de de de


Novinky:

Bydlení

 • Je nejvyšší čas na nákup dřevěných briket

  Je nejvyšší čas na nákup dřevěných briket

  Teplo domova je tím nejpříjemnějším, čeho si v chladných a zimních měsících budeme užívat. Abyste se pořádně ohřáli, potřebujete to správné topivo, kterým jsou dřevěné brikety. Ty jsou aktuálně dostupné za velice výhodné ceny, takže se jistě vyplatí neotálet s pořízením. Dřevěné brikety různého typu Dřevěné brikety máte možnost zakoupit v odlišných variantách provedení. A to nejenom z pohledu ... ...

 • Jak odhlučnit dům?

  Jak odhlučnit dům?

  Nejrůznější hluk je bohužel často samozřejmou součástí našich životů. Veškerá doprava, nejen ta automobilová, ale i autobusová, vlaková či letecká, společně s dalšími lidskými činnostmi vytvářejí více či méně slyšitelný šum. Pokud toužíte po naprostém tichu, musíte utéci někam daleko do přírody. Obecně je větší hluk samozřejmě ve městech než na vesnici a ve společných obytných domech ... ...

 • Přestavba bytového jádra

  Přestavba bytového jádra

  Mnoho z nás touží po krásném a pohodlném bydlení. Bohužel pořízení vlastního domova je finančně poměrně velmi náročnou záležitostí a ne všichni si může dovolit koupit nový byt, či dokonce dům. Z tohoto důvodu si tak mnoho lidí kupuje byty starší, které jsou sice levnější, ale před nastěhováním je nutná jejich menší či větší rekonstrukce. ... ...

Je nejvyšší čas na nákup dřevěných briket

drevene brikety

Teplo domova je tím nejpříjemnějším, čeho si v chladných a zimních měsících budeme užívat. Abyste se pořádně ohřáli, potřebujete to správné topivo, kterým jsou dřevěné brikety. Ty jsou aktuálně dostupné za velice výhodné ceny, takže se jistě vyplatí neotálet s pořízením. Dřevěné brikety různého typu Dřevěné brikety máte možnost zakoupit v odlišných variantách provedení. A to nejenom z pohledu výsledného tvaru a rozměru, ale ... Číst více »

Jak odhlučnit dům?

hluk

Nejrůznější hluk je bohužel často samozřejmou součástí našich životů. Veškerá doprava, nejen ta automobilová, ale i autobusová, vlaková či letecká, společně s dalšími lidskými činnostmi vytvářejí více či méně slyšitelný šum. Pokud toužíte po naprostém tichu, musíte utéci někam daleko do přírody. Obecně je větší hluk samozřejmě ve městech než na vesnici a ve společných obytných domech než ve vlastním rodinném domě. ... Číst více »

Přestavba bytového jádra

rekonstrukce byt

Mnoho z nás touží po krásném a pohodlném bydlení. Bohužel pořízení vlastního domova je finančně poměrně velmi náročnou záležitostí a ne všichni si může dovolit koupit nový byt, či dokonce dům. Z tohoto důvodu si tak mnoho lidí kupuje byty starší, které jsou sice levnější, ale před nastěhováním je nutná jejich menší či větší rekonstrukce. Jednou z nejčastějších součástí těchto ... Číst více »

Dílenský nábytek pro domácí i komerční účely

plechove skrine

Dobře vybavená dílna je základem spokojené a plnohodnotné práce. A to nejenom doma, ale také v nejrůznějších servisech, opravnách a podobných prostorách. Jestliže se právě pouštíte do vybavování takových místností, pak se vám určitě hodí několik tipů, na co byste rozhodně neměli zapomínat. Plechové skříně jsou odrazovým můstkem Jako první se zaměřte na dílenské skříně. Přece jenom, úložného prostoru není nikdy ... Číst více »

Venkovní sauny šité doslova na míru

finske sauny

Saunování je procesem, který má velice dlouhou tradici. Populární wellness aktivita, jíž se nemusíte věnovat pouze v profesionálních zařízeních, ale také v domácích podmínkách. Sauna je přínosná například pro odbourávání stresu a podporu zdravé pokožky. Přispívá k lepšímu spánku, je to jeden z nejúčinnějších detoxů, zmírňuje bolesti kloubů a obecně pomáhá zdraví. Takové finské sauny se v dnešní době mohou stát nedílnou součástí i vaší ... Číst více »

Čištění střechy od mechu a organických nečistot

čištění alpské střešní tašky BRAMAC

Mech na střeše může mít spoustu negativních vlivů. Narušuje totiž krytinu, zadržuje vodu i ucpává okapové žlaby. Proto je vhodné jej odstranit. Účinným postupem přitom může být čištění střechy wapkou. Čištění střechy wapkou Wapka je vodní mechanický přístroj, který slouží k vysokotlakému čištění povrchů a materiálů. Lze jej tedy využít i k mytí strechy. K mechanickému čištění můžete použít nástroje, jako je špachtle, ... Číst více »

LED osvětlení je stále velmi oblíbené. Podívejme se mu “pod závity”

LED osvětlení je stále velmi oblíbené

Vybíráte osvětlení do koupelny, do kuchyně nebo do dětského pokoje? Ať už je tomu jakkoli, možná zvažujete právě LED osvětlení, které je mezi všemi typy osvětlení poměrně oblíbené. Do LED osvětlení spadají jak LED pásky, tak také LED zrcadla, která patří aktuálně do každé moderní koupelny. Ptáte se, proč je právě LED osvětlení tak oblíbené? Odpovědí jsou výhody tohoto typu ... Číst více »

Jaké jsou výhody dřevostaveb?

dřevostaveby

Většina lidí si při vyslovení slova dřevostavba představí především krásný horský srub či malebnou venkovskou roubenku. To je sice svým způsobem pravda, nicméně pojem dřevostavba má dnes mnohem širší význam i použití. Dřevostavby totiž patří již poměrně mnoho let k oblíbeným způsobům současného bydlení. Dnešní moderní dřevostavby tak na první pohled nemusíte vůbec poznat, často totiž mívají fasády, které je činí ... Číst více »

Zahradní domky, které vám budou dělat radost

zahradni domek

Pobyt na zahradě je asi tou největší radostí všech, kdo ji mají. Starost o ni samotnou, vylepšování a udržování. To jsou činnosti, které doslova nabíjí. S nejrůznějšími úkony se pochopitelně pojí potřeba vlastnit spoustu nástrojů a nářadí. A právě to je třeba někam uložit. Jestliže už nemáte místo v garáži ani nikde jinde, zaměřte se na zahradní domky. Odlišné typy zahradních domků ... Číst více »

Kvalitní vazník je základem stabilní střechy

vazniky

Vazníky jsou základním konstrukčním prvkem každé dřevěné střechy. Zvolte proto vazníky, v co možná nejvyšší kvalitě, aby byla zaručena dlouhá životnost střechy. Kvalitní vazník je základem pevné a stabilní střechy Když přijde na řadu rekonstrukce střechy, je to pokaždé velká událost. Jedná se o stavební úkon, který je nejenom časově, ale také finančně náročný. Proto chtějí lidé vyřešit tento rekonstrukční úkon, ... Číst více »

Rekonstrukce budov – co a jak udělat?

surik

Rekonstrukční práce na budovách musejí být prováděny s velkou zodpovědností. Základem je výběr kvalitní firmy. I v případě pronájmu lešení pro vlastní potřebu. Rekonstrukce budov Revitalizace panelových a bytových domů sestává většinou ze zateplení fasády domu, výměny výplní otvoru, výměny střešní krytiny a dalších klempířských a zámečnických prací. Opravy se mohou týkat i rekonstrukcí balkónů, zábradlí nebo zasklení lodžií. Na veškeré práce ... Číst více »

Světla v interiéru není nikdy dost

svetlovod

Světlo je něco, co nám umožňuje vidět, nabíjí nás dostatečnou energií a zlepšuje náladu. Pokud jej není dostatek, není to nic příjemného. To se stává především v některých nemovitostech, kde je světla pronikajícího zvenku málo. Pak povětšinou využíváme rozsvícených světel, abychom vůbec něco viděli. Nemusíte se však připravovat o přirozené světlo, i když třeba nemáte okno situované na tu správnou stranu. ... Číst více »

Rozhodli jste se natřít střechu? A jaká je předpověď počasí?

střecha nátěr

Se střechou je to podobné jako například s domácími spotřebiči. I střecha musí jednoho dne projít údržbou. Stejně jako domácí spotřebiče nebo cokoli jiného má i střecha svou životnost, kterou snižujete, pakliže zanedbáváte čištění střech nebo nátěry střech. Že jste se zrovna k natírání střechy chystali? V takovém případě se nabízí otázka, jaké má být počasí? Na počasí totiž v ... Číst více »

Nechte si přečalounit starý nábytek. Bude zase jako nový

alounění

Když si po dlouhém a náročném dni sedneme do svého oblíbeného křesla či na gauč, bývá to jeden z nejkrásnějších okamžiků dne. Po několika letech intenzivního používání se ale může stát, že jejich čalounění se opotřebuje, a nábytek tak vypadá omšele. V ten okamžik máte dvě možnosti, buď se starého křesla či gauče zbavit a pořídit si nové, anebo věnovat čas a ... Číst více »

Zajistěte si kvalitní spánek

ARMONIA MEMOFORM DUAL

Výběr postele by vždy měl být uvážený. V posteli totiž člověk stráví třetinu svého života, a tak je třeba zajistit, aby lůžko pocházelo z kvalitního výběru. Zajistěte si tvrdý spánek díky vhodné posteli Postel je nábytek, který se od ostatního nábytku značně odlišuje. Člověk jej totiž využívá mnohem častěji, než se zdá. Třetina života je strávena spánkem, a proto je třeba zajistit, ... Číst více »

Nakupujte uhelné brikety za nízké ceny

uhelne brikety

Uhelné brikety jsou topnou komoditou, která je stále v kurzu. A poslední dobou je poptávka po nich ještě větší. Tento typ topného produktu totiž přináší ono nepostradatelné teplo domova, jemuž se všichni s radostí v chladných a doslova zimních měsících oddáváme. Proč zvolit právě uhelné brikety? Pokud doma vlastníte kamna, krby nebo kotle, možná se ptáte, proč používat právě uhelné brikety? Z jakého důvodu ... Číst více »

Dřevěné pelety jako hodnotné palivo

drevene pelety

Teplo je něčím, bez čeho se v chladných a zimních měsících asi jenom stěží obejdeme. Lidé v poslední době stále častěji tíhnou k topným komoditám, které jsou cenově výhodnější a mají vynikající topný efekt. Jedním z takových produktů jsou i dřevěné pelety. Ty můžete zakoupit v odlišných kvalitách zhotovených z rozdílného dřeva. Vlastnosti dřevěných pelet Pokud vlastníte automatické kotle na pelety, pak jistě oplýváte spokojeností. Kdo ... Číst více »

Je vaše ložnice oázou klidu a odpočinku?

BRUNO

Ložnice je místnost, která by měla symbolizovat klid, pohodu a relaxaci. Jak je tomu však ve skutečnosti, a proč lidé ani v této místnosti nenachází klid? Je vaše ložnice oázou klidu? V dnešním světě se řeší kde co. Lidé jsou zhýčkaní, a proto si mohou dovolit řešit i takové malichernosti, jako je pocit z různých místností ve svém domově. Na tom samozřejmě není ... Číst více »

Hledáte nábytek pro gastronomii?

KDVZ Závěsná digestoř se dvěma řadami tukových filtrů

Je naprostou samozřejmostí, že jsou objekty, v nichž se vyskytují lidé, vybavovány nábytkem. A je stejně samozřejmé, že se takový nábytek často liší. Nábytek pro gastronomii Na tom, že se do různých objektů často pořizuje nábytek, není vůbec nic zvláštního. Ten je tam přece často zapotřebí, aby mohly ty, které prostory správně sloužit svému účelu. A aby byl takový nábytek spolu ... Číst více »

Na čem se dnes sedí aneb 3 tipy na moderní sedací nábytek

Zahradní závěsná houpačka BARCELONA šedá

Židle, křesla, gauče. Tento nábytek z domovů nevymizel, nicméně mnohé jeho role nahradily modernější alternativy. Jestli chcete mít zařízený domov podle posledních trendů, určitě čtěte dál a dozvíte se, na čem se sedí v 21. století. Kvalitním ergonomickým kancelářským křeslem nebo gaučem určitě nic nezkazíte, ale kdybyste chtěli být trochu originální a pořídit si domů nábytek, který zaujme, zkuste následující. 1. ... Číst více »