de de de


Novinky:
Home » Auto

Auto

 • Auta na solární pohon jsou hudbou budoucnosti

  Auta na solární pohon jsou hudbou budoucnosti

  Automobilky byly vždy segmentem, který z pohledu vývoje technologií v žádném případě nezahálel. Už dnes mezi námi jezdí vozy poháněné elektrickou energií a na spoustě míst můžete vidět nabíjecí stanice pro elektromobily. Není se tedy čemu divit, že výrobci automobilů koketují s další myšlenkou, kterou je solární pohon. Ten mimochodem v určité míře už existuje. Slunce jako zdroj energie ... ...

 • Velký nájezd kilometrů nemusí vždy znamenat nevýhodu

  Velký nájezd kilometrů nemusí vždy znamenat nevýhodu

  Nákup ojetého automobilu se sebou vždy přináší jisté nevýhody. O tom není žádných pochyb. Oproti pořízení nového vozu je třeba dbát na spoustu věcí, abyste nenaletěli vychytralým překupníkům a vše se vám neprodražilo. Nutno však podotknout, že právě vysoký nájezd kilometrů nemusí být tím největším problémem. Důsledná kontrola je na místě Když už narazíte na ... ...

 • Škoda Felicia a její historie

  Škoda Felicia a její historie

  Pojem Škoda Felicia je mnohým lidem asi hodně známý. Vznikl už někde v roce 1959, kdy se na trhu objevily legendární vozy s označením 450. My se však v tomto článku nebudeme zabývat vyloženě starou Felicií, ale zaměříme se na osobní automobil, který svou největší slávu zažíval v letech 1994 až 2001. Právě v těchto letech tento vůz vyráběla automobilka ... ...

Auta na solární pohon jsou hudbou budoucnosti

tesla

Automobilky byly vždy segmentem, který z pohledu vývoje technologií v žádném případě nezahálel. Už dnes mezi námi jezdí vozy poháněné elektrickou energií a na spoustě míst můžete vidět nabíjecí stanice pro elektromobily. Není se tedy čemu divit, že výrobci automobilů koketují s další myšlenkou, kterou je solární pohon. Ten mimochodem v určité míře už existuje. Slunce jako zdroj energie Pomalu se začínají objevovat nejrůznější ... Číst více »

Velký nájezd kilometrů nemusí vždy znamenat nevýhodu

cars

Nákup ojetého automobilu se sebou vždy přináší jisté nevýhody. O tom není žádných pochyb. Oproti pořízení nového vozu je třeba dbát na spoustu věcí, abyste nenaletěli vychytralým překupníkům a vše se vám neprodražilo. Nutno však podotknout, že právě vysoký nájezd kilometrů nemusí být tím největším problémem. Důsledná kontrola je na místě Když už narazíte na ojetý vůz, který vás zaujme ... Číst více »

Škoda Felicia a její historie

felicia

Pojem Škoda Felicia je mnohým lidem asi hodně známý. Vznikl už někde v roce 1959, kdy se na trhu objevily legendární vozy s označením 450. My se však v tomto článku nebudeme zabývat vyloženě starou Felicií, ale zaměříme se na osobní automobil, který svou největší slávu zažíval v letech 1994 až 2001. Právě v těchto letech tento vůz vyráběla automobilka Škoda Auto. Provedení vozu Škoda ... Číst více »

S organizérem se doveze nákup bezpečně

stayhold drzak koberec l

V každodenním shonu je třeba zvládnout několik důležitých věcí, bez kterých se běžně rodina neobejde. Jak již správně tušíte, jedná se o rodinné nákupy. Zakoupené zboží je třeba zabezpečit V dnešní době je celkem běžné, že se s autem zajede pěkně až na parkoviště obchodní zóny a zde se nakoupí všechno potřebné. Pak už jen zboží naložit do auta a honem domů, kde ... Číst více »

Pečlivá péče prodlouží životnost automobilu

subaru service x

Každý zajisté stál před otázkou, které auto si vybrat, ale bylo nejen bezpečné, ale pohodlné, praktické a samozřejmě s nízkou spotřebou. Pár tipů by se našlo. Svěřte se do péče vozů Subaru Moderní technologie přináší mnoho různých novinek a tak je i v této oblasti skutečně co nabídnout. Je několik řad vozů Subaru, že si každý může vybrat svého miláčka podle toho, ... Číst více »

Co jsou skryté vady u automobilů?

auto vada

Mít dnes vlastní auto je pro většinu lidí téměř samozřejmostí. Koupě nového vozu je ale stále poměrně velmi finančně nákladnou záležitostí, a tak mnoho lidí dává přednost koupi staršího vozu v autobazaru. Největší výhodou takovéhoto ojetého vozu je právě cena, kdy za stejnou cenu jako u nového auta, si můžete dovolit koupit automobil vyšší třídy. Můžete mít samozřejmě štěstí a několik ... Číst více »

Oprava čelního skla u automobilu

bezplatna vymena celniho skla autosklosos x

Pro každého majitele automobilu je velmi důležité, aby jeho vozidlo bylo v pořádku po technické stránce a bylo tak naprosto bezpečné pro něho i jeho posádku. Pozor na skla O tom, že sklo je křehké, není třeba diskutovat. Přece jenom takové autosklo je ale silnější a musí zkrátka něco vydržet. Bohužel ani sebeopatrnější řidič ho nemůže ochránit tak, aby zůstalo netknuté. ... Číst více »

Více parkovacích míst a snadné parkování

cartover mestske parkovani garaz

Příjezd na plné parkoviště nikoho nepotěší, když zrovna potřebuje nakoupit nebo si odběhnout vyřídit nějaké záležitosti. A přitom by tento problém měl řešení. Více parkovacích míst a snadné parkování Zřejmě každý má s touto problematikou své zkušenosti. Příjezd na plné parkoviště znamená poměrně dost velký problém. Možná dotyčný řidič ve snaze a marném doufání udělá ještě kolečko nebo dvě po parkovišti ... Číst více »

Emisní limity prodražují nákupy automobilů

emise

Emisní limity jsou nařízením, které musí dodržovat a respektovat především výrobci všech automobilů. Aby daný model mohl sjet z výrobní linky a brázdit silnice, je podroben nejprve všem potřebným měřením, která odhalí, zda splňuje emisní limity. A je pravdou, že v této oblasti dochází k neustálému zpřísňování, což je pochopitelně dobré pro životní prostřední, nikoliv už pro zákazníka. Přísnější limity si žádají patřičná ... Číst více »

Kde online sledovat dopravní situaci? Tipy, které pomohou každému řidiči

doprava

Blíží se léto a s ním i doba dovolených a cestování. Vzhledem k celosvětové situaci v souvislosti s epidemií koronaviru bude letošní cestování zcela jistě jiné. Namísto cestování prostřednictvím letadla či dálkového autobusu mnohem více lidí upřednostní cestování vlastním automobilem. Nikdo z nás ale, ať již cestujeme na dovolenou, výlet či do práce, nechceme za volantem strávit více času, než je nutné. Bohužel mnoho silnic ... Číst více »

Zemědělské nástavby a korby na auta

Dhollandia

Těžká technika, které vládnou nákladní vozidla se systémem sklápěčových korb, je nedílnou součástí vybavení nejen zemědělských i stavebních společností. Zemědělské nástavby a korby na auta Různé stavební nebo zemědělské práce by se zcela jistě neobešly bez využití těžké techniky. Ale nejen v této oblasti jsou zapotřebí. Těžkou techniku má ve svém inventáři například i vojsko. Mnohostrannost využití vyžaduje také různé konstrukční ... Číst více »

Zvyšte bezpečí pomocí vratných sloupků

KICKBACK No

Současná doba stále více dbá na bezpečnost a dlouhou životnost všemožných prvků. Výsledkem tohoto snažení jsou bezpečnostní vratné sloupky či patky. Zvyšte bezpečí pomocí vratných sloupků Manipulace s vozidly či stavebními stroji je ve stísněných podmínkách vždy riziková. Pro zamezení jakýchkoliv poškození, a to nejenom stroje, ale také jeho okolí, se používají různé typy sloupků a ochranných bariér. Bezpečnostní sloupky jsou ... Číst více »

Víte, jaké je nejmenší auto na světě?

malé auto

Člověk je tvorem tvořivým a velice často se snaží překonávat nejrůznější hranice. Obvykle je to výroba něčeho velkého, v ideálním případě toho „největšího“ na světě. To se týká i automobilového světa. V tomto článku se však nebudeme zabývat tím co je největší, ale naopak nejmenší. Ano, kategorie nejmenšího auta na světě není moc známá, proto se jí pojďme věnovat od A až ... Číst více »

Řešení nedostatkových parkovacích míst

parkovaci vez

Vypořádat se s nedostatkem parkovacích míst je jednodušší, než se zdá. Stačí využít stávající parkovací plochu a vystavět jednoduchou věž pro stání vozidel. Řešení nedostatkových parkovacích míst je tady Parkování ve městě je vždy problém. S tím, jak přibývá automobilů, přibývají také problémy s parkováním. Proto se města snaží řešit tyto problémy pomocí parkovacích věží. Ty přitom nemohou vzniknout, kde si člověk zamane. ... Číst více »

Vyplatí se volit celoroční pneumatiky? Záleží, jak často jezdíte a co od nich čekáte

fedfbfdcdceafadeafdf

Každý řidič by měl již z hodin v autoškole dobře vědět, že dle zákona je potřeba mít od 1. listopadu do 31. března za daných podmínek zimní pneumatiky. Pro řadu řidičů je to nepříjemná povinnost, kterou musí minimálně dvakrát ročně řešit a nezapomenout na ni. Jsou však řidiči, kteří dodrží zákon, i když se s výměnou pneumatik vůbec nemusí stresovat. ... Číst více »

Jak si půjčit automobil na Letišti Václava Havla?

pronájem luxusní Audi A avant s automatickou převodovkou

Pracuji dva roky v zahraničí, před měsícem jsem opět přiletěl za rodinou do České republiky. Protože však nemám žádný automobil a plánoval jsem navštívit i přátele, ještě před odletem jsem si zjišťoval informace o tom, jak vůbec fungují autopůjčovny v Praze. Potěšilo mě, že některé mají přímo pobočku na Letišti Václava Havla. Svými recenzemi mě nadchla autopůjčovna na Letišti Václava Havla zvaná ... Číst více »

Výroba kvalitního automobilového těsnění

Automobilové těsnění

Těsnění do motorových vozidel i agregátů se vyrábí několika technologiemi, díky kterým je možné vytvořit jednoduché podložky i složité profilové výlisky. Výroba automobilového těsnění Různé druhy těsnění jsou nedílnou součástí technického vybavení každého vozidla. Své využití nacházejí kupříkladu jako těsnění pod plech rozvodů, těsnění zadní poloosy nebo těsnění vodního potrubí. Bez tohoto prvku by se neobešlo žádné motorové vozidlo. Výroba ... Číst více »

Dobrá autolakovna potřebuje profi vybavení

lakovaci kabina

Rozhodli jste se vybavit svůj provoz či dílnu profi lakovnou? Podívejte se, co vše potřebujete a kde kvalitní vybavení, zejména pokud jde o lakovací kabiny a další větší součásti lakoven, pořídit. Profi povrchová úprava je poptávanou službou zákazníků. Vlastní zařízení pro povrchové úpravy nás navíc dělají nezávislými na externích dodavatelích těchto služeb. Šetří náš čas, snižují náklady na dopravu a ... Číst více »

Co musíte splnit při testech z autoškoly? Přípravu nepodceňte

ridic

Čeká vás autoškola? Pak by vás mohlo zajímat, co všechno musíte splnit, abyste mohli odejít úspěšně s řidičákem v kapse a možností řídit vozidlo. Samozřejmostí je, že musíte absolvovat kurz v autoškole. Ten se většinou skládá z teoretické výuky a praktických jízd, které s vámi absolvuje zkušený instruktor. Během této doby byste se postupně měli seznámit s technikou jízdy a se základními pravidly silničního provozu. Je ... Číst více »