de de de


Novinky:

Divadlo Járy Cimrmana

Jára Cimrman. Postava, kterou zná pravděpodobně každý z nás, především českých milovníků umění, filmu a divadla. Jde o fiktivní postavu, kterou stvořili dva významní umělci Zdeněk Svěrák a Jiří Šebánek. Strůjci kompletního života Járy Cimrmana, jenž je pro mnoho lidí živoucí bytostí, i když tomu tak není.

Jeho životní příběh, dílo a vlastenectví bylo natolik silné, že dalo vzniknout divadelní scéně, která nese název Divadlo Járy Cimrmana. Pražské divadlo, jehož obsahová část je do značné míry zcela vypovídající.

Žižkovské Divadlo Járy Cimrmana

divadloŠlo o divadelní inscenace, jejichž hlavním tématem byl repertoár zaměřený na tématiku Járy Cimrmana. O to se postaral právě onen zmiňovaný Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak. Legendy našeho kulturního světa, které prostřednictvím tohoto divadla prezentovali řadu exkluzivních, zábavných a nezapomenutelných her.

Divadlo Járy Cimrmana hry, které nenechaly nikoho bez úsměvu a přinášely pouze radost. Zajímavostí je, že v tomto divadle hráli pouze samí muži. Ti, kteří zasvětili Járovi Cimrmanovi poměrně značnou část svého života.

Žižkovské Divadlo Járy Cimrmana tak během dlouhých let od roku 1967 přišlo s řadou poutavých her, jako byly Akt, Domácí zabijačka, Němý Bobeš, Posel z Liptákova, Blaník, Záskok, Afrika, atd. nebo České nebe, která patří mezi ty novější.

Koho ukrývá Divadlo Járy Cimrmana?

Kromě výše uvedených hereckých kapacit vás jistě zajímá, jací další umělci ztvárnili některé role v příbězích o Cimrmanovi? Byl to jistě Václav Kotek, Pavel Vondruška, Genadij Rumbela, Marek Šimon, Michal Weigel, Robert Bárta a mnozí další.

Umělci, díky nimž stále žije duch Járy Cimrmana a kteří jsou nesmazatelně zapsáni do historie tohoto humorného divadla. Žižkovské Divadlo Járy Cimrmana je zkrátka nesmrtelnou záležitostí, která neomrzí žádného milovníka tohoto humoru.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Stuart Miles).

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*