de de de


Novinky:

Cestování

 • Jaké věci mají vliv na snížení pozornosti při řízení?

  Jaké věci mají vliv na snížení pozornosti při řízení?

  Řídit dnes umí leckdo, ale stále můžeme sledovat velké množství dopravních nehod. Každý den jich je na silnicích velká spousta a každoroční bilance automobilových nehod narůstá. Někdy utrpí náraz pouze stroj, někdy jsou zranění lidé a někdy bohužel dojde i ke smrtelným nehodám. V poslední době se často stávají nehody, při kterých umírají i děti, což ... ...

 • Místa, která neminout, trávíte-li letošní dovolenou v autě

  Místa, která neminout, trávíte-li letošní dovolenou v autě

  Kvůli aktuální situaci kolem koronaviru většina lidí nevěří cestování letadlem nebo vlakem. Raději proto vyráží na vlastní pěst v osobním automobilu, ve kterém mohou navštívit všechna místa, která mají na itineráři. Nemusí se řídit jízdními řády nebo letovými spoji. Zkrátka jsou sobě vlastními pány a často nemusí hledat ani ubytování, pokud si do vozidla nechají ... ...

 • Chcete obytný vůz nebo obytný přívěs za auto?

  Chcete obytný vůz nebo obytný přívěs za auto?

  Mnoho lidí touží poznat krásy své vlastní země či dalších zemí, a tak cestování patří celosvětově mezi nejoblíbenější volnočasové aktivity. Zatímco někteří lidé dávají přednost organizovaným zájezdům s předem daným programem, jiní preferují cestování a poznávání na vlastní pěst, nejčastěji autem. Pokud je to i váš případ, jistě vás již napadlo, že by možná nejlepším řešením ... ...

Jaké věci mají vliv na snížení pozornosti při řízení?

telefon auto

Řídit dnes umí leckdo, ale stále můžeme sledovat velké množství dopravních nehod. Každý den jich je na silnicích velká spousta a každoroční bilance automobilových nehod narůstá. Někdy utrpí náraz pouze stroj, někdy jsou zranění lidé a někdy bohužel dojde i ke smrtelným nehodám. V poslední době se často stávají nehody, při kterých umírají i děti, což je velmi smutné. Omlouvat nehody ... Číst více »

Místa, která neminout, trávíte-li letošní dovolenou v autě

dovolená v autě

Kvůli aktuální situaci kolem koronaviru většina lidí nevěří cestování letadlem nebo vlakem. Raději proto vyráží na vlastní pěst v osobním automobilu, ve kterém mohou navštívit všechna místa, která mají na itineráři. Nemusí se řídit jízdními řády nebo letovými spoji. Zkrátka jsou sobě vlastními pány a často nemusí hledat ani ubytování, pokud si do vozidla nechají namontovat vestavbu do auta, na ... Číst více »

Chcete obytný vůz nebo obytný přívěs za auto?

obytný vůz

Mnoho lidí touží poznat krásy své vlastní země či dalších zemí, a tak cestování patří celosvětově mezi nejoblíbenější volnočasové aktivity. Zatímco někteří lidé dávají přednost organizovaným zájezdům s předem daným programem, jiní preferují cestování a poznávání na vlastní pěst, nejčastěji autem. Pokud je to i váš případ, jistě vás již napadlo, že by možná nejlepším řešením bylo cestovat obytným vozem, ušetřili ... Číst více »

Kam vyrazit s dětmi na výlet, když je venku ošklivo?

prší

Jarní počasí s sebou přináší poměrně proměnlivé počasí. Jeden den je krásně slunečno, my se těšíme, že s dětmi vyrazíme na výlet do přírody, ale ráno se vzbudíme a zjistíme, že prší. Ani nepřízeň počasí ale nemusí váš plán nutně překazit. Ve všech koutech České republiky se nachází nespočet míst, kam s dětmi můžete vyrazit i v dešti, ať už ... Číst více »

Jakou máte raději dovolenou? Aktivní nebo pasivní?

dovolená

Dovolená může nabývat nejrůznějších podob. A není to jenom o tom, zda vyrážíte sami, s partnerem či partnerkou, kamarády nebo s celou rodinou. V dnešním článku se na dovolenou chceme zaměřit z trochu jiného úhlu pohledu. A to je především její samotná forma. Pasivní dovolená Pojďme se nejprve rozepsat o prvním typu dovolené, které se říká pasivní. I když její označení může znít ... Číst více »

Začnete plánovat dovolenou na rok 2020

polsko

Baví vás cestování a objevováno nových míst? Pak je nejvyšší čas, pustit se do plánování letošní dovolené. Právě v roce 2020 máte možnost poznat další ojedinělé destinace světa, mezi nimiž nemusí být jen krásná zákoutí České republiky. A to se týká jak letní, tak zimní dovolené. V našich následujících atraktivních tipech se zaměříme na opravdovou všehochuť. Začněte blízkými sousedy Jestliže vás to ... Číst více »

Výlet na Pálavu plný historie

palava

Pálava a nebo také Pavlovské vrchy je pohoří na jihu Moravy, které nabízí nepřeberné možnosti, jak trávit příjemně čas. Pokud vás láká nejen krásná příroda, ale i krajina plná historie, vydejte se ny výlet právě sem. Kopce na samém jihu Moravy Vápencové pohoří kousek od Mikulova, má název Pavlovské vrchy, který je odvozen od vesnice Pavlov, která je nedaleko. Druhohorní ... Číst více »

Dovolená v Česku: Zarezervujte si luxusní hotel Ostrava

hotel Ostrava

Vypadá to, že letos budeme trávit dovolenou v Česku. Důvod ke smutnění to ovšem není, aspoň máme konečně příležitost poznat, co všechno krásného doma máme. Za návštěvu stojí například Ostrava. Ostrava je metropolí severní Moravy a třetím největším městem v naší republice. Známá je především svými Vítkovickými železárnami a Dolní oblastí Vítkovice. Doby se ale proměnily a Ostrava už rozhodně ... Číst více »

Jak to vypadá na Sibiři? Dnes je to nehostinné prostředí, to se ale může za pár let změnit

edaeaceecddfebcdd

Na Sibiř by se asi málokdo z nás vypravil zcela dobrovolně. Snad jen ti největší dobrodruzi, kteří se nebojí zimy a pusté krajiny, kde mnohou zůstat zcela bez pomoci. Sibiř je část Ruska, která se však nachází až na severu země, a tím pádem na ní panují skutečně náročné klimatické podmínky. Oblast o rozloze 13 milionů čtverečních kilometrů od Uralu až ... Číst více »

Chorvatsko splní všechny vaše sny ohledně skvěle strávené dovolené

Mobilní domy Camp park Soline

Tuto zemi jsme si zamilovali díky nádherným plážím, průzračnému moři, bohatému podmořskému životu, jistotě slunečných dní, výborné kuchyni a cenové dostupnosti dovolené u nedalekého moře. Navíc se tu nabízí nespočet možností vyžití, kdy si každý přijde na své. Jaké ubytování máte nejraději? Chorvatsko dovolená pro vás znamená užívání si veškerého luxusu a pohodlí, které vám nabízí hotely, nebo dáte radši ... Číst více »

Objevte krásy Velké a Malé Ameriky. Vůni západu najdete jen kousek od Berouna

lom amerika

Rádi cestujete? A víte, že kus Ameriky najdete i u nás, v Česku? Ano, je to tak, jen kousek od Berouna najdete zatopené lomy, které bez nadsázky připomínají mohutné kaňony, jež najdeme na severoamerickém kontinentu. Skoro jako v Americe Prvním místem, kde stojí za to se zastavit, je bezpochyby lom Velká Amerika. Tzv. český Grand Canyon je vápencový, asi 800 m dlouhý, ... Číst více »

Toulky zimní Prahou

lookcool.cz rezidencetopolova cz nahledovy

Praha má za sebou nápor adventních turistů a další tisíce návštěvníků se do „matky stověžaté“ chystají v rámci novoročních oslav a lednových víkendů. Praha je v zimě kouzelná a kdo ještě nestihl ochutnat punče a svařáčky na venkovních trzích, rád navštíví malebné pražské kavárny a restaurace se zimními terasami. Jeden den v hlavním městě na prohlídky pamětihodností a nasátí té ... Číst více »

Co můžete vidět v Japonsku

sopka

Japonsko nebo chcete-li Země vycházejícího slunce. Země na Dálném východě, která v posledních letech láká stále více a více turistů z celého světa i z České republiky. Pokud i vy přemýšlíte o tom, že byste tuto krásnou zemi rádi navštívili, přinášíme vám několik informací o třech místech, která za vidění rozhodně stojí. Hora Fudži Fudži je jeden ze symbolů Japonska, sopka, která se ... Číst více »

Dobijte si energii na horách

stara skola

Naše hory nabízejí mnoho krásného po celý rok. Stačí najít vhodné ubytování, ve kterém najdete to pravé zázemí. A pak už můžete jen odpočívat a relaxovat. Cítíte se unaveni? Dobijte si baterky na horách Hory lákají odedávna turisty v každé roční době. Hory totiž nemusejí být spojené pouze s lyžováním, ale dá se tu krásně relaxovat v zimě i v létě. Monumentální skaliska většinou ... Číst více »

Tip na restauraci a na hotel v Ostravě

hotel restaurace

Jedete na výlet do Ostravy v rámci pracovní cesty nebo na rodinný výlet? Potom vás určitě bude zajímat, kde se zde můžete ubytovat a dobře najíst. Máme pro vás zajímavý tip, ať už se chcete jen zastavit na obědě či na večeři nebo potřebujete místo pro firemní jednání, podnikový večírek nebo velkou oslavu. Kde najít dobrou restauraci? Základním kritériem pro výběr ... Číst více »

Zájezd do Spojených arabských emirátů s německou cestovkou

49178389 2979035998789031 2537081308241199104 o

Exotické destinace lákají čím dál více turistů. A není se čemu divit. Místa jako Spojené arabské emiráty mají opravdu co nabídnout a jejich návštěva je nezapomenutelným zážitkem. Důležité je však zvolit dobrou cestovní agenturu, která vám představí krásy této země a zároveň vám umožní si sestavit svůj vlastní plán zájezdu, abyste si dovolenou užili přesně podle svých představ. Spojené arabské ... Číst více »

Důležitost kreditní karty při cestování do zahraničí

kreditní karta 1564064728

Když lidé cestují do zahraničí, uvažují především o tom, jak si směnit české koruny za místní měnu a jaké je optimální množství hotovosti, kterou by si s sebou měli vzít. Mnozí přitom úplně zapomínají na svou platební kartu, kterou lze v zahraničí bez problémů využít, která vám pomůže ušetřit a také vás může zachránit v případě jakékoliv finanční komplikace. Finance ... Číst více »

Dovolená Bulharsko – to jsou dokonalé pláže, skvělá gastronomie i památky. A vše tzv. za hubičku

dovolena bulharsko

Generace Husákových dětí vzpomíná na letní dovolené u moře s rodiči s nostalgií. Později Bulharsko vytlačily exotičtější destinace, jako jsou Malorka, Kanárské ostrovy, Egypt, Turecko, ale i tradiční Řecko či Chorvatsko. Bulharsku zůstala neprávem nálepka „horší dovolené“. To už ale dávno neplatí. Naopak. Díky tomu, že jde o cenově velice dostupnou destinaci, si zde dokážete dovolenou užít skutečně naplno. Bulharsko ... Číst více »

Kam na výlet v okolí Karlštejna? Nejen Koněpruské jeskyně stojí za návštěvu

lookcool.cz hotelmlynkarlstejn cz nahledovy

Karlštejn a jeho okolí je velice oblíbeným místem na jednodenní výlety i dlouhodobější pobyty. Pokud je druhá varianta váš případ, pak se určitě budete shánět po tipech na zajímavé výlety. O Koněpruských jeskyních nebo lomu Amerika pravděpodobně vědí všichni, ale tento region toho nabízí mnohem více. Na jaký zajímavá místa lze od Karlštejna vyrazit? Muzeum betlémů Za tímto muzeem nemusíte ... Číst více »

Začněte s plánováním dovolené v Chorvatsku

hotely

Léto už tu bude co nevidět, což znamená, že je nejvyšší čas na plánování dovolené u moře. Jestliže si chcete užívat průzračné vody, nádherných pláží, nadstandardního servisu, dech beroucí přírody a relativně nízkých pořizovacích cen, potom se vaší cílovou destinací stane Chorvatsko. Vybírat si pochopitelně můžete z mnoha ubytovacích zařízení. Jen zbytečně neotálejte a rezervujte si nocleh na tom správném místě, ... Číst více »