de de de


Novinky:
Home » Cestování

Cestování

 • Poznejte největší mořské akvárium v ČR

  Poznejte největší mořské akvárium v ČR

  Mořský svět Praha neboli Seaworld Prague. To je největší mořské akvárium v České republice, které vzniklo v roce 2002 a nabízí bezpočet krásných expozic, potažmo akvárií plných mořských ryb a tvorů. V současné době se můžete těšit na výstavní plochy s objemem až 100 000 litrů mořské vody. Příjemný je také fakt, že tento mořský svět je otevřen po celý ... ...

 • Poznejte Stonehenge do nejmenšího detailu

  Poznejte Stonehenge do nejmenšího detailu

  Patříte k milovníkům cestování? Potom pro vás máme jeden zahraniční tip. Je jím komplex kamenných kruhů a menhirů. Ano, ti zběhlejší určitě správně tuší, že se jedná o Stonehenge. Ikonu nacházející se na Salisburské pláni. Ta leží pár kilometrů od stejnojmenného města. Tento název pocházející ze staré angličtiny ve své podstatě prezentuje jeden z nejstarších kalendářů. Pozůstatek ... ...

 • Jaké jsou nejznámější lokality pěstování kávy?

  Jaké jsou nejznámější lokality pěstování kávy?

  Káva je lahodným nápojem, bez něhož by si spousta z nás asi nedokázala představit život, potažmo každodenní fungování. Víte ale o tom, jaká je vůbec historie kávy? Ta se samozřejmě pojí s mnoha legendami o kávovníku a nutno podotknout, že některé z nich sahají dokonce až do 9. století. Jako evropští milovníci kávy byste měli ... ...

Poznejte největší mořské akvárium v ČR

aquarium

Mořský svět Praha neboli Seaworld Prague. To je největší mořské akvárium v České republice, které vzniklo v roce 2002 a nabízí bezpočet krásných expozic, potažmo akvárií plných mořských ryb a tvorů. V současné době se můžete těšit na výstavní plochy s objemem až 100 000 litrů mořské vody. Příjemný je také fakt, že tento mořský svět je otevřen po celý rok, a to i včetně ... Číst více »

Poznejte Stonehenge do nejmenšího detailu

stonehenge

Patříte k milovníkům cestování? Potom pro vás máme jeden zahraniční tip. Je jím komplex kamenných kruhů a menhirů. Ano, ti zběhlejší určitě správně tuší, že se jedná o Stonehenge. Ikonu nacházející se na Salisburské pláni. Ta leží pár kilometrů od stejnojmenného města. Tento název pocházející ze staré angličtiny ve své podstatě prezentuje jeden z nejstarších kalendářů. Pozůstatek doby bronzové Historie těchto kamenných ... Číst více »

Jaké jsou nejznámější lokality pěstování kávy?

pestovani kavy

Káva je lahodným nápojem, bez něhož by si spousta z nás asi nedokázala představit život, potažmo každodenní fungování. Víte ale o tom, jaká je vůbec historie kávy? Ta se samozřejmě pojí s mnoha legendami o kávovníku a nutno podotknout, že některé z nich sahají dokonce až do 9. století. Jako evropští milovníci kávy byste měli primárně znát to, odkud vlastně ... Číst více »

Vypravte se na nejkrásnější pláže světa

beach

Milujete koupání v moři, slunné počasí a exotické pobřeží? Pak je tento článek vhodný právě pro vás. Představíme vám výběr těch nejkrásnějších pláží na zemi. Ty se pochopitelně nachází v různých koutech světa. Pokud se někdy vydáte na dovolenou daným směrem, neměli byste si nechat ujít návštěvu konkrétní pláže. Začněte třeba na Seychelách Seychely jsou sami o sobě exotickým rájem, o tom ... Číst více »

Co všechno byste měli navštívit na ostrově Lanzarote?

lanzarote

Plánujete letošní dovolenou v trochu exotickém duchu? Pak by se vaším cílem měl stát nejsevernější z Kanárských ostrovů. A tím je ostrov Lanzarote, který mimochodem patří i k těm největším v tomto souostroví. Ještě před odletem byste si měli připravit cestovatelský itinerář, abyste po přistání prožili každý den doslova na plno. Začněte od hlavního města Vždy je dobré poznat tamní život prostřednictvím hlavní metropole, ... Číst více »

Navštivte Austrálii a poznejte její krásy

australia

Austrálie je překrásným kontinentem, a hlavně výzvou pro mnohé cestovatele. Jestliže si chcete splnit svůj cestovatelský sen, pak se vám jistě hodí několik málo tipů, co v Austrálii vidět. V následujících řádcích se zaměříme na to nejkrásnější z této země. Vaším pomyslným odrazovým můstkem se může stát hlavní metropole Sydney. Poznejte život v této metropoli. Zaměřte se nejenom na hlavní památky a vyhledávané čtvrti, ... Číst více »

Laponsko – Okuste krásy severní Skandinávie

scandinavia

Plánujete se vypravit na dovolenou směr sever? Pak do svého hledáčku zahrňte finské Laponsko. Zaměřte se na několik tamních provincií a okuste krásy kraje, který je označován, jako domov Santa Clause. Vaším pomyslným odrazovým můstkem se může stát Národní park Urha Kekkonena, kde si užijete dech beroucích přírodních scenérií se vším všudy. Na své si přijdou milovníci jezer, bažin, ale ... Číst více »

Romantický pobyt v penzionu poblíž Karlštejna ve vás rozproudí vášeň

lookcool.cz penzion uvodni

Chcete si užít příjemné chvíle se svým partnerem? V takovém případě určitě není od věci vsadit na některý z romantických hotelů nebo penzionů v malebném prostředí. Mezi takové určitě patří také penzion u Karlštejna, který se nachází v romantickém prostředí Českého krasu, kterým protéká řeka Berounka. Penzion je ideální pro strávení příjemných chvil, ale také pro plánování výletů do okolí. ... Číst více »

Proč stojí za to prozkoumat severské země?

severske zeme

Na jedné straně chladné podnebí a málo slunečního svitu, na straně druhé nespoutaná příroda, čisté prostředí a vynikající jídlo. Proč se vyplatí vyrazit alespoň jednou za život na sever Evropy a co byste si rozhodně neměli nechat ujít? Vydejte se na poznávací zájezd Norsko, objevte krásy Finska nebo prozkoumejte nám bližší Estonsko a nechte se okouzlit krásou severských zemí. Fantastické ... Číst více »

Kde lze v Česku navštívit zrcadlový labyrint?

labyrinth

Plánujete výlet s rodinou a přemýšlíte, kam byste vyrazili? Co takhle některý z labyrintů, které nabývají na své popularitě? Právě v nich budete mít o náležitou zábavu postaráno. Jasnou volbou se v tomto ohledu stanou zrcadlové labyrinty. Jestliže nevíte, jakým směrem se vydat, v následujících řádcích vás nasměrujeme. Oblíbené zrcadlové labyrinty Začít můžete tím největším zrcadlovým labyrintem v Evropě, který se nachází v Centru Babylon. K vidění je ... Číst více »

Navštivte Národní technické muzeum v Praze

technics

Muzea jsou obecně vyhledávaným cílem mnohých lidí. A není se čemu divit. Někteří z nás jsou zvědaví, jiní zase prahnou po nových věcech a vědění, ti další s nadšením nahlíží do minulosti. Pokud patříte také do této skupiny, jistě vás osloví Národní technické muzeum, které se nachází v Praze. V rámci České republiky jde o největší instituci zaměřenou právě na sbírku technického charakteru. Národní ... Číst více »

Máte rádi LEGO? Pak neváhejte a navštivte Muzeum LEGA v Praze

lego

LEGO je stavebnicí, se kterou si ve svém životě hrál jistě každý z nás. Někdo více, jiný zase méně. Pokud patříte k opravdovým milovníkům této stavebnice, potom pro vás máme jeden hodně zajímavý tip. Navštivte Muzeum LEGA. Nebojte, kvůli jeho návštěvě nemusíte jezdit do zahraničí. Stačí, když se vydáte do Prahy. Velká spousta a spousta exponátů Je pravdou, že Muzeum LEGA se ... Číst více »

Poznejte krásy španělského ostrova Tenerife

tenerife

Překrásné pláže, teplé moře, slunné klima a spousta zajímavostí k poznávání. Tak nějak si letní dovolenou představuje asi každý z nás. Pokud hledáte místo, kam byste mohli vyrazit se svou rodinou nebo s přáteli, zaměřte se na španělský ostrov Tenerife. Ten toho nabízí více než dost. Prozkoumejte ostrov do nejmenšího detailu Začít můžete třeba v hlavním městě Santa Cruz de Tenerife, ve kterém budete ... Číst více »

Poznejte krásy Polska od A až do Z

poland

Polsko je naší sousední zemí, která nabízí spoustu zajímavých míst. Jestliže si plánujete výlet či delší dovolenou u sousedů, přijde vám vhod několik praktických tipů. Prozradíme vám, jaká města a oblasti stojí za návštěvu. Vaším pomyslným odrazovým můstkem se může stát Varšava. Hlavní metropole, kde naleznete velké mrakodrapy, ale také Královský hrad. Staré město je plné novorenesančních a gotických staveb. ... Číst více »

Poznejte krásy a zajímavosti proslulé Dubaje

dubai

Dubaj patří určitě mezi vyhlášené destinace. Luxus na každém kroku, exotika, příjemné klima a nadstandardní servis. Pokud se rozhodnete vydat na toto místo, určitě nemusíte trávit čas jen v hotelu u bazénu nebo na pláži u moře. Toto město máte možnost poznat do nejmenšího detailu. O tom se ostatně můžete přesvědčit v následujících řádcích. Největší zajímavosti Dubaje Jestliže chcete poznat historii tohoto ... Číst více »

Poznejte nejkrásnější korálové útesy světa

Coral reef

Patříte k milovníkům podvodního světa? Pak vás určitě bude zajímat, kde se na světě nachází ty nejkrásnější korálové útesy. Místa, kde doslova bují pestrobarevný život, a kde je toho hodně k vidění. Taková místa jsou obvykle chráněná a vzácná. Jestliže podle nich chcete plánovat svoji budoucí dovolenou, začtěte se do následujících řádků. Oblíbené korálové útesy Takovým pomyslným odrazovým můstkem se samozřejmě stane ... Číst více »

Tip na dovolenou pro milovníky kultury, historie i odpočinku

JPREROVSKY CHATEAU HERALEC A

Teplé jarní dny se hlásí o své slovo a s nimi přichází i plánování brzké dovolené pro páry i rodiny. V dnešní době existuje bezpočet možností na strávení příjemných dní, díky kterým si dokáže sestavit nádhernou dovolenou opravdu každý. Kde se  ubytovat, pokud chcete strávit romantický pobyt s vaší drahou polovičkou? Originální a především nezapomenutelný pobyt Pokud čtete tento článek, ... Číst více »

Hledáte ubytování ve Špindlerově Mlýně? Poradíme vám

penzion karolina

Špindlerům Mlýn je překrásným působištěm pro trávení letní i zimní dovolené. Tohle úžasné místo, a především jeho úchvatnou okolní přírodu můžete navštěvovat v podstatě během celého roku. Jestliže plánujete výlet do těchto končin, zajistěte si s dostatečným předstihem kvalitní a pohodlné ubytování. Penzion Špindlerův Mlýn V první řadě vám prozradíme, co byste měli od ubytování ve Špindlerově Mlýně očekávat. Rozhodně zacilte na penziony, ... Číst více »

3 tipy na super výlety po ČR

hrad houska

Kam vyrazit o víkendu? Nevíte? My jsme pro vás našli 3 super místa, která vás určitě nadchnou. Vyrazíte na rozhlednu, do zoo nebo objevíte pekelnou bránu? Rozhledna jako žádná jiná Při návštěvě Zlína si nezapomeňte udělat zajížďku k 21 metrů vysoké rozhledně Salaš s mimořádně působivou konstrukcí. Základnu tvoří dvě sedmičky různých velikostí zaklíněných do sebe. Povrch je obložen modřínovým ... Číst více »

Poznejte Madagaskar do nejmenšího detailu

madagaskar

Madagaskar je největším ostrovem v Africe. Zároveň čtvrtým největším na světě. Právě tohle místo každoročně láká přemíru turistů. Nabízí totiž exotické prostředí, příjemné klima a spoustu možností poznávání. Jestliže se na Madagaskar chystáte, prozradíme vám, co byste si za žádných okolností neměli nechat ujít. Přírodu budete mít na dosah Pokud se vaším cílem stává hlavně příroda, Madagaskar si vás doslova podmaní. ... Číst více »

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu