de de de


Novinky:

Nejoblíbenější časopisy roku 2013

Zajímá vás, jaké celosvětové magazíny patří mezi ty nejpopulárnější? Jaká periodika se umístila v TOP10, tedy mezi těmi nejčtenějšími? Prostřednictvím následujícího výčtu vám to velice rádi sdělíme. Jak sami poznáte, jde tematicky o zcela odlišné čtivo, které přináší naprosto rozdílný druh informací.

1. The Watchtower

The-WatchtowerNáboženský magazín, který v České republice známe především pod názvem Strážná věž. Americký časopis, který světlo světa spatřil již v roce 1879. Jeho masivní oběh v řádu milionů výtisků po celém světě řadí The Watchtower na přední místa tohoto žebříčku. Vydavatelem periodiky jsou svědci Jehovovi a magazín můžete nalézt až v 209 světových jazycích.

2. Awake!

AwakeI druhá celosvětová příčka patří náboženskému časopisu s názvem Awake!, jehož tvůrci jsou opět svědci Jehovovi. Časopis je vydáván v 99 jazycích a vychází od roku 1919. Jde o ilustračně bohatý magazín, který se svým tématem obrací k samotnému stvořiteli. Jedná se o obdobný periodický projekt, jako přináší Strážná věž. V Čechách je znám pod názvem Probuďte se!

3. AARP Magazine

AARP-The-MagazineTřetí pozici obsadil známý a populární americký magazín AARP Magazine, který vychází teprve od roku 1980. Jde o dvouměsíčník, který je vydáván speciální asociací osob v důchodu, z čehož vyplývá i uvedená zkratka v názvu časopisu AARP. Magazín je zaměřen na všeobecný životní styl a jeho publikování je realizováno v milionech kusů.

4. Game Informer

Game-Informer

Ze čtvrté příčky budou mít radost především příznivci videoher a konzolí. Herní magazín, který je vydáván od roku 1991. Jeho obsahové téma je zcela předpověditelné. Jde především o recenze, novinky a informace z oblasti videoher a vůbec celého herního světa. Z pohledu nákladů se Game Informer řadí na třetí místo v USA.

5. Better Homes Gardens

Better-Homes-GardensHlavním vydavatelem časopisu Better Homes & Gardens je společnost Meredith Corporation. Měsíčník má dlouholetou tradici a první číslo bylo vydáno v roce 1922. Již samotný název magazínu do určité míry předpovídá tematičnost časopisu. Jde především o informace z oblasti vylepšování interiéru, designu, zahradničení, vaření, zdravého životního stylu, apod.

6. Reader´s Digest

Reader’s-DigestObecně zaměřený měsíčník Reader´s Digest obsadil šestou pozici. Magazín, který je vydáván od roku 1922, pokrývá svým obsahem všechna nejrůznější témata běžného života. Ne nadarmo patří mezi nejoblíbenější magazíny ve Spojených státech amerických, kdy vznikal pod sloganem „Amerika v kapse“.

7. Good Housekeeping

Good-HousekeepingPopulární ženský magazín, který pokrývá ryze dámská témata. Dozvíte se spoustu informací z oblasti receptů, zdravotního životního stylu, literatury nebo získáte recenze spousty testovaných výrobků pro ženy. První číslo časopisu vyšlo v roce 1885. Ke slavným a známým přispěvovatelům patří určitě Virginia Wolf, Somerset Maugham nebo Francis Parkinson.

8. National Geographic

National-GeographicČasopis obsazující osmé místo není třeba nikomu zdlouhavě představovat. Je to měsíčník National Geographic, který vychází v 36 jazykových verzích, včetně té české. Magazín, který své čtenáře seznamuje s krásami přírody, historie a kultury ze všech koutů světa. Součástí časopisu jsou dech beroucí fotografie, ale také zeměpisné informace. První číslo vyšlo v roce 1888. Za dobu své existence získat National Geographic řadu významných ocenění.

9. Family Circle

Family-CircleAmerický magazín pro ženy, který vychází patnáctkrát ročně. Jde o periodikum, které poprvé vyšlo v roce 1932. Aktuálně je vydáván pod záštitou společnosti Meredith Corporation, během své působnosti byl však vydáván i společností New York Times. Zaměření magazínu je zcela jednoznačné, jde hlavně o vše, co se týká čtenářek, tedy vaření, dekorace, zdraví, apod.

10. People

PeoplePeople je americkým týdeníkem, který se zaměřuje na společenské dění a obecné zájmy občanů. Z hlediska přinášených informací je považován za jeden z nejoblíbenějších magazínů právě ve Spojených státech amerických. Svým obsahem se snaží nacházet ideální rovnováhu pro čtenáře, aby se nezařadil mezi klasické bulvární plátky. Časopis People vlastní společnost Time Inc.

anglický zdroj: www.clicktop10.com/2013/07/top-10-most-popular-magazines-of-2013/

Sdílejte článek

1 komentář

  1. Pěkný průzkum, rád některé čtu. Člověk (já) se pak vyzná v tlačenici 🙂

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*