de de de


Novinky:
Home » Zdraví

Zdraví

 • Akné? Od teď už nebude mít šanci!

  Akné? Od teď už nebude mít šanci!

  „Pomoc, zase beďar!“ Pupínky ničí sebevědomí teenagerům, ale lépe na tom nejsou ani dvacetiletí. Akné postihuje většinu mladých dospělých, přičemž ani vyšší věk není jistotou, že pleť bude čistá a hebká. Toto kožní onemocnění totiž může postihovat dospělé vlivem hormonálních zvratů i seniory, kterým způsobuje potíže například špinavé ovzduší. Jaké další faktory mají negativní vliv ... ...

 • Posilněte své tělo přírodními doplňky stravy

  Posilněte své tělo přírodními doplňky stravy

  Každý člověk by se měl starat o své tělo. Právě měsíc květen je mnohdy spojen s nejrůznějšími virózami. Proto posilněte imunitu a detoxikujte svou fyzickou schránku. Nápomocny vám k tomu budou libovolné vitamíny a doplňky stravy. Pokud se pro takové preparáty rozhodnete, vydejte se cestou přírodních produktů. Typickým příkladem je Chrom Combi od společnosti NATURVITA. V čem je ... ...

 • Jak být po porodu co nejdříve fit?

  Jak být po porodu co nejdříve fit?

  Každé ženě se mění tělo nejenom před porodem, ale také po porodu. Jestliže se chcete co možná nejdříve navrátit do formu, přinášíme vám osvědčených tipů. Na úvod všeho je ale důležité zdůraznit, že nic se nemá přehánět, takže vše, co budete podnikat v honbě za krásnou postavou dělejte s mírou. A to především v šestinedělí. Pitný režim a ... ...

Akné? Od teď už nebude mít šanci!

lookcool.cz bioderma uvodni

„Pomoc, zase beďar!“ Pupínky ničí sebevědomí teenagerům, ale lépe na tom nejsou ani dvacetiletí. Akné postihuje většinu mladých dospělých, přičemž ani vyšší věk není jistotou, že pleť bude čistá a hebká. Toto kožní onemocnění totiž může postihovat dospělé vlivem hormonálních zvratů i seniory, kterým způsobuje potíže například špinavé ovzduší. Jaké další faktory mají negativní vliv na pokožku a vedou ke ... Číst více »

Posilněte své tělo přírodními doplňky stravy

telo

Každý člověk by se měl starat o své tělo. Právě měsíc květen je mnohdy spojen s nejrůznějšími virózami. Proto posilněte imunitu a detoxikujte svou fyzickou schránku. Nápomocny vám k tomu budou libovolné vitamíny a doplňky stravy. Pokud se pro takové preparáty rozhodnete, vydejte se cestou přírodních produktů. Typickým příkladem je Chrom Combi od společnosti NATURVITA. V čem je Chrom Combi přínosný pro tělo? ... Číst více »

Jak být po porodu co nejdříve fit?

pregnancy

Každé ženě se mění tělo nejenom před porodem, ale také po porodu. Jestliže se chcete co možná nejdříve navrátit do formu, přinášíme vám osvědčených tipů. Na úvod všeho je ale důležité zdůraznit, že nic se nemá přehánět, takže vše, co budete podnikat v honbě za krásnou postavou dělejte s mírou. A to především v šestinedělí. Pitný režim a kojení Možná vám to nepřijde ... Číst více »

Jak vypadá tradiční způsob přípravy yerba maté?

DSC

Yerba maté je nápoj, který si postupně získává své příznivce i u nás. Pochází z Jižní Ameriky a jeho základem jsou sušené lístky rostliny zvané Cesmína paraquajská. Látky obsažené v této rostlině mají výborné energizující účinky, ze kterých těží mnoho lidí. Přidáte se mezi ně? Nejvíce pozitivních účinků z pití yerba maté získáte, pokud si ho připravíte tradičním způsobem. A ... Číst více »

Jak káva ovlivňuje naše zdraví

kava ovlivnuje zdravi

Popíjení kávy má pozitivní vliv na naše zdraví. Tedy alespoň o tom se vedou dlouhé diskuze na internetu. A člověk se tak má tendenci ptát, jestli skutečně výběrová káva, kterou má tendenci několikrát denně popíjet, mu zajistí několik zdravotních benefitů. A my pro vás máme pozitivní zprávu – je to skutečně tak. A není to jen o kofeinu, který má ... Číst více »

Bojujte proti stresu a posilujte svůj imunitní systém s ašvagandou

asvaganda

Starobylá ájurvédská bylina známá svými regeneračními účinky je ašvaganda. Někdy na ni můžete narazit i pod názvem Withanie snodárná. Jde o silný adaptogen, který pomáhá tělu lépe zvládat fyzickou a psychickou zátěž. Pro jaké účely se ještě používá ašvaganda a jaké příležitosti jsou jako dělané k tomu poznat její pozitivní účinky na vlastní kůži? Snižování stresu Kromě schopnosti snižovat stres ... Číst více »

Víte, co je to Dornova metoda?

massages

Dornova metoda je pojmem, se kterým se lze setkat především v oblasti rehabilitace. Jak už prozrazuje název, metoda byla pojmenována po svém zakladateli Dieteru Dornovi, který žil v letech 1938 až 2011. Rodák z Bavorska se speciální cviky naučil v mládí, kdy si poškodil páteř při zvedání velkého kmene. Tehdy ho během velice krátké chvíle vyléčil jeden z místních sedláků obdarovaný právě těmito schopnostmi. Dorn ... Číst více »

Nepodceňujte v tomto období doplňky stravy

doplnky stravy

Chcete se v zimním období vyhnout zdravotním potížím spojeným s oslabenou imunitou? Pak byste měli svému tělu dopřávat odpovídající množství minerálů a vitamínů. Zaměřte se na přírodní produkty, které vašemu tělu prospějí v maximální možné míře. Zlepší například spánek, posílí obranyschopnost organismu a kladně se podepíší na duševní rovnováze. Rostlinné výtažky Tryptosen Vsaďte na kozlík lékařský ve formě koncentrovaného extraktu. Přesně to nabízí ... Číst více »

Užijte si masáže, které pomohou vašemu tělu

masaze

Každý z nás občas pociťuje fyzickou únavu. Pokud k tomu dojde, měli bychom se zastavit a své tělo nepřetěžovat. I fyzická schránka člověka potřebuje patřičný odpočinek a regeneraci. A právě k odstranění nejrůznějších bolestí, napětí a podobně slouží masáže. Jestliže o jejich možnostech nemáte moc velké povědomí, začtěte se do následujících řádků. Zdravotní masáže jsou přínosem Za pojmem masáže se ukrývá velká spousta ... Číst více »

Pevné a zdravé vlasy nejsou samozřejmost

pevne a zdrave vlasy

Pyšnit se krásnou a zdravou hřívou není samozřejmost. Řadu žen (a nejen žen) trápí přílišné řídnutí, vypadávání, také roztřepené konečky a celková velmi nízká kvalita vlasů. Na vině může být hned několik faktorů, se kterými se pojďme seznámit. A zároveň si také poodhalme, jak pevných a zdravých vlasů dosáhnout, aby nám jejich stávající stav už dál neničil naše sebevědomí. Genetika ... Číst více »

Víte, jak se zbavit nepříjemné migrény?

headache

Migréna je pojmem, se kterým se bohužel velká spousta z nás setkala osobně. Nepříjemná bolest hlavy, která dokáže dokonale zhatit celý den. Migrénu lze definovat jako pulzující bolest jednostrannou. To znamená, že obvykle se týká levé nebo pravé strany hlavy, nejčastěji kolem spánku a očního okolí. Jestliže migrénou trpíte pravidelně, prozradíme vám, jak se s ní vypořádat. Předcházejte bolesti hlavy Na počátku ... Číst více »

Podpořte své zdraví vhodným doplňkem stravy

allicor super

Zdraví bychom měli mít všichni na prvním místě. S přicházejícím podzimem a zimou to platí dvojnásob. Právě v tomto období nás mohou ohrožovat nejrůznější virová onemocnění. Abyste s nimi dobře bojovali, je zapotřebí podpořit celkovou imunitu. Dopřávejte svému tělu nezbytné vitamíny, minerály a podobné látky. Vyzkoušejte například česnekové tablety. Česnekové tablety ALLICOR Super Ať už se rozhodnete své zdraví podpořit ... Číst více »

Hemeroidy a vše, co byste o nich měli vědět

hemorrhoids

Člověka mohou sužovat nejrůznější onemocnění komplikující život. Jedním z nich jsou také hemeroidy. Nepříjemné svědění konečníku, problémy při vyprazdňování, krvácení, výrůstky a podobné neduhy. Tohle všechno jsou hemeroidy, které jsou povětšinou citlivějším tématem. Možná právě proto je vhodné o nich vědět alespoň vše základní. Nejprve je vhodné zmínit, že jde o v podstatě o cévní pletence, které mohou nabývat odlišné podoby. Je ... Číst více »

Stimulujte svůj nervový systém vhodným doplňkem stravy

kofex

Lidé v dnešní době velice často podceňují patřičnou dávku vitamínů a minerálů pro své tělo. A to je špatně. Nedostatek potřebných látek se negativně promítá do špatného imunitního systému, horšího trávení, většího stresu a zároveň hrozí zvýšené riziko onemocnění, ať už chřipky nebo nachlazení. Pokud chcete zlepšit svou životní úroveň, cilte na vitamíny a minerály. Zbavte se stresu a psychické zátěže ... Číst více »

Zlozvyky, které zrovna neprospívají zdraví

nails

Každý z nás trpí určitými zlozvyky. Některé jsou obtěžující pro okolí, jiné dokonce i pro nás samotné. Mnohé z nich můžou dokonce škodit lidskému zdraví. A právě na takové zlozvyky se v dnešním článku zaměříme. Seznámíme vás s těmi nejčastějšími z nich. Ty se ve výsledku mohou týkat i vás samotných. Klasické kousání nehtů Pokud bychom měli zmínit jeden z nejčastějších zlozvyků, bude to bezpochyby kousání ... Číst více »

Tři základní energie ajurvédy a jak s nimi pracovat

asvaganda

Ajurvéda je pradávný systém, který vnímá člověka jako celek. Její kolébkou je Indie v době zhruba před 6 000 lety. Název ajurvéda se předkládá jako „věda o životě“. A tou také je. Ajurvéda se snaží najít cestu pro zdravý život v souladu harmonií těla, duše i ducha. Spíše než na potlačování někdy nepříjemných symptomů nezdravého způsobu života se ajurvéda zaměřuje na znovunastolení a ... Číst více »

Snižte hladinu cholesterolu bez pomoci léků

cholesterol

Cholesterol je pojmem, se kterým se setkal bezpochyby každý z nás. Jeho ideální hodnoty se pohybují kolem 5,2 mmol/l. Pokud se začnou zvyšovat nad 6,2 mmol/l, lze jej označit jako vysoké a zdraví nebezpečný. Pokud podceníte vysoký cholesterol, vystavujete se riziku mozkové příhody, infarktu, zhoršenému prokrvování dolních končetin a mnohým dalším neduhům. Vyšší cholesterol pochopitelně lze srážet léky. Proč ale spoléhat ... Číst více »

Užijte si lázeňský pobyt se vším všudy

wellness lazne

Každý z nás potřebuje čas od času oddych, relaxaci a odpočinek. Přesně k takovým účelům slouží lázně. Zařízení, která jsou spojena s pestrým výběrem nejrůznějších procedur. Místo, kde dokáží ulevit vašemu bolavému tělu a dát vám novou sílu do života. Jestliže jste se rozhodli využít nějaký lázeňský pobyt, přinášíme vám několik praktických tipů. Lázně Karlova Studánka a Františkovy Lázně Vaším odrazovým můstkem se ... Číst více »

Injekční lipolýza – metoda, která umí odstranit přebytečný tuk a zmenšit poprsí

injekcni lipolyza

Pojem liposukce je mezi lidmi velmi dobře znám. Avšak termín injekční lipolýza je pro většinu z nás něco zcela nového. Oba estetické zákroky mají stejný cíl – zbavit nás bez námahy a omezování nadbytku tukové tkáně ve vybraných partiích. V čem tedy tkví zásadní rozdíly mezi oběma procedurami? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Pojďte se na věc podívat blíže v následujícím ... Číst více »

Zapracujte na pevné a stabilní imunitě

immunity

Imunitní sytém člověka je velmi důležitý. Jedná se v podstatě o obranyschopnosti těla. Díky vlastní imunitě jste schopni odolávat nejrůznějším bakteriím a virům. Právě díky tomu se vyhnete častým onemocněním a jiným zdravotním komplikacím. Jestliže vás zajímá, co dělat pro posílení imunitního systému, začtěte se do následujících řádků. Budování imunity od A až do Z Imunita se do jisté míry odvíjí ... Číst více »

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu