de de de


Novinky:
Home » Auto

Auto

 • Bezpečností prvky v autech budou povinností

  Bezpečností prvky v autech budou povinností

  Vývoj automobilového průmyslu jde neustále kupředu. Žhavým tématem je nejenom elektromobilita, která nás za pár let čeká a už nebude možné zakoupit auto se spalovacím motorem. Velice důležitou roli sehrává také bezpečnost. Na tu automobilky dbají obzvláště, i díky tomu, že se neustále zvyšují standardy a povinnosti týkající se tohoto tématu. Povinné bezpečnostní systémy a ... ...

 • Pusťte se do důkladného čištění interiéru a exteriéru vozu

  Pusťte se do důkladného čištění interiéru a exteriéru vozu

  Automobil je pro mnohé z nás velkým koníčkem a dalo by se někdy říci, že i miláčkem. A právě o něj se chceme náležitě starat. Není to jenom pravidelný a nezbytný servis, ale také čištění, které z běžného vozu dělá ten hezký. Pokud chcete vědět, jak při takovém čištění interiéru a exteriéru postupovat, začtěte se do následujících ... ...

 • Je při startování auta nutné vyšlápnout spojku nebo ne?

  Je při startování auta nutné vyšlápnout spojku nebo ne?

  Každý z nás má při startování automobilu zažité trochu jiné návyky, o tom není pochyb. Spousta diskuzí se ovšem točí kolem sešlápnutí spojky během startování vozu. Někdo tvrdí, že je to zapotřebí, jiný zase, že to není nutné. Pokud si nejste jisti, začtěte se do následujících řádků. Hned na úvod vám můžeme prozradit, že povinnost vyšlápnout ... ...

Bezpečností prvky v autech budou povinností

cars

Vývoj automobilového průmyslu jde neustále kupředu. Žhavým tématem je nejenom elektromobilita, která nás za pár let čeká a už nebude možné zakoupit auto se spalovacím motorem. Velice důležitou roli sehrává také bezpečnost. Na tu automobilky dbají obzvláště, i díky tomu, že se neustále zvyšují standardy a povinnosti týkající se tohoto tématu. Povinné bezpečnostní systémy a doplňky Evropská unie do značné ... Číst více »

Pusťte se do důkladného čištění interiéru a exteriéru vozu

cars

Automobil je pro mnohé z nás velkým koníčkem a dalo by se někdy říci, že i miláčkem. A právě o něj se chceme náležitě starat. Není to jenom pravidelný a nezbytný servis, ale také čištění, které z běžného vozu dělá ten hezký. Pokud chcete vědět, jak při takovém čištění interiéru a exteriéru postupovat, začtěte se do následujících řádků. Čištění interiéru má svůj ... Číst více »

Je při startování auta nutné vyšlápnout spojku nebo ne?

cars

Každý z nás má při startování automobilu zažité trochu jiné návyky, o tom není pochyb. Spousta diskuzí se ovšem točí kolem sešlápnutí spojky během startování vozu. Někdo tvrdí, že je to zapotřebí, jiný zase, že to není nutné. Pokud si nejste jisti, začtěte se do následujících řádků. Hned na úvod vám můžeme prozradit, že povinnost vyšlápnout spojku u vozidla máte celkem ... Číst více »

Jedině se správnou péčí se budete moci na své auto vždy spolehnout. Na co si dát pozor?

soubor

Zkušení motoristé zajisté vědí, jak kriticky důležitou oblastí je adekvátní péče o jejich vozidla. Ti méně zkušení tento fakt ignorují a následně se diví, proč se zrovna jejich plechový parťák neustále potýká s různými problémy. Není to jen o cyklické výměně oleje, brzdových destiček a podobných záležitostech, nýbrž i o volbě adekvátních dílů. Kvalita se vyplatí Jednou z nejvíce podceňovaných ... Číst více »

Víte, podle čeho si vybrat dodávku?

delivery

Dodávka je primárně užitkovým typem dopravního prostředku. Pokud tedy nechcete kupovat rodinný vůz pro hodně početnou rodinu. Možná právě tohle rozhodnutí je takovým pomyslným odrazovým můstkem při volbě tohoto typu automobilu. Bude dodávka sloužit k přepravě osob nebo spíše zboží. Popřípadě k obojímu? Od toho se bude dovíjet zvolený typ. Velikost hraje důležitou roli Základní účel využití tohoto dopravního prostředku by měl ... Číst více »

Ztratili jste klíč od vozu? Výroba autoklíčů vás zachrání

autoklice

Když ztratíte klíč od domu, je to celkem nemilé. Musíte totiž nechat vyměnit zámek a udělat klíče pro všechny členy domácnosti. Mnohem horší je však to, když ztratíte klíč od vozidla. Výměna zámku může být v takovém případě hodně nákladná. Zachránit vás však může výroba autoklíčů. Profesionální služba zaměřená na libovolné typy vozidel. Autoklíče a vše kolem nich Jestliže potřebujete vyrobit ... Číst více »

Sportovní vůz Bugatti Chiron a jeho parametry

chiron

Patříte k milovníkům rychlých vozů? Pak vaší pozornosti jistě neunikl sportovní vůz Bugatti Chiron. Jestliže je právě tohle vaše krevní skupina, přinášíme vám několik technických parametrů spojených s tímto vozem. V tomto článku poznáte největší přednosti sportovního dvoudvéřového vozu, které se vyrábí ve Francii, konkrétně v Molsheimu. Jeho samotná výroba započala v roce 2016 a jeho právoplatným nástupcem je Bugatti Veyron. Kolik koní nabízí motor ... Číst více »

Prodej a výkup nákladních automobilů za skvělé ceny

prodej nakladnich automobilu

Podnikáte v automobilové dopravě či v podobném segmentu? Pak určitě čas od času potřebujete změnit vozový park nebo dokoupit nějaké nezbytné příslušenství, podvalníky a podobně. Jestliže v tomto směru hledáte pestrý výběr a profesionální přístup, začtěte se do následujících řádků. Představíme vám společnost Navara Abrollkipper a.s., která se zaměřuje nejenom na prodej nákladních automobilů, ale také na jejich výkup. Nákladní automobily různého ... Číst více »

Sluneční clony, které zlepší viditelnost při jízdě v autě

slunencni clona

Do auta si můžete pořídit velkou spoustu praktických doplňků. S blížícím se jarem a létem se vám určitě bude hodit sluneční clona do auta. Produkt, s pomocí něhož omezíte sluneční svit do interiéru vozidla. Tím pádem nebude tak vyhřátý, a hlavně vás sluníčko za jízdy nebude obtěžovat. Pokud sháníte sluneční clony do auta, máte možností více než dost. Sluneční clony pro vozy ... Číst více »

Servis automobilky Škoda na vás čeká v hlavním městě

lookcool.cz auto poly uvodni

Jak daleko to budete mít do nejbližšího servisu? I tuto klíčovou otázku je nutno vyřešit před tím, než si koupíte svůj další model osobního vozu. Bude sloužit celé rodině po řadu let, ale čas od času je nutná i údržba ze strany odborníků. Výměna jednotlivých dílů nebo nové filtry, podobné věci čekají snad každého motoristu. V Praze je připraven předplacený servis, ... Číst více »

Už jste se projeli v moderním Fordu Mustang?

ford mustang

Ford Mustang je legendárním americkým automobilem. Stálice Ameriky, která je na trhu dostupná ve dvou zajímavých motorových variantách. Jestliže vás zajímá, jaké to jsou, začtěte se do níže uvedených řádků. Možná právě díky tomu začnete uvažovat o nákupu tohoto automobilu nebo si někde minimálně objednáte zkušební jízdu. Je libo čtyřválec nebo osmiválec? Pokud máte rádi americká auta, o této otázce ... Číst více »

Uvažujete o nákupu pick-upu? Pak poznejte jeho výhody a nevýhody

pickup

V dnešní době můžete na trhu zakoupit nejrůznější typy dopravních prostředků. Patří mezi ně také pick-upy. Auto, které viděl bezpochyby každý. Popsat jej lze do jisté míry jako osobní automobil doplněný o korbu, respektive zavazadlový prostor v podobě plošiny. Svým charakterem připomíná pick-up terénní vůz neboli SUV. Už při samotné pohledu na tento automobil je zřejmé, že pick-up není ryzím městským vozem. ... Číst více »

Ford Nucleon – Auto s jaderným pohonem

atom

Světlo světa spatřily nejrůznější typy automobilů. Například v posledních letech jsou hodně omílaným tématem elektromobily. Věděli jste ale o tom, že svého času vznikl i koncept vozu s jaderným reaktorem? Jednalo se o vůz s velice příznačným názvem Ford Nucleon, jehož koncept vznikl v roce 1958. Projekt v malém měřítku Doba, kdy se začínalo s jadernými energiemi ovládla doslova celý svět. A jak vidno, nevyhnula se ... Číst více »

Historie Formule 1 od A až do Z

formule

Formule 1 je bezpochyby jedním z neprestižnějších závodů světa. Tento závodní seriál přiláká každoročně přemíru diváků a fanoušku. To se týká nejenom samotných okruhů, ale také televizních obrazovek. Pokud vás zajímá, jaká je historie tohoto závodního seriálu, začtěte se do níže uvedených řádků. Všechno začalo v padesátých letech Zlomový se stal určitě rok 1950, kdy byl oficiálně zahájen tento šampionát. S touto myšlenkou ... Číst více »

Bezkontaktní myčka aut má v dnešní době zelenou

bezkontaktni mycka

Uvažujete o vybudování automyčky jako doplňkové služby pro vaše podnikání? Pak si hodně dobře rozmyslete, do jakého řešení budete investovat. Dávno pryč jsou totiž doby klasických myček. Přibývá stále více řidičů, kteří si svůj automobil umyjí raději sami. V ideálním případě, když k tomu dostanou tu nejlepší možnost. A právě tu přináší bezkontaktní myčka. Samoobslužné bezkontaktní automyčky Samoobslužná myčka je výhodou nejenom ... Číst více »

Vadí vám start-stop systém? Pak ho vypněte trvale

cars

Pokud jste vlastníky nějakého modernějšího vozu, určitě si povšimli vychytávky, kterou novější auta mají. Je to start-stop systém. Ten funguje na velice jednoduchém principu. Když zastavíte na křižovatce a vyřadíte rychlost, automobil sám od sebe zhasne. Pak stačí jen sešlápnout spojkový pedál a dojde k rychlému nastartování vozidla. Vy tím pádem bez jediného zaváhání vyjedete kupředu. Moderní technologie, které jsou údajně ... Číst více »

Vyplatí se investovat do elektrododávky?

delivery

V současné době dochází k čím dál většímu rozvoji elektromobility. A není se čemu divit. Důraz je kladen nejenom na ohleduplnost k životnímu prostředí, ale také na levní provozní náklady. Možná právě proto si řada podnikatelů pokládá jednu zásadní otázku. Vyplatí se investovat do elektrododávky či nikoliv? Na to se vám pokusíme odpověď v níže uvedených řádcích. Investice je velká, návratnost však poměrně rychlá ... Číst více »

Historie slavné automobilky Ford

ford

Ford je jednou z nejznámějších automobilek světa, o tom určitě není žádných pochyb. Automobily této společnosti jezdí po světě už nějakou tu řádku let a dostaly se v podstatě do všech koutů naší planety. Pojďte se s námi zaměřit na historii automobilky a zavzpomínat na důležité momenty v jejím vývoji. Vše začalo v roce 1903. Zakladatelem byl Henry Ford, který se svým synem pustil do ... Číst více »

Nové dopravní předpisy v Německu. Znáte je?

cars

Německo je naším blízkým sousedem, kam se každoročně vydává velké množství českých řidičů. Ať už je to za prací, zábavou, nákupy nebo na dovolenou. Možná právě proto byste měli vědět o tom, že byly upraveny dopravní předpisy této země. Došlo víceméně k nejrůznějším zpřísněním, s nimiž vás nyní seznámíme v následujících řádcích. Hodně jsou chránění cyklisté Nové předpisy ve značné míře chrání především ... Číst více »

Víte o tom, jak funguje turbo v automobilu?

car motor

Turbo je jednou z hodně používaných součástí především u naftových vozů. Dnes se hodně používá také u benzínových motorů. Spousta lidí však nemá ani tušení, k čemu tento prvek slouží, jak vlastně funguje a jakou si zaslouží péči. Jestliže spadáte také do této skupiny lidí, začněte se do níže uvedených řádků. Jak funguje turbo v autě? Na počátku všeho se hodí řídi, že ... Číst více »

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu