de de de


Novinky:
Home » Bydlení

Bydlení

 • Zvolte vhodnou krytinu na anhydritovou podlahu

  Zvolte vhodnou krytinu na anhydritovou podlahu

  Realizovali jste podlahy ve svém interiéru? Pak jste určitě vsadili na anhydritové podlahy, které se vyjímají spoustou kladných vlastností. Od čisté realizace, přes vynikající pevnost, minimální smršťování, až po samonivelaci a mnohé jiné. Pokud máte tento kvalitní základ za sebou, nezbývá než se vrhnout do další fáze. Tou je výběr ideální podlahové krytiny. Nakupujte kvalitní ... ...

 • Pusťte se do čištění bazénu. Máte několik možností

  Pusťte se do čištění bazénu. Máte několik možností

  Bazén je bezpochyby jednou z příjemných součástí každého bydlení, a to především v letních měsících. Pořízením bazénu vám však začíná nejenom zábava a nekonečné koupání, ale také jisté povinnosti. Ty spočívají primárně v čištění bazénu, který je třeba hlavně během teplých dnů čistit. V rámci tohoto procesu se samozřejmě nabízí hned několik možností. Vsaďte na chemii a solničku Abyste ... ...

 • Chcete novou vířivku? Poradíme vám, jaké jsou možnosti

  Chcete novou vířivku? Poradíme vám, jaké jsou možnosti

  Vířivka nebo chcete-li vířivý bazén je velice praktickou a příjemnou součástí bydlení. Pokud si něco podobného chcete pořídit ke své nemovitosti, máte samozřejmě na výběr. Na trhu se totiž nabízí dva základní modely vířivek. Ještě, než vám představíme jejich vlastnosti, je dobré zamyslet se nad několika zásadními věcmi. Například, kam vířivku umístíte, kolik lidí jí ... ...

Zvolte vhodnou krytinu na anhydritovou podlahu

podlahova krytina quick step

Realizovali jste podlahy ve svém interiéru? Pak jste určitě vsadili na anhydritové podlahy, které se vyjímají spoustou kladných vlastností. Od čisté realizace, přes vynikající pevnost, minimální smršťování, až po samonivelaci a mnohé jiné. Pokud máte tento kvalitní základ za sebou, nezbývá než se vrhnout do další fáze. Tou je výběr ideální podlahové krytiny. Nakupujte kvalitní podlahové krytiny Podlaha v hrubém, tedy ... Číst více »

Pusťte se do čištění bazénu. Máte několik možností

swimming pool

Bazén je bezpochyby jednou z příjemných součástí každého bydlení, a to především v letních měsících. Pořízením bazénu vám však začíná nejenom zábava a nekonečné koupání, ale také jisté povinnosti. Ty spočívají primárně v čištění bazénu, který je třeba hlavně během teplých dnů čistit. V rámci tohoto procesu se samozřejmě nabízí hned několik možností. Vsaďte na chemii a solničku Abyste neměli s čištěním bazénu takovou práci, ... Číst více »

Chcete novou vířivku? Poradíme vám, jaké jsou možnosti

Whirlpool

Vířivka nebo chcete-li vířivý bazén je velice praktickou a příjemnou součástí bydlení. Pokud si něco podobného chcete pořídit ke své nemovitosti, máte samozřejmě na výběr. Na trhu se totiž nabízí dva základní modely vířivek. Ještě, než vám představíme jejich vlastnosti, je dobré zamyslet se nad několika zásadními věcmi. Například, kam vířivku umístíte, kolik lidí jí bude využívat, jakému systému filtrování ... Číst více »

5 nejčastějších chyb při výběru betonu pro komerční projekty a jak se jim vyhnout

betonove bloky

Při realizaci komerčních stavebních projektů je kvalitní beton základním stavebním kamenem dosažení dlouhodobé udržitelnosti a odolnosti. Ať už jde o silniční panely, betonové bloky či jiné konstrukční prvky, výběr správného typu betonu z kvalitní betonárny je klíčový. Zde jsou uvedeny nejčastější chyby, kterých se stavebníci dopouštějí při výběru betonu, a tipy, jak se jim vyhnout. Nedostatečný výzkum Chyba: Mnoho stavebních ... Číst více »

Solární výhřev bazénů přináší spoustu výhod

pool

Bazény se v posledních letech stávají nedílnou součástí mnohých nemovitostí. Na jejich zahradách je možné vidět malé i velké varianty bazénů, zapuštěné, ale také ty nadzemní. Pokud patříte k milovníkům teplé vody, na to pořádné koupání si musíte počkat až do skutečného léta, kdy jsou opravdu vysoké teploty. Jestliže si však chcete prodloužit koupací sezónu a přidat vodě v bazénu nějaké ty stupně ... Číst více »

Kvalitní střecha je základ spokojeného bydlení

stresni krytina

Vlastní bydlení je bezpochyby snem mnohých z nás. Pokud jde o rodinný dům a chcete si ho užívat plnými doušky, neopomínejte na to zásadní. Ano, je to střešní krytina, protože když vám neteče do domu, máte vyhráno. Jestliže navíc vsadíte na kvalitní střešní tašky, bude to na hodně dlouhých let. Ne nadarmo se říká, že pořádná střecha je základ. Střešní tašky ... Číst více »

Víte, jak lze v dnešní době žít ekologicky?

rain water

Název tohoto článku je celkem všeříkající. Na druhou stranu je málo lidí, kteří na tuto otázku dokáží odpovědět. Pokud máte nějakou tu vnitřní touhu žít trochu více ekologicky a v souznění s přírodou, následující řádky vám bezpochyby přijdou vhod. Prozradíme vám pár praktických tipů, jak takového životního stylu dosáhnout. Začněte třídit odpad První krok je celkem zřejmý. Pokud chcete být ohleduplní k přírodě, ... Číst více »

Fotovoltaika pro rodinné domy: 5 důvodů, proč investovat do solárních panelů

fotovoltaika

Investice do fotovoltaiky se stává stále oblíbenější volbou pro majitele rodinných domů. A to z dobrého důvodu. Tento článek vám nabídne pět hlavních důvodů, proč je přechod na solární energii moudrou volbou pro vás a vaše domácnosti. Ekonomické úspory: Jedním z nejvýznamnějších důvodů, proč byste měli zvážit fotovoltaiku pro vaši domácnost, jsou finanční úspory. Na slunci je energie zdarma a ... Číst více »

Koupací jezírko nebo raději bazén?

pool

Uvažujete o pořízení vodní plochy na vaši zahradu? Pak asi zvažujete dvě varianty. Jednou z nich bude bezpochyby bazén. Tou druhou se však může stát koupací jezírko. Pakliže si nejste jisti, kterou z těchto variant zvolit, začtěte se do následujících řádků. V nich vám prozradíme, jaké jsou výhody a nevýhody obou řešení. Klady a zápory bazénu Pokud se rozhodnete pro zapuštěný bazén, oceníte ... Číst více »

Podlahové topení pod anhydrit je skvělou volbou

podlahove topeni anhydrit

Anhydritové podlahy mají v dnešní době zelenou. A není se čemu divit. V jejich prospěch hovoří rychlá a cenově dostupná realizace, samonivelace, čistota na stavbě, dobré mechanické vlastnosti, minimální smršťování a tepelná vodivost. A právě ta nahrává podlahovému topení. S ním mimo jiné docílíte vynikajících, a hlavně příjemných topných výsledků v nemovitosti. Teplovodní vs. elektrické vytápění Pokud se rozhodnete instalovat podlahové topení pod anhydrit, ... Číst více »

Tepelná čerpadla svépomoci

tepelna cerpadla svepomoci

V rodinných domech, kde rodinný život kyne v plné síle, je vytváření příjemného a pohodlného prostředí jednou z klíčových priorit. A jak by taky ne, když v domově trávíme většinu svého času. S tím souvisí mnoho aspektů – od vybavení, přes dispoziční řešení, až po energetickou náročnost objektu. Právě v této souvislosti se mnozí majitelé rodinných domů začínají přiklánět k ... Číst více »

Fotovoltaika pro rodinné domy: top 5 věcí, které byste měli vědět

fotovoltaicka sada

Fotovoltaika je v dnešní době značně rostoucím odvětvím, které přináší mnoho výhod. Ať už se jedná o ekologický přínos, finanční úspory nebo nezávislost na dodavatelích elektřiny, fotovoltaika pro rodinné domy se stává stále populárnějším řešením. Dovolujeme si Vám představit top 5 věcí, které byste měli vědět předtím, než se rozhodnete pro její instalaci. Fotovoltaika na klíč: Při rozhodování o instalaci ... Číst více »

Zvelebte domácnost bytovým textilem

zaclony dante

Toužíte po změně ve své domácnosti? Na druhou stranu se vám nechce investovat do nového nábytku? Pak začněte od detailů. Ty ve výsledku zásadním způsobem mění celý interiér. Je to bytový textil nabývající mnoha podob, se kterým vás v následujících řádcích podrobněji seznámíme. Záclony a závěsy udělají hodně Možná byste se divili, ale zkuste si v oknech vyměnit staré záclony za nové. ... Číst více »

Nepodceňujte věcná břemena při investici do nemovitosti

geopas

Uvažujete o pořízení stavebního pozemku či jiného typu nemovitosti? Potom nezapomínejte na patřičnou obezřetnost. Zajímejte se o to, jaká věcná břemena se pojí s konkrétní parcelou či objektem. Pokud nemáte povědomí o tom, co si pod tímto výrazem představit, začtěte se do následujících řádků. Věcné břemeno služebnosti Když se řekne věcné břemeno, můžete si vybavit omezení vlastnického práva k dané nemovitosti. Aby ... Číst více »

Jak dostat pod kontrolu růst řas v koupacím jezírku?

koupaci jezirko

Přemnožily se vám v koupacím jezírku řasy a ty teď způsobují neplechu v jeho rovnováze? Voda je znečištěná a o nějakém koupání nemůže být ani řeč? Růst řas v koupacím jezírku na zahradě můžete mít pod kontrolou, stačí jen vědět, jak na to. Pozor na množství živin a kyslíku V koupacím jezírku lze pro regulaci růstu řas použít stejná opatření ... Číst více »

Speciální zakládání staveb: Inovace a technologie pro bezpečné a stabilní stavby

specialni zakladani staveb

V dnešní době se stavebnictví neustále vyvíjí a zdokonaluje, aby bylo možné realizovat stále náročnější a složitější projekty. Jedním z klíčových aspektů úspěšného dokončení takových staveb je speciální zakládání staveb. Tato metoda zahrnuje širokou škálu technologií a postupů, které zajišťují stabilitu a bezpečnost budov na různých typech terénu a v různých podmínkách. Speciální zakládání staveb je nezbytné zejména v případech, ... Číst více »

Bytové trendy letošního roku

bytove trendy

Čeká vás rekonstrukce bytu? Pusťte se do ní stylově a podle nejnovějších trendů letošního roku. Letošním interiérům vládne pohodlí, důraz na osobitost a přírodní materiály, ale i styl zvaný cyberpunk. Udržitelnost, upcyklace, vintage Udržitelnost je jedním z nejskloňovanějších pojmů současnosti. A platí to i v bytových trendech. Plasty a umělá vlákna už dávno nejsou v kurzu, naopak se do popředí ... Číst více »

Výroba a montáž garážových vrat: Krok za krokem

garazova vrata

Představte si, že jste právě zakoupili nový dům se starou garáží. Garážová vrata jsou opotřebovaná, nebezpečná a nevzhledná. Je čas na změnu! V dnešním příspěvku se podíváme na proces výroby a montáže garážových vrat, průmyslových vrat, bran a automatických dveří. Ponořme se do tohoto fascinujícího světa a zjistěme, jak probíhá celý proces od začátku do konce. Výběr materiálů Výroba garážových ... Číst více »

Co je klimatizace a jak funguje?

parapetni klimatizace

Klimatizace je zařízení, které slouží k udržení příjemné teploty a vlhkosti v uzavřeném prostoru. V dnešní době se stává stále běžnějším prvkem moderních domácností i firem. V tomto článku se podíváme na to, jak klimatizace funguje, jaké jsou její výhody a nevýhody, jak ji správně používat, různé druhy klimatizací a jejich využití a nakonec se zaměříme na ekologické aspekty klimatizace ... Číst více »

Tapety pro svěží byt

s

Říká se, že ženu květinou neurazíš, což ovšem neznamená, že je musí každá žena zbožňovat a mít je úplně všude. Ovšem k jarnímu období patří, ty svěží veselé barvy dokážou rozveselit i sebe chmurnější náladu. Právě nyní, když na nás všude kolem dýchá jaro, zaměřte se na vaši domácnost. Jarní úklid a všeobecné gruntování je rutina většiny z nás, ovšem ... Číst více »

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu