budou moderní navždy

moderni koberce

Chtěli byste si do své domácnosti pořídit nějaký skutečně hodnotný kousek? Vybavení, které nestárne a bude vždy pěkné? Pak se zamyslete nad tím, jestli by se vám domů nehodil perský koberec. To je ta pravá investice na dlouhé generace dopředu. Domníváte se, že perský koberec se k vám domů nehodí? Zadržte, protože dnes se prodávají i moderní koberce s velmi zajímavými vzory. ... Číst více »

Výběr vhodné dekorace zútulní každý dětský pokoj

miminko

Není v životě krásnějšího okamžiku, než je narození dítěte. To s sebou však přináší nejen nepřeberné množství nádherných zážitků, ale také spoustu starostí. Každý rodič jistě chce, aby dětský pokoj jeho ratolesti sršel originalitou a současně byl dostatečně útulný, aby se v něm dítě cítilo dobře. Proto je nezbytné zvolit do něho vhodné dekorace! Dekorace do pokoje miminka musí vyzařovat dostatek stimulů S miminkem ... Číst více »

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum uklidí za vás

Kvalitní robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum

Svět domácích prací se s příchodem robotických vysavačů zcela zásadně změnil. Pro mnohé z nás ubyla jedna z nejméně oblíbených činností – vysávání. Kdo už jednou robotický vysavač měl, jen stěží se bez něj v budoucnu obejde. Kdo ne, s pořízením by váhat rozhodně neměl. Xiaomi Mi Robot Vacuum je skutečný krasavec a současně velice výkonný pomocník do domácnosti za dobrou ... Číst více »

Designový nábytek do našich domovů

zidle

Současní výrobci nábytku přinášejí do našich domovů originalitu v podobě designového nábytku. Což znamená, že každý kousek bude mít svůj styl. Designový nábytek – originalita nejen do našich domovů Pro koho je určen takzvaný moderní designový nábytek? Dalo by se říci, že pro každého, kdo nechce mít uniformní zařízení svého bytu. Designový nábytek je prostě originální a neokoukaný. Inspiraci k jeho navržení ... Číst více »

Prvky pro zvýšení bezpečnosti

Schodová hrana x mm

Nejen z estetických, ale i bezpečnostních důvodů se využívají různé zakončovací prvky na veškerou podlahovou krytinu i na jednotlivé schodišťové stupně. Estetické i praktické ukončení podlahové krytiny Tím, že se na podlahu položí koberec nebo jiná podlahová krytina, práce zdaleka nekončí. Je nutné, aby se vše zakončilo vkusně a dokonale esteticky. K tomuto účelu se využívají přechodové lišty neboli přechodové profily. V porovnání ... Číst více »

Odhad ceny nemovitosti získáte i zdarma

MAXIMA

Čeká vás prodej nemovitosti? Pak před sebou máte spoustu důležitých úkolů. Jedním z těch vůbec nejzodpovědnějších je ocenění nemovitosti. Říct si moc je chybné a málo je rovněž špatně. Laik ovšem správnou částku určí jen těžko. Většina lidí raději vymyslí částku sama, než aby zaplatili odborníkovi. Přitom pokud by to udělali, pravděpodobně by ve finále byli bohatší. Neprodali by pod ... Číst více »