de de de


Novinky:
Home » Auto

Auto

 • Uvažujete o nákupu pick-upu? Pak poznejte jeho výhody a nevýhody

  Uvažujete o nákupu pick-upu? Pak poznejte jeho výhody a nevýhody

  V dnešní době můžete na trhu zakoupit nejrůznější typy dopravních prostředků. Patří mezi ně také pick-upy. Auto, které viděl bezpochyby každý. Popsat jej lze do jisté míry jako osobní automobil doplněný o korbu, respektive zavazadlový prostor v podobě plošiny. Svým charakterem připomíná pick-up terénní vůz neboli SUV. Už při samotné pohledu na tento automobil je zřejmé, že ... ...

 • Ford Nucleon – Auto s jaderným pohonem

  Ford Nucleon – Auto s jaderným pohonem

  Světlo světa spatřily nejrůznější typy automobilů. Například v posledních letech jsou hodně omílaným tématem elektromobily. Věděli jste ale o tom, že svého času vznikl i koncept vozu s jaderným reaktorem? Jednalo se o vůz s velice příznačným názvem Ford Nucleon, jehož koncept vznikl v roce 1958. Projekt v malém měřítku Doba, kdy se začínalo s jadernými energiemi ovládla doslova celý svět. ... ...

 • Historie Formule 1 od A až do Z

  Historie Formule 1 od A až do Z

  Formule 1 je bezpochyby jedním z neprestižnějších závodů světa. Tento závodní seriál přiláká každoročně přemíru diváků a fanoušku. To se týká nejenom samotných okruhů, ale také televizních obrazovek. Pokud vás zajímá, jaká je historie tohoto závodního seriálu, začtěte se do níže uvedených řádků. Všechno začalo v padesátých letech Zlomový se stal určitě rok 1950, kdy byl oficiálně ... ...

Uvažujete o nákupu pick-upu? Pak poznejte jeho výhody a nevýhody

pickup

V dnešní době můžete na trhu zakoupit nejrůznější typy dopravních prostředků. Patří mezi ně také pick-upy. Auto, které viděl bezpochyby každý. Popsat jej lze do jisté míry jako osobní automobil doplněný o korbu, respektive zavazadlový prostor v podobě plošiny. Svým charakterem připomíná pick-up terénní vůz neboli SUV. Už při samotné pohledu na tento automobil je zřejmé, že pick-up není ryzím městským vozem. ... Číst více »

Ford Nucleon – Auto s jaderným pohonem

atom

Světlo světa spatřily nejrůznější typy automobilů. Například v posledních letech jsou hodně omílaným tématem elektromobily. Věděli jste ale o tom, že svého času vznikl i koncept vozu s jaderným reaktorem? Jednalo se o vůz s velice příznačným názvem Ford Nucleon, jehož koncept vznikl v roce 1958. Projekt v malém měřítku Doba, kdy se začínalo s jadernými energiemi ovládla doslova celý svět. A jak vidno, nevyhnula se ... Číst více »

Historie Formule 1 od A až do Z

formule

Formule 1 je bezpochyby jedním z neprestižnějších závodů světa. Tento závodní seriál přiláká každoročně přemíru diváků a fanoušku. To se týká nejenom samotných okruhů, ale také televizních obrazovek. Pokud vás zajímá, jaká je historie tohoto závodního seriálu, začtěte se do níže uvedených řádků. Všechno začalo v padesátých letech Zlomový se stal určitě rok 1950, kdy byl oficiálně zahájen tento šampionát. S touto myšlenkou ... Číst více »

Bezkontaktní myčka aut má v dnešní době zelenou

bezkontaktni mycka

Uvažujete o vybudování automyčky jako doplňkové služby pro vaše podnikání? Pak si hodně dobře rozmyslete, do jakého řešení budete investovat. Dávno pryč jsou totiž doby klasických myček. Přibývá stále více řidičů, kteří si svůj automobil umyjí raději sami. V ideálním případě, když k tomu dostanou tu nejlepší možnost. A právě tu přináší bezkontaktní myčka. Samoobslužné bezkontaktní automyčky Samoobslužná myčka je výhodou nejenom ... Číst více »

Vadí vám start-stop systém? Pak ho vypněte trvale

cars

Pokud jste vlastníky nějakého modernějšího vozu, určitě si povšimli vychytávky, kterou novější auta mají. Je to start-stop systém. Ten funguje na velice jednoduchém principu. Když zastavíte na křižovatce a vyřadíte rychlost, automobil sám od sebe zhasne. Pak stačí jen sešlápnout spojkový pedál a dojde k rychlému nastartování vozidla. Vy tím pádem bez jediného zaváhání vyjedete kupředu. Moderní technologie, které jsou údajně ... Číst více »

Vyplatí se investovat do elektrododávky?

delivery

V současné době dochází k čím dál většímu rozvoji elektromobility. A není se čemu divit. Důraz je kladen nejenom na ohleduplnost k životnímu prostředí, ale také na levní provozní náklady. Možná právě proto si řada podnikatelů pokládá jednu zásadní otázku. Vyplatí se investovat do elektrododávky či nikoliv? Na to se vám pokusíme odpověď v níže uvedených řádcích. Investice je velká, návratnost však poměrně rychlá ... Číst více »

Historie slavné automobilky Ford

ford

Ford je jednou z nejznámějších automobilek světa, o tom určitě není žádných pochyb. Automobily této společnosti jezdí po světě už nějakou tu řádku let a dostaly se v podstatě do všech koutů naší planety. Pojďte se s námi zaměřit na historii automobilky a zavzpomínat na důležité momenty v jejím vývoji. Vše začalo v roce 1903. Zakladatelem byl Henry Ford, který se svým synem pustil do ... Číst více »

Nové dopravní předpisy v Německu. Znáte je?

cars

Německo je naším blízkým sousedem, kam se každoročně vydává velké množství českých řidičů. Ať už je to za prací, zábavou, nákupy nebo na dovolenou. Možná právě proto byste měli vědět o tom, že byly upraveny dopravní předpisy této země. Došlo víceméně k nejrůznějším zpřísněním, s nimiž vás nyní seznámíme v následujících řádcích. Hodně jsou chránění cyklisté Nové předpisy ve značné míře chrání především ... Číst více »

Víte o tom, jak funguje turbo v automobilu?

car motor

Turbo je jednou z hodně používaných součástí především u naftových vozů. Dnes se hodně používá také u benzínových motorů. Spousta lidí však nemá ani tušení, k čemu tento prvek slouží, jak vlastně funguje a jakou si zaslouží péči. Jestliže spadáte také do této skupiny lidí, začněte se do níže uvedených řádků. Jak funguje turbo v autě? Na počátku všeho se hodí řídi, že ... Číst více »

Jak snížit hluk zvenčí v automobilu?

. uvod

Pokud bydlíte ve městě nebo v jiných rušných oblastech, spousta hluku pronikajícího do vašeho vozu bude pocházet z okolního provozu. Jak v automobilu účinně snížit hluk zvenčí? Pokud byste ve svém voze rádi potlačili hluk vznikající v důsledku ostatních účastníků provozu a jiných provozních faktorů, bude třeba se zaměřit na odhlučnění dveří a střechy. Nebavíme se teď o hluku od vozovky (pneumatik), protože ... Číst více »

Moderní lakovací zařízení pro autolakovny

vybaveni lakovena

Unikátní lakovací zařízení pro autolakovny vyniká nejen plně automatickým provozem, ale také efektivním výsledkem s minimálními ztrátami materiálu. Moderní vybavení pro autolakovny Moderní autolakovny musí pro efektivní provoz a dokonalý výsledek splňovat několik základních kritérií. Základem je lakovací kabina, která je vybavena moderní technologií. Do České republiky pomalu proniká unikátní technologie, která umožňuje plně automatické míchání autolaků. Pořízením tohoto automatického míchacího ... Číst více »

EU chce sledovat spotřebu aut všech řidičů

cars

Evropská unie se snaží hlídat a sledovat ledacos. Pokud jde o kvalitu životního prostředí, platí to dvojnásob. Když se tak zamyslíte nad významnými znečišťovali ovzduší, určitě vás napadnou auta, kterých kolem nás jezdí více než dost. Proto se není čemu divit, že EU chce sledovat spotřebu aut jednotlivých řidičů. Spotřeba udávaná výrobcem vs. reálná Už dnes je naprosto běžné, že ... Číst více »

Auta na solární pohon jsou hudbou budoucnosti

tesla

Automobilky byly vždy segmentem, který z pohledu vývoje technologií v žádném případě nezahálel. Už dnes mezi námi jezdí vozy poháněné elektrickou energií a na spoustě míst můžete vidět nabíjecí stanice pro elektromobily. Není se tedy čemu divit, že výrobci automobilů koketují s další myšlenkou, kterou je solární pohon. Ten mimochodem v určité míře už existuje. Slunce jako zdroj energie Pomalu se začínají objevovat nejrůznější ... Číst více »

Velký nájezd kilometrů nemusí vždy znamenat nevýhodu

cars

Nákup ojetého automobilu se sebou vždy přináší jisté nevýhody. O tom není žádných pochyb. Oproti pořízení nového vozu je třeba dbát na spoustu věcí, abyste nenaletěli vychytralým překupníkům a vše se vám neprodražilo. Nutno však podotknout, že právě vysoký nájezd kilometrů nemusí být tím největším problémem. Důsledná kontrola je na místě Když už narazíte na ojetý vůz, který vás zaujme ... Číst více »

Škoda Felicia a její historie

felicia

Pojem Škoda Felicia je mnohým lidem asi hodně známý. Vznikl už někde v roce 1959, kdy se na trhu objevily legendární vozy s označením 450. My se však v tomto článku nebudeme zabývat vyloženě starou Felicií, ale zaměříme se na osobní automobil, který svou největší slávu zažíval v letech 1994 až 2001. Právě v těchto letech tento vůz vyráběla automobilka Škoda Auto. Provedení vozu Škoda ... Číst více »

S organizérem se doveze nákup bezpečně

stayhold drzak koberec l

V každodenním shonu je třeba zvládnout několik důležitých věcí, bez kterých se běžně rodina neobejde. Jak již správně tušíte, jedná se o rodinné nákupy. Zakoupené zboží je třeba zabezpečit V dnešní době je celkem běžné, že se s autem zajede pěkně až na parkoviště obchodní zóny a zde se nakoupí všechno potřebné. Pak už jen zboží naložit do auta a honem domů, kde ... Číst více »

Pečlivá péče prodlouží životnost automobilu

subaru service x

Každý zajisté stál před otázkou, které auto si vybrat, ale bylo nejen bezpečné, ale pohodlné, praktické a samozřejmě s nízkou spotřebou. Pár tipů by se našlo. Svěřte se do péče vozů Subaru Moderní technologie přináší mnoho různých novinek a tak je i v této oblasti skutečně co nabídnout. Je několik řad vozů Subaru, že si každý může vybrat svého miláčka podle toho, ... Číst více »

Co jsou skryté vady u automobilů?

auto vada

Mít dnes vlastní auto je pro většinu lidí téměř samozřejmostí. Koupě nového vozu je ale stále poměrně velmi finančně nákladnou záležitostí, a tak mnoho lidí dává přednost koupi staršího vozu v autobazaru. Největší výhodou takovéhoto ojetého vozu je právě cena, kdy za stejnou cenu jako u nového auta, si můžete dovolit koupit automobil vyšší třídy. Můžete mít samozřejmě štěstí a několik ... Číst více »

Oprava čelního skla u automobilu

bezplatna vymena celniho skla autosklosos x

Pro každého majitele automobilu je velmi důležité, aby jeho vozidlo bylo v pořádku po technické stránce a bylo tak naprosto bezpečné pro něho i jeho posádku. Pozor na skla O tom, že sklo je křehké, není třeba diskutovat. Přece jenom takové autosklo je ale silnější a musí zkrátka něco vydržet. Bohužel ani sebeopatrnější řidič ho nemůže ochránit tak, aby zůstalo netknuté. ... Číst více »

Více parkovacích míst a snadné parkování

cartover mestske parkovani garaz

Příjezd na plné parkoviště nikoho nepotěší, když zrovna potřebuje nakoupit nebo si odběhnout vyřídit nějaké záležitosti. A přitom by tento problém měl řešení. Více parkovacích míst a snadné parkování Zřejmě každý má s touto problematikou své zkušenosti. Příjezd na plné parkoviště znamená poměrně dost velký problém. Možná dotyčný řidič ve snaze a marném doufání udělá ještě kolečko nebo dvě po parkovišti ... Číst více »

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu