de de de


Novinky:
Home » Bydlení

Bydlení

 • Klimatizace do bytu zvýší váš životní komfort

  Klimatizace do bytu zvýší váš životní komfort

  Velká letní vedra mohou být pro někoho obtěžující, a to i v okamžiku, kdy si zalezete do svého bytu a myslíte si, že se schováte před sluníčkem. Jenže, tomu tak obvykle není. Pokud si však doma chcete vytvořit příjemné klima se vším všudy, vydejte se jinou cestou, než je noční větrání. Efektivním řešením se stane klimatizace. ... ...

 • Jaké znáte typy garnýží podle materiálů?

  Jaké znáte typy garnýží podle materiálů?

  Garnýže jsou důležitou součástí domácností, protože dokážou vytvořit velmi zajímavý estetický efekt. Můžete si rozmyslet, jestli budete chtít, aby vaše garnýže byly viditelné, nebo spíše nenápadné. V každém případě je dobré materiál garnýží přizpůsobit vzhledu vašeho interiéru. Pokud v nich převládají přírodní prvky, můžete zvolit dřevěné garnýže. Každý materiál ale přináší různé výhody a nevýhody. ... ...

 • Nepodceňujte důkladné zabezpečení domu či bytu

  Nepodceňujte důkladné zabezpečení domu či bytu

  Rodinný dům nebo byt. Místo, kde se všichni z nás chtějí cítit jako doma. Tedy bezpečně ukryti před okolním světem a vším zlým za dveřmi. Pokud to tak máte stejně, měli byste zapracovat na důkladném zabezpečení před vniknutím nežádoucích osob. Nejenom, že tím ochráníte svůj majetek, ale v některých případech i vlastní život. Základní možnosti zabezpečení Každé ... ...

Klimatizace do bytu zvýší váš životní komfort

klimatizace do bytu

Velká letní vedra mohou být pro někoho obtěžující, a to i v okamžiku, kdy si zalezete do svého bytu a myslíte si, že se schováte před sluníčkem. Jenže, tomu tak obvykle není. Pokud si však doma chcete vytvořit příjemné klima se vším všudy, vydejte se jinou cestou, než je noční větrání. Efektivním řešením se stane klimatizace. Ta umí nejenom chladit, ale ... Číst více »

Jaké znáte typy garnýží podle materiálů?

typy garnyzi

Garnýže jsou důležitou součástí domácností, protože dokážou vytvořit velmi zajímavý estetický efekt. Můžete si rozmyslet, jestli budete chtít, aby vaše garnýže byly viditelné, nebo spíše nenápadné. V každém případě je dobré materiál garnýží přizpůsobit vzhledu vašeho interiéru. Pokud v nich převládají přírodní prvky, můžete zvolit dřevěné garnýže. Každý materiál ale přináší různé výhody a nevýhody. Nyní si je popíšeme. Dřevěné ... Číst více »

Nepodceňujte důkladné zabezpečení domu či bytu

secret

Rodinný dům nebo byt. Místo, kde se všichni z nás chtějí cítit jako doma. Tedy bezpečně ukryti před okolním světem a vším zlým za dveřmi. Pokud to tak máte stejně, měli byste zapracovat na důkladném zabezpečení před vniknutím nežádoucích osob. Nejenom, že tím ochráníte svůj majetek, ale v některých případech i vlastní život. Základní možnosti zabezpečení Každé zabezpečení nemovitosti má pochopitelně několik ... Číst více »

Jakým směrem položit plovoucí podlahu

plovouci podlaha

Směr pokládky podlahy je často předmětem mnoha dotazů. Jakým směrem vlastně plovoucí podlahu umístit, aby v místnosti vypadala přirozeně? Podívejte se na základní informace, kterými je třeba se řídit. Dřevěná podlaha je splněným snem Kvůli množství uvolňovaných škodlivin z PVC podlah se stále více lidí obrací k nadčasové klasice. Dřevěná podlaha je tak splněným snem mnoha domácností i provozoven. Její ... Číst více »

Vzduchotechnika do bytových i průmyslových objektů

splitove jednotky

Čistý a příjemný vzduch, to je jedna z hodně důležitých věcí, kterou oceníme v jakémkoliv prostoru. Jestliže v létě bojujete s přílišnými horky v interiéru, pak s takovým nešvarem co možná nejdříve zatočte. Nápomocna vám může být vzduchotechnika Ostrava, s pomocí níž se domůžete většího komfortu a lepšího životního prostředí. Ať už se jedná o rodinný dům, bytovou jednotku, kancelář nebo průmyslovou halu. Splitové klimatizace do bytu ... Číst více »

Vybíráme zrcadlo do každé místnosti interiéru

mirror

Zrcadla jsou nedílnými součástmi našich domovů. Jde o prvek, který nám slouží nejenom k tomu, abychom vědět, jak vypadáme. Mnohdy jej můžeme využít také jako praktickou dekoraci. Musíte pouze vědět, kam a jaké zrcadlo umístit, popřípadě na jaké jeho vlastnosti si dát pozor. Jestliže v této oblasti tápete, prozradíme vám několik praktických tipů. V koupelně nesmíte zapomínat na světlo U zrcadla do koupelny ... Číst více »

Jaká pravidla dodržovat při stavbě zahradního koupacího jezírka? A jak při ní postupovat?

koupaci jezirko

Stavba koupacího jezírka uprostřed vaší zahrady vyžaduje zkušenost, ale i důkladné plánování. Z jakých pravidel při něm vycházet a na co všechno myslet, aby vám koupací jezírko vyhovovalo a především v něm bylo možné snadno udržet biologickou rovnováhu zajišťující čistou vodu? Jaká je optimální hloubka? Pro komfortní užívání přírodního koupaliště, ale i jeho dokonalé začlenění do terénu je vhodné pozvolně ... Číst více »

Vidíme to černobíle. Dokonale stylový interiér

stylovy interier

Černá a bílá. Věčné protiklady, které mají své hlavní slovo v módě i v bytovém designu. Můžete si je pozvat, aby se postaraly o dokonalou podobu vašeho příbytku. Jak na to? Stylová čistota Černá a bílá, to jsou hlavní stavební kameny minimalistického stylu. Netoužíte být stále zaplaveni barvami a raději si necháváte prostor pro vzdušnost a inspiraci? Dopřejte si tuto ... Číst více »

Geometrický plán stavby

visionplan

Pokud máte za sebou stavbu nového domku nebo třeba i rekonstrukci stávajícího, je třeba provést takzvaný zápis stavby a změn do katastru nemovitostí. Tuto povinnost nám předkládá zákon a je třeba ji dodržet. Nicméně pro to, abyste něco takového mohli udělat, potřebujete nejdříve geometrický plán. Geometrický plán stavby je dokument, který může vypracovat pouze odborný geodet nebo geodetická kancelář. Je ... Číst více »

Starý nábytek je čím dál více v kurzu

table

Zařizování bytu nebo domu patří k hodně oblíbeným činnostem. Vždyť jde o proces, který přispívá ke zútulnění obydlí, kde se člověk bude cítit skvěle a komfortně. Jeden by si možná řekl, že poslední roky dává každý přednost modernímu nábytku, jenže to není zase tak úplně pravda. Do kurzu se hodně často dostává právě starý nábytek. Ten ve výsledku může vypadat ještě ... Číst více »

Propojte terasu se zahradou. Budete spokojeni

garden

Každý z nás sní o útulném bydlení, ve kterém se bude cítit opravdu dobře a spokojeně. Tak by to mělo ostatně být. Pomyslnou výzvou mnohých majitelů rodinných domů nebo těch, kteří jej právě staví je propojení terasy se zahradou. Jestliže do této skupiny nadšenců patříte také, v následujících řádcích vám prozradíme několik praktických tipů. Zamyslete se nad základními věcmi Když budete plánovat ... Číst více »

Jak vybrat dětský kočárek?

tom

Čekáte svého prvního potomka anebo vybíráte kočárek pro dalšího v pořadí? Pak již možná víte, co vás čeká a že to nebude jednoduché. Dobře vybraný kočárek vám pomůže snáze se popasovat s dobou, kdy vaše dítě bude nutné převážet a přenášet, protože po vlastních ještě nebude schopné chodit. Pokud jej vyberete opravdu dobře, poděkují vám i vaše záda, která čeká méně námahy. ... Číst více »

Podlaha může interiér zvětšit, ale i zútulnit

lookcool.cz ekomplex uvodni

Nová podlaha musí bít kvalitní a zároveň pěkná. Pro zkušenějšího bytového designéra pak není problém najít barvu, která prostor opticky „nafoukne“, zútulní či do něj vnese požadovanou atmosféru. Základní tipy, jak při výběru podlahové krytiny postupovat, jsme pro vás sepsali v tomto článku. I vaše bydlení bude díky nim vypadat „cool“! Rozmyslete si, co od podlahy chcete Jedno moudré řecké ... Číst více »

Sníte o mobilheimu? Poznejte jeho výhody a nevýhody

caravan

Pojem mobilheim asi není třeba komukoliv zdlouhavě vysvětlovat. Jedná se o mobilní bydlení, které slouží nejenom rekreační a letní bydlení. V případě zateplení takového objektu jej můžete obývat celoročně. Mobilní domy mohou nabývat různých způsobů upevnění a díky tomu je můžete postavit v podstatě kdekoliv. Jestliže uvažujete o pořízení mobilheimu, přinášíme vám pár důležitých informací. Poznejte výhody mobilheimu Jestliže v rámci rozhodování o ... Číst více »

Lidé, kteří žijí u svých koček

divka s kockou

Obliba domácích mazlíčků je v rámci naší země značná. Kdekdo vlastní nějakou tu kočičku nebo pejska. Jsou ale lidé, kteří své bydlení uzpůsobili potřebám svých mazlíčků. Jaké to je bydlet u svých kočičích zlatíček? Uklizeno, sem tam chlupy Milovníci koček se většinou poznají na první pohled. Pokud už na sobě mají černou barvu, kterou chovatelé často z praktických důvodů již ... Číst více »

Když vás zaujme betonový plot

betonove ploty

Na periferii, ve městě, ale i na vesnici je nutností dům opatřit nejen ochranným, ale zároveň i estetickým plotem. Je třeba vybrat kvalitní plot, který se postará o dostatek soukromí, vydrží vám sloužit dlouhá léta a zároveň bude fungovat také jako okrasný doplněk. Každý má své vlastní požadavky, rovněž prostředí, ve kterém váš dům stojí, vyžaduje od plotu určité vlastnosti. ... Číst více »

Výběr podlahové krytiny představuje důležitou volbu

vinylove podlahy

Kvalitní podlaha je základem každé domácnosti. Je to část našeho obydlí, kterou používáme každý den a jež často musí vydržet velký nápor ze strany obyvatel domova. Podlaha tak často vykazuje známky nadměrného používání – ono, když si na ní hrají děti, prohání se po ní zvířata a dospělí na ní cvičí, tak se není čemu divit. Při výstavbě nebo rekonstrukci ... Číst více »

Designový architekt změní vaše bydlení k lepšímu

design

Uvažujete o tom, že si zrekonstruujete a zmodernizuje vlastní bydlení? Pak se vám nabízí dvě možnosti. Buď se do této činnosti pustíte sami svépomocí nebo vsadíte na pomoc zkušených odborníků. A těmi jsou designoví architekti, chcete-li interiéroví návrháři. Pokud si pokládáte otázku, proč investovat peníze právě do činností těchto lidí, přinášíme vám jasné odpovědi. Co všechno dělá designový architekt? V první ... Číst více »

Pusťte se do renovace nábytku svépomocí

sofa

Našli jste na půdě starý nábytek? Potom ho v žádném případě nevyhazujte a raději si přečtěte, jak ho co možná nejlepším způsobem zrenovovat. Takový upravený kus nábytku totiž změní svoji vizáž a dokonale zapadne do jakéhokoliv interiéru. A to nejenom do toho tradičního. I v moderní domácnosti se může vyjímat zrenovovaný nábytek, který si zachovává svoji starožitnou hodnotu. Renovace nábytku krok za ... Číst více »

Pergoly pro zútulnění každé zahrady

drevene terasy

Zpříjemněte si posezení na vaší zahradě a nechte si od nás vyrobit krásnou a moderní pergolu nebo dřevěnou terasu, která zútulní každý exteriér. Pergoly a dřevěné terasy Pokud bydlíte v rodinném domě se zahradou, neváhejte ji využívat na maximum za každého počasí. Nechte si od stavební firmy vytvořit příjemné místo k posezení, kde budete rádi trávit volný čas, ať už o samotě ... Číst více »

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu