de de de


Novinky:
Home » Auto

Auto

 • Nejslavnější filmové vozy od A až do Z

  Nejslavnější filmové vozy od A až do Z

  Patříte k milovníkům krásných vozů nejrůznějšího typu? Zároveň dychtivě hltáte nejrůznější filmy? Pak pro vás máme spojení obojího. Jsou to nejslavnější filmové vozy, s nimiž vás v tomto článku blíže seznámíme. Asi nikdo nebude překvapen, že jedním z nejznámějších automobilů z filmového plátna bude Ford Mustang. Různé typy tohoto sporťáku jste mohli vidět třeba ve filmu Bullitův případ, 60 sekund ... ...

 • Chevrolet Camaro je legendární sporťákem

  Chevrolet Camaro je legendární sporťákem

  Patříte k milovníkům sportovních vozů? Potom jistě znáte legendární automobilku Chevrolet a její pověstné Camaro. Jestliže naopak nejste znalí historie této automobilové legendy, začtěte se do následujících řádků. Poznejte model automobilky Chevrolet, která spadá do divize General Motors. Zrození vozu v roce 1967 Pakliže bychom měli nahlédnout k prvopočátkům tohoto vozu, je třeba se navrátit v čase do roku ... ...

 • Jak vyměnit motorový olej od A až do Z

  Jak vyměnit motorový olej od A až do Z

  Motorový olej je důležitou součástí každého motoru. Mazivo, bez něhož by motor nefungoval tak, jak má. Přesně z těchto důvodů je zapotřebí olej pravidelně měnit, jinak hrozí různá nebezpečí, včetně zbytečného znehodnocení motoru. Ještě, než vám prozradíme, jak vyměnit motorový olej, musí padnout zmínka o tom, jak ho vybrat. Řiďte se údaji uvedenými v návodu vozidla. Základem ... ...

Nejslavnější filmové vozy od A až do Z

cars

Patříte k milovníkům krásných vozů nejrůznějšího typu? Zároveň dychtivě hltáte nejrůznější filmy? Pak pro vás máme spojení obojího. Jsou to nejslavnější filmové vozy, s nimiž vás v tomto článku blíže seznámíme. Asi nikdo nebude překvapen, že jedním z nejznámějších automobilů z filmového plátna bude Ford Mustang. Různé typy tohoto sporťáku jste mohli vidět třeba ve filmu Bullitův případ, 60 sekund nebo Need For Speed. Jaké ... Číst více »

Chevrolet Camaro je legendární sporťákem

camaro

Patříte k milovníkům sportovních vozů? Potom jistě znáte legendární automobilku Chevrolet a její pověstné Camaro. Jestliže naopak nejste znalí historie této automobilové legendy, začtěte se do následujících řádků. Poznejte model automobilky Chevrolet, která spadá do divize General Motors. Zrození vozu v roce 1967 Pakliže bychom měli nahlédnout k prvopočátkům tohoto vozu, je třeba se navrátit v čase do roku 1967. Tento automobil vznikl v podstatě ... Číst více »

Jak vyměnit motorový olej od A až do Z

motor oil

Motorový olej je důležitou součástí každého motoru. Mazivo, bez něhož by motor nefungoval tak, jak má. Přesně z těchto důvodů je zapotřebí olej pravidelně měnit, jinak hrozí různá nebezpečí, včetně zbytečného znehodnocení motoru. Ještě, než vám prozradíme, jak vyměnit motorový olej, musí padnout zmínka o tom, jak ho vybrat. Řiďte se údaji uvedenými v návodu vozidla. Základem je výkonnostní specifikace a viskozitní ... Číst více »

Jak Citroën představuje budoucnost automobilového průmyslu

elektromobil citroen

Citroën, známý pro svou dlouhou historii inovací a tvůrčího designu, je značkou, která svými nejnovějšími koncepty představuje budoucnost automobilového průmyslu. Výrobce automobilů se sídlem ve Francii se stále posunuje vpřed a přináší na trh vozidla, která reflektují posunutí v technologiích, udržitelnosti a spotřebitelských preferencích. Citroën je známý svým odvážným designem a inovacemi, které přináší do procesu výroby automobilů. Společnost vždy ... Číst více »

Automatická vs. manuální převodovka ve voze

cars

Pokud řešíte nákup nového nebo ojetého automobilu, pravděpodobně stojíte před jedním zásadním rozhodnutím. Vybrat si vůz z manuální nebo automatickou převodovkou. Z pohledu jízdních vlastností a ovládání jde o dvě rozdílné věci, přičemž každá z nich přináší trochu jiné parametry. Poznejte výhody manuální převodovky Abyste si udělali lepší představu o tom, co vám nabízí manuální a automatická převodovka, přinášíme vám klady obou variant. ... Číst více »

Kde platí a kde naopak neplatí český řidičský průkaz?

driving license

Každý asi správně tuší, že bez řidičského průkazu nelze řídit motorové vozidlo, což platí nejenom v Česku, ale i v ostatních státech světa. Otázkou však zůstává, kde všude si vystačíte s řidičským průkazem vydaným v České republice? Na to a mnohé další otázky vám odpovíme prostřednictvím níže uvedených řádků. Český řidičák pouze v rámci EU Jestliže si plánujete cestu do zahraničí a chcete vyrazit svým ... Číst více »

Autokoberce do auta mají svůj význam

autokoberce do auta

Automobil používá každý z nás den co den. Za dobrého i špatného počasí. Není se tedy čemu divit, že po nějakém čase může být na podlaze vozu celkem dost nečistot. Jestliže vám to vadí, začněte s tím bojovat efektivním způsobem. Praktickým pomocníkem se vám stanou koberce do auta. S pomocí nich se špíny na podlaze zbavíte daleko snáze. Výhody koberců do auta Autokoberce ... Číst více »

Vyplatí se brždění motorem?

cars

Každý řidič chce v dnešní době nějakým způsobem ušetřit. A to především na spotřebě paliva. Mnohé tedy napadají nejrůznější situace, kdy k takové úspoře může dojít. Jednou z myšlenek je určitě úspora během brždění motorem. Tato vidina má celkem jasnou podobu. Když pojedete z kopce, jednoduše nebudete brzdit brzdami, ale motorem. Výhody brždění motorem Abyste mohli brzdit motorem, musíte při jízdě z kopce postupně podřazovat. ... Číst více »

Princip fungování autonomního řízení vozu

tesla

S pojmem autonomní vozidlo se můžete v dnešní době setkat čím dál častěji. Pokud nevíte, o co se přesně jedná, jde o samořízená motorová vozidla. Zjednodušeně řečeno, takové vozidlo ve své podstatě nepotřebuje řidiče. Vůz je vybaven speciálním systémem a velkou spoustou čidel, která zajišťují bezpečný provoz. Jestliže si myslíte, že něco takového je možné pouze ve sci-fi filmu, jste hodně na ... Číst více »

Oprava auta svépomocí? Jen ti nejšikovnější

klimakompresor

Je pravda, že postup „udělej si sám“ může být výhodný, zejména pokud je problém malý a řešení jednoduché. Je však důležité si uvědomit, že automobily jsou složité mechanismy a to, co se může na první pohled zdát jako malý problém, může být ve skutečnosti mnohem složitější. Pokud se pokusíte něco opravit sami, možná krátkodobě ušetříte, ale pokud při tom uděláte ... Číst více »

Kontrola motorového oleje krok za krokem

motor oil

Motorový olej je nezbytnou součástí každého motoru. Bez něho by se váš motor ve voze jednoduše zadřel, což s sebou přináší hodně velké náklady na opravu. A to nechce bezpochyby nikdo. Přesně z těchto důvodů byste neměli podceňovat pravidelnou kontrolu motorového olej. Jestliže chcete vědět, jak přesně na to, začtěte se do následujících řádků. Vyberte si místo a připravte věci Pokud má ... Číst více »

Bezpečností prvky v autech budou povinností

cars

Vývoj automobilového průmyslu jde neustále kupředu. Žhavým tématem je nejenom elektromobilita, která nás za pár let čeká a už nebude možné zakoupit auto se spalovacím motorem. Velice důležitou roli sehrává také bezpečnost. Na tu automobilky dbají obzvláště, i díky tomu, že se neustále zvyšují standardy a povinnosti týkající se tohoto tématu. Povinné bezpečnostní systémy a doplňky Evropská unie do značné ... Číst více »

Pusťte se do důkladného čištění interiéru a exteriéru vozu

cars

Automobil je pro mnohé z nás velkým koníčkem a dalo by se někdy říci, že i miláčkem. A právě o něj se chceme náležitě starat. Není to jenom pravidelný a nezbytný servis, ale také čištění, které z běžného vozu dělá ten hezký. Pokud chcete vědět, jak při takovém čištění interiéru a exteriéru postupovat, začtěte se do následujících řádků. Čištění interiéru má svůj ... Číst více »

Je při startování auta nutné vyšlápnout spojku nebo ne?

cars

Každý z nás má při startování automobilu zažité trochu jiné návyky, o tom není pochyb. Spousta diskuzí se ovšem točí kolem sešlápnutí spojky během startování vozu. Někdo tvrdí, že je to zapotřebí, jiný zase, že to není nutné. Pokud si nejste jisti, začtěte se do následujících řádků. Hned na úvod vám můžeme prozradit, že povinnost vyšlápnout spojku u vozidla máte celkem ... Číst více »

Jedině se správnou péčí se budete moci na své auto vždy spolehnout. Na co si dát pozor?

soubor

Zkušení motoristé zajisté vědí, jak kriticky důležitou oblastí je adekvátní péče o jejich vozidla. Ti méně zkušení tento fakt ignorují a následně se diví, proč se zrovna jejich plechový parťák neustále potýká s různými problémy. Není to jen o cyklické výměně oleje, brzdových destiček a podobných záležitostech, nýbrž i o volbě adekvátních dílů. Kvalita se vyplatí Jednou z nejvíce podceňovaných ... Číst více »

Víte, podle čeho si vybrat dodávku?

delivery

Dodávka je primárně užitkovým typem dopravního prostředku. Pokud tedy nechcete kupovat rodinný vůz pro hodně početnou rodinu. Možná právě tohle rozhodnutí je takovým pomyslným odrazovým můstkem při volbě tohoto typu automobilu. Bude dodávka sloužit k přepravě osob nebo spíše zboží. Popřípadě k obojímu? Od toho se bude dovíjet zvolený typ. Velikost hraje důležitou roli Základní účel využití tohoto dopravního prostředku by měl ... Číst více »

Ztratili jste klíč od vozu? Výroba autoklíčů vás zachrání

autoklice

Když ztratíte klíč od domu, je to celkem nemilé. Musíte totiž nechat vyměnit zámek a udělat klíče pro všechny členy domácnosti. Mnohem horší je však to, když ztratíte klíč od vozidla. Výměna zámku může být v takovém případě hodně nákladná. Zachránit vás však může výroba autoklíčů. Profesionální služba zaměřená na libovolné typy vozidel. Autoklíče a vše kolem nich Jestliže potřebujete vyrobit ... Číst více »

Sportovní vůz Bugatti Chiron a jeho parametry

chiron

Patříte k milovníkům rychlých vozů? Pak vaší pozornosti jistě neunikl sportovní vůz Bugatti Chiron. Jestliže je právě tohle vaše krevní skupina, přinášíme vám několik technických parametrů spojených s tímto vozem. V tomto článku poznáte největší přednosti sportovního dvoudvéřového vozu, které se vyrábí ve Francii, konkrétně v Molsheimu. Jeho samotná výroba započala v roce 2016 a jeho právoplatným nástupcem je Bugatti Veyron. Kolik koní nabízí motor ... Číst více »

Prodej a výkup nákladních automobilů za skvělé ceny

prodej nakladnich automobilu

Podnikáte v automobilové dopravě či v podobném segmentu? Pak určitě čas od času potřebujete změnit vozový park nebo dokoupit nějaké nezbytné příslušenství, podvalníky a podobně. Jestliže v tomto směru hledáte pestrý výběr a profesionální přístup, začtěte se do následujících řádků. Představíme vám společnost Navara Abrollkipper a.s., která se zaměřuje nejenom na prodej nákladních automobilů, ale také na jejich výkup. Nákladní automobily různého ... Číst více »

Sluneční clony, které zlepší viditelnost při jízdě v autě

slunencni clona

Do auta si můžete pořídit velkou spoustu praktických doplňků. S blížícím se jarem a létem se vám určitě bude hodit sluneční clona do auta. Produkt, s pomocí něhož omezíte sluneční svit do interiéru vozidla. Tím pádem nebude tak vyhřátý, a hlavně vás sluníčko za jízdy nebude obtěžovat. Pokud sháníte sluneční clony do auta, máte možností více než dost. Sluneční clony pro vozy ... Číst více »

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu