de de de


Novinky:

Auto

 • Kde online sledovat dopravní situaci? Tipy, které pomohou každému řidiči

  Kde online sledovat dopravní situaci? Tipy, které pomohou každému řidiči

  Blíží se léto a s ním i doba dovolených a cestování. Vzhledem k celosvětové situaci v souvislosti s epidemií koronaviru bude letošní cestování zcela jistě jiné. Namísto cestování prostřednictvím letadla či dálkového autobusu mnohem více lidí upřednostní cestování vlastním automobilem. Nikdo z nás ale, ať již cestujeme na dovolenou, výlet či do práce, nechceme za volantem strávit více času, než ... ...

 • Zemědělské nástavby a korby na auta

  Zemědělské nástavby a korby na auta

  Těžká technika, které vládnou nákladní vozidla se systémem sklápěčových korb, je nedílnou součástí vybavení nejen zemědělských i stavebních společností. Zemědělské nástavby a korby na auta Různé stavební nebo zemědělské práce by se zcela jistě neobešly bez využití těžké techniky. Ale nejen v této oblasti jsou zapotřebí. Těžkou techniku má ve svém inventáři například i vojsko. Mnohostrannost ... ...

 • Zvyšte bezpečí pomocí vratných sloupků

  Zvyšte bezpečí pomocí vratných sloupků

  Současná doba stále více dbá na bezpečnost a dlouhou životnost všemožných prvků. Výsledkem tohoto snažení jsou bezpečnostní vratné sloupky či patky. Zvyšte bezpečí pomocí vratných sloupků Manipulace s vozidly či stavebními stroji je ve stísněných podmínkách vždy riziková. Pro zamezení jakýchkoliv poškození, a to nejenom stroje, ale také jeho okolí, se používají různé typy sloupků a ... ...

Kde online sledovat dopravní situaci? Tipy, které pomohou každému řidiči

doprava

Blíží se léto a s ním i doba dovolených a cestování. Vzhledem k celosvětové situaci v souvislosti s epidemií koronaviru bude letošní cestování zcela jistě jiné. Namísto cestování prostřednictvím letadla či dálkového autobusu mnohem více lidí upřednostní cestování vlastním automobilem. Nikdo z nás ale, ať již cestujeme na dovolenou, výlet či do práce, nechceme za volantem strávit více času, než je nutné. Bohužel mnoho silnic ... Číst více »

Zemědělské nástavby a korby na auta

Dhollandia

Těžká technika, které vládnou nákladní vozidla se systémem sklápěčových korb, je nedílnou součástí vybavení nejen zemědělských i stavebních společností. Zemědělské nástavby a korby na auta Různé stavební nebo zemědělské práce by se zcela jistě neobešly bez využití těžké techniky. Ale nejen v této oblasti jsou zapotřebí. Těžkou techniku má ve svém inventáři například i vojsko. Mnohostrannost využití vyžaduje také různé konstrukční ... Číst více »

Zvyšte bezpečí pomocí vratných sloupků

KICKBACK No

Současná doba stále více dbá na bezpečnost a dlouhou životnost všemožných prvků. Výsledkem tohoto snažení jsou bezpečnostní vratné sloupky či patky. Zvyšte bezpečí pomocí vratných sloupků Manipulace s vozidly či stavebními stroji je ve stísněných podmínkách vždy riziková. Pro zamezení jakýchkoliv poškození, a to nejenom stroje, ale také jeho okolí, se používají různé typy sloupků a ochranných bariér. Bezpečnostní sloupky jsou ... Číst více »

Víte, jaké je nejmenší auto na světě?

malé auto

Člověk je tvorem tvořivým a velice často se snaží překonávat nejrůznější hranice. Obvykle je to výroba něčeho velkého, v ideálním případě toho „největšího“ na světě. To se týká i automobilového světa. V tomto článku se však nebudeme zabývat tím co je největší, ale naopak nejmenší. Ano, kategorie nejmenšího auta na světě není moc známá, proto se jí pojďme věnovat od A až ... Číst více »

Řešení nedostatkových parkovacích míst

parkovaci vez

Vypořádat se s nedostatkem parkovacích míst je jednodušší, než se zdá. Stačí využít stávající parkovací plochu a vystavět jednoduchou věž pro stání vozidel. Řešení nedostatkových parkovacích míst je tady Parkování ve městě je vždy problém. S tím, jak přibývá automobilů, přibývají také problémy s parkováním. Proto se města snaží řešit tyto problémy pomocí parkovacích věží. Ty přitom nemohou vzniknout, kde si člověk zamane. ... Číst více »

Vyplatí se volit celoroční pneumatiky? Záleží, jak často jezdíte a co od nich čekáte

fedfbfdcdceafadeafdf

Každý řidič by měl již z hodin v autoškole dobře vědět, že dle zákona je potřeba mít od 1. listopadu do 31. března za daných podmínek zimní pneumatiky. Pro řadu řidičů je to nepříjemná povinnost, kterou musí minimálně dvakrát ročně řešit a nezapomenout na ni. Jsou však řidiči, kteří dodrží zákon, i když se s výměnou pneumatik vůbec nemusí stresovat. ... Číst více »

Jak si půjčit automobil na Letišti Václava Havla?

pronájem luxusní Audi A avant s automatickou převodovkou

Pracuji dva roky v zahraničí, před měsícem jsem opět přiletěl za rodinou do České republiky. Protože však nemám žádný automobil a plánoval jsem navštívit i přátele, ještě před odletem jsem si zjišťoval informace o tom, jak vůbec fungují autopůjčovny v Praze. Potěšilo mě, že některé mají přímo pobočku na Letišti Václava Havla. Svými recenzemi mě nadchla autopůjčovna na Letišti Václava Havla zvaná ... Číst více »

Výroba kvalitního automobilového těsnění

Automobilové těsnění

Těsnění do motorových vozidel i agregátů se vyrábí několika technologiemi, díky kterým je možné vytvořit jednoduché podložky i složité profilové výlisky. Výroba automobilového těsnění Různé druhy těsnění jsou nedílnou součástí technického vybavení každého vozidla. Své využití nacházejí kupříkladu jako těsnění pod plech rozvodů, těsnění zadní poloosy nebo těsnění vodního potrubí. Bez tohoto prvku by se neobešlo žádné motorové vozidlo. Výroba ... Číst více »

Dobrá autolakovna potřebuje profi vybavení

lakovaci kabina

Rozhodli jste se vybavit svůj provoz či dílnu profi lakovnou? Podívejte se, co vše potřebujete a kde kvalitní vybavení, zejména pokud jde o lakovací kabiny a další větší součásti lakoven, pořídit. Profi povrchová úprava je poptávanou službou zákazníků. Vlastní zařízení pro povrchové úpravy nás navíc dělají nezávislými na externích dodavatelích těchto služeb. Šetří náš čas, snižují náklady na dopravu a ... Číst více »

Co musíte splnit při testech z autoškoly? Přípravu nepodceňte

ridic

Čeká vás autoškola? Pak by vás mohlo zajímat, co všechno musíte splnit, abyste mohli odejít úspěšně s řidičákem v kapse a možností řídit vozidlo. Samozřejmostí je, že musíte absolvovat kurz v autoškole. Ten se většinou skládá z teoretické výuky a praktických jízd, které s vámi absolvuje zkušený instruktor. Během této doby byste se postupně měli seznámit s technikou jízdy a se základními pravidly silničního provozu. Je ... Číst více »

Vyvažovačky kol jako alfa a omega kvalitního servisu

Vyvažovačka kol osobních vozidel G.RFM RAVAGLIOLI

Počet pneuservisů a autoservisů v České republice neustále mírně roste. Od menších „garážníků“ až po nejmodernější technikou napěchovaná autorizovaná střediska. Ne vždy je nutné vybírat to, co se „více leskne“, kvalitní mechanik se často skrývá právě v menším provozu. Důležité ovšem je, aby se v daném servise pracovalo s kvalitní technikou. Vyvažovačky kol v hledáčku Jedním ze znaků kvalitního auto či pneuservisu jsou vyvažovačky kol. ... Číst více »

Střešní nosiče a autoboxy

Příčníky Menabo Tiger XL

Střešní nosiče, nosiče i lyží a autoboxy jsou elegantním a zároveň praktickým způsobem, jak můžete nejen v zimě převážet svá zavazadla bezpečně a pohodlně. Mohutnější věci by se nikdy neměly přepravovat uvnitř automobilu, až letos pojedete na svou zimní dovolenou, vyřešte problém se zavazadly chytře. Jak vybírat střešní nosiče Střešní nosiče vybírejte podle typy zavazadel, které na nich budete chtít převážet, ... Číst více »

Nadrozměrná přeprava je věda. Komu ji svěříte?

Nadměrná přeprava Tahač Volvo a osý podvalník Maxtraile

Pod pojmem nadrozměrná přeprava si nepředstavujte stěhování klavíru nebo vestavěných skříní. Slovem nadrozměrný se označují například výrobní linky, stroje nebo pece. Většinou jde o věci využívané v průmyslu, o tento typ přepravy mívají zájem zpravidla firmy, nikoliv jednotlivci. V celém Česku působí celá řada přepravců, přeprava nadrozměrných zásilek ovšem patří k činnostem pouze mála z nich. Pro přepravování takových velkých a těžkých ... Číst více »

Tříválec vs. čtyřválec – kdo s koho?

auto

Výhody a nevýhody tříválcových motorů v porovnání s těmi čtyřválcovými jsou vděčným tématem diskusí a debat mezi všemi automobilovými nadšenci. Automobilky u maloobjemových motorů volí tříválcové řešení poměrně často a téma je to tedy velmi časté. Nelze sice čekat, že krátké shrnutí tento věčný spor vyřeší, není ale na škodu si základní rozdíly zopakovat a sumarizovat. V čem tedy spočívají odlišnosti tříválcových a ... Číst více »

Autoservis Ostrava je tu pro milovníky veteránů i autosportu

válek autosport

Sféra automobilismu je dost široká, takže se v ní najde spousta lidí. Jeden si potrpí na starší vozidla, další miluje nejnovější modely, které automobilky každoročně s velkou slávou představují, jiní se zamilovali do autosportu. Válek Group z Ostravy spojuje všechny tyto oblasti. Pokud jste z Ostravy či okolí, pravděpodobně vám pojem Válek Group něco říká. Skupina je spojována se jménem ... Číst více »

Pick up pro vaše podnikání seženete už od 50 000 korun

Renault KANGOO .DCI kw EXPRESS

Pick up je jedním z nejvyužívanějších typů vozidel, co se týče podnikání. Pokud se nepohybujete vyloženě v oblasti automobilové dopravy, ale sháníte vůz, kterým budete mezi lidi rozvážet své zboží, převážet své produkty na trhy, na něž jezdíte prodávat, apod., bude pick up dobrou volbou. Kromě toho se dá sehnat docela levně. Částka, o níž mluvíme v nadpise, samozřejmě nepatří ... Číst více »

Kde na světě je největší podpora elektromobilů?

elektro auto

V elektromobilech neboli ve vozidlech na elektrický pohon dnes spatřuje mnoho automobilek budoucnost světového automobilového průmyslu. Spousta automobilových společností tak přesouvá svou pozornost a výrobu právě tímto směrem. Jednou ze zemí, ve kterých se elektromobily dlouhodobě těší velké oblibě, je severské Norsko. Podle nejnovějších informací zde například jen letos na jaře prodej elektrických vozidel představoval více než padesát procent ze všech ... Číst více »

Znáte Porsche 911 Carrera?

porsche

Ať už jste milovníkem automobilů značky Porsche nebo celkově rychlých aut, určitě byste měli znát tradiční a nadčasový vůz Porsche 911 Carrera. Jedná se o ikonický automobil, který měl již mnoho verzí a který díky jeho nezaměnitelnému vzhledu pozná na první pohled úplně každý. Pojďte se podívat, jak vývoj tohoto zajímavého modelu probíhal a co byste o něm určitě měli ... Číst více »

Novinka na trhu osobních vozů už dlouho nebyla elegantnější

lookcool.cz auto poly cz nahledovy

Pokud jste neměli tu čest ji vidět, minimálně jste zaslechli pár zpráv v televizním vysílání nebo tisku. Média si totiž Škodu Scala hodně oblíbila, i když nebyla představena u nás a první odhalení této krásky se konalo až v dalekém Tel Avivu. A to z důvodu zcela prozaického, neboť pro izraelský trh má značka jako Škoda opravdu velký význam! Pokud hledáte hatchback, který ... Číst více »