de de de


Novinky:
Home » Cestování

Cestování

 • Přírodní krásy i zábavní parky v Rakousku

  Přírodní krásy i zábavní parky v Rakousku

  Rakousko je zemí, která je pro turisty velice lákavá a může nabídnout sportovní vyžití i přírodní krásy. Lokalita Ramsau am Dachstein je oblíbená nejen v zimě. Rakousko je turistickým rájem Do Rakouska míří ročně velký počet turistů i z České republiky. Velmi oblíbená je poslední dobou turistická lokalita v Ramsau am Dachstein, kde na Vás čeká pension Savisalo. ... ...

 • Polské hory mají co nabídnout

  Polské hory mají co nabídnout

  Polsko je naší sousední zemí, kam spousta Čechů vyráží na dovolenou. Je však pravdou, že řada z nich ani netuší, jaká krásná pohoří se v tomto státě nachází. A na mysli teď nemáme ten nejvyšší vrchol zvaný Rysy, na který můžete vystoupat po turistické trase do výšky kolem 2 499 metrů nad mořem. Máme na mysli i mnohé ... ...

 • Pompeje stále přitahují pozornost mnoha lidí

  Pompeje stále přitahují pozornost mnoha lidí

  Město nedaleko Neapole, kde již téměř dva tisíce let nikdo nežije, ale které každoročně navštíví stovky tisíc návštěvníků. Ty sem přitahuje zejména jedinečná atmosféra tohoto významného antického města, které bylo během několika málo minut pohřbeno pod nánosy lávy a popele při výbuchu Vesuvu. To jsou Pompeje. Osudné srpnové poledne Město bývalo živým a multikulturním antickým ... ...

Přírodní krásy i zábavní parky v Rakousku

pokoje

Rakousko je zemí, která je pro turisty velice lákavá a může nabídnout sportovní vyžití i přírodní krásy. Lokalita Ramsau am Dachstein je oblíbená nejen v zimě. Rakousko je turistickým rájem Do Rakouska míří ročně velký počet turistů i z České republiky. Velmi oblíbená je poslední dobou turistická lokalita v Ramsau am Dachstein, kde na Vás čeká pension Savisalo. Ubytování Ramsau am Dachstein je ... Číst více »

Polské hory mají co nabídnout

mountains

Polsko je naší sousední zemí, kam spousta Čechů vyráží na dovolenou. Je však pravdou, že řada z nich ani netuší, jaká krásná pohoří se v tomto státě nachází. A na mysli teď nemáme ten nejvyšší vrchol zvaný Rysy, na který můžete vystoupat po turistické trase do výšky kolem 2 499 metrů nad mořem. Máme na mysli i mnohé další polské kopce a hory, ... Číst více »

Pompeje stále přitahují pozornost mnoha lidí

Pompeje

Město nedaleko Neapole, kde již téměř dva tisíce let nikdo nežije, ale které každoročně navštíví stovky tisíc návštěvníků. Ty sem přitahuje zejména jedinečná atmosféra tohoto významného antického města, které bylo během několika málo minut pohřbeno pod nánosy lávy a popele při výbuchu Vesuvu. To jsou Pompeje. Osudné srpnové poledne Město bývalo živým a multikulturním antickým městem, ale jeho osud se ... Číst více »

Podle čeho vybírat kemp při dovolené?

kemp

Léto vždy bylo, je a bude spojené s dovolenými a cestováním. Vzhledem k letošní specifické situaci způsobené epidemií koronaviru muselo mnoho lidí své letní plány přehodnotit a mnohem více lidí dalo také přednost tomu strávit dovolenou v doma nebo lépe řečeno v naší republice. Na řadu se tak po několika letech útlumu dostávají opět i české kempy a tábořiště, které mají pro mnoho z nás ... Číst více »

Výhody chození po horách s holemi

hory hole

Letní měsíce jsou dobou, kdy spousta lidí vyráží na nejrůznější výlety či dovolenou do hor. A to nejen do těch našich, ale i do hor zahraničních, které jsou často o dost vyšší. Chůze po horách ale není stejná jako chůze po rovině a obecně vyžaduje větší opatrnost a také trochu jinou techniku. Mnoho lidí si dnes na nejrůznější horské túry ... Číst více »

Kde sledovat dopravní informace v Praze a v Brně?

doprava

Dopravní situace ve velkých městech České republiky je tím, co asi většinou zajímá každého řidiče, než se vydá na cestu do práce, za zábavou či kamkoliv jinam. Na mysli máme hlavně Prahu a Brno. Dvě největší metropole, kde je spousta uzavírek, kolon a nehod, jež ostatním řidičům jednoduše komplikují život. Pokud chcete mít přehled o dopravní situaci online, prozradíme vám, ... Číst více »

Jak si užít dovolenou na kole?

kolo

Obliba cykloturistiky v posledních letech stále stoupá. Cyklistika vždycky patřila k oblíbeným formám aktivního trávení volného času. Zejména v době letních prázdnin dnes mnoho lidí sedá do sedla svého kola nejen odpoledne po návratu z práce či o víkendu, ale na kole se vydávají také na svou dovolenou. Ať již na našem území či za hranice. Dovolená na kole s sebou ale přináší poměrně velké ... Číst více »

Chcete vyrazit na dovolenou s obytným vozem nebo s přívěsem za auto?

karavan

Léto je doba dovolených a cestování. Zatímco některé z nás láká spíše klidná a odpočinková dovolená v hotelovém rezortu, jiní touží po větším dobrodružství, zážitcích a poznání. Pokud i vy plánujete letos vyrazit za poznáváním krás naší země či dalších států, jednu z možností, kromě organizovaných poznávacích zájezdů, představuje cestování obytným vozem nebo automobilem s obytným přívěsem. Obojí s sebou přináší určité výhody, ale samozřejmě ... Číst více »

Cestujeme na Havaj

havaj

Slovo havaj je v českém jazyce často používáno jako určité synonymum pro klid a pohodu. Ty na vás čekají i v případě, že se rozhodnete navštívit tu skutečnou Havaj neboli nádherné vulkanické souostroví, které se nachází v Tichém oceánu a je jedním z padesáti států, které tvoří Spojené státy americké. Svými kouzelnými plážemi, jedinečnou přírodou a zajímavou historii Havaj každoročně láká tisíce turistů z celého ... Číst více »

Jaké věci mají vliv na snížení pozornosti při řízení?

telefon auto

Řídit dnes umí leckdo, ale stále můžeme sledovat velké množství dopravních nehod. Každý den jich je na silnicích velká spousta a každoroční bilance automobilových nehod narůstá. Někdy utrpí náraz pouze stroj, někdy jsou zranění lidé a někdy bohužel dojde i ke smrtelným nehodám. V poslední době se často stávají nehody, při kterých umírají i děti, což je velmi smutné. Omlouvat nehody ... Číst více »

Místa, která neminout, trávíte-li letošní dovolenou v autě

dovolená v autě

Kvůli aktuální situaci kolem koronaviru většina lidí nevěří cestování letadlem nebo vlakem. Raději proto vyráží na vlastní pěst v osobním automobilu, ve kterém mohou navštívit všechna místa, která mají na itineráři. Nemusí se řídit jízdními řády nebo letovými spoji. Zkrátka jsou sobě vlastními pány a často nemusí hledat ani ubytování, pokud si do vozidla nechají namontovat vestavbu do auta, na ... Číst více »

Chcete obytný vůz nebo obytný přívěs za auto?

obytný vůz

Mnoho lidí touží poznat krásy své vlastní země či dalších zemí, a tak cestování patří celosvětově mezi nejoblíbenější volnočasové aktivity. Zatímco někteří lidé dávají přednost organizovaným zájezdům s předem daným programem, jiní preferují cestování a poznávání na vlastní pěst, nejčastěji autem. Pokud je to i váš případ, jistě vás již napadlo, že by možná nejlepším řešením bylo cestovat obytným vozem, ušetřili ... Číst více »

Kam vyrazit s dětmi na výlet, když je venku ošklivo?

prší

Jarní počasí s sebou přináší poměrně proměnlivé počasí. Jeden den je krásně slunečno, my se těšíme, že s dětmi vyrazíme na výlet do přírody, ale ráno se vzbudíme a zjistíme, že prší. Ani nepřízeň počasí ale nemusí váš plán nutně překazit. Ve všech koutech České republiky se nachází nespočet míst, kam s dětmi můžete vyrazit i v dešti, ať už ... Číst více »

Jakou máte raději dovolenou? Aktivní nebo pasivní?

dovolená

Dovolená může nabývat nejrůznějších podob. A není to jenom o tom, zda vyrážíte sami, s partnerem či partnerkou, kamarády nebo s celou rodinou. V dnešním článku se na dovolenou chceme zaměřit z trochu jiného úhlu pohledu. A to je především její samotná forma. Pasivní dovolená Pojďme se nejprve rozepsat o prvním typu dovolené, které se říká pasivní. I když její označení může znít ... Číst více »

Začnete plánovat dovolenou na rok 2020

polsko

Baví vás cestování a objevováno nových míst? Pak je nejvyšší čas, pustit se do plánování letošní dovolené. Právě v roce 2020 máte možnost poznat další ojedinělé destinace světa, mezi nimiž nemusí být jen krásná zákoutí České republiky. A to se týká jak letní, tak zimní dovolené. V našich následujících atraktivních tipech se zaměříme na opravdovou všehochuť. Začněte blízkými sousedy Jestliže vás to ... Číst více »

Výlet na Pálavu plný historie

palava

Pálava a nebo také Pavlovské vrchy je pohoří na jihu Moravy, které nabízí nepřeberné možnosti, jak trávit příjemně čas. Pokud vás láká nejen krásná příroda, ale i krajina plná historie, vydejte se ny výlet právě sem. Kopce na samém jihu Moravy Vápencové pohoří kousek od Mikulova, má název Pavlovské vrchy, který je odvozen od vesnice Pavlov, která je nedaleko. Druhohorní ... Číst více »

Dovolená v Česku: Zarezervujte si luxusní hotel Ostrava

hotel Ostrava

Vypadá to, že letos budeme trávit dovolenou v Česku. Důvod ke smutnění to ovšem není, aspoň máme konečně příležitost poznat, co všechno krásného doma máme. Za návštěvu stojí například Ostrava. Ostrava je metropolí severní Moravy a třetím největším městem v naší republice. Známá je především svými Vítkovickými železárnami a Dolní oblastí Vítkovice. Doby se ale proměnily a Ostrava už rozhodně ... Číst více »

Jak to vypadá na Sibiři? Dnes je to nehostinné prostředí, to se ale může za pár let změnit

edaeaceecddfebcdd

Na Sibiř by se asi málokdo z nás vypravil zcela dobrovolně. Snad jen ti největší dobrodruzi, kteří se nebojí zimy a pusté krajiny, kde mnohou zůstat zcela bez pomoci. Sibiř je část Ruska, která se však nachází až na severu země, a tím pádem na ní panují skutečně náročné klimatické podmínky. Oblast o rozloze 13 milionů čtverečních kilometrů od Uralu až ... Číst více »

Chorvatsko splní všechny vaše sny ohledně skvěle strávené dovolené

Mobilní domy Camp park Soline

Tuto zemi jsme si zamilovali díky nádherným plážím, průzračnému moři, bohatému podmořskému životu, jistotě slunečných dní, výborné kuchyni a cenové dostupnosti dovolené u nedalekého moře. Navíc se tu nabízí nespočet možností vyžití, kdy si každý přijde na své. Jaké ubytování máte nejraději? Chorvatsko dovolená pro vás znamená užívání si veškerého luxusu a pohodlí, které vám nabízí hotely, nebo dáte radši ... Číst více »

Objevte krásy Velké a Malé Ameriky. Vůni západu najdete jen kousek od Berouna

lom amerika

Rádi cestujete? A víte, že kus Ameriky najdete i u nás, v Česku? Ano, je to tak, jen kousek od Berouna najdete zatopené lomy, které bez nadsázky připomínají mohutné kaňony, jež najdeme na severoamerickém kontinentu. Skoro jako v Americe Prvním místem, kde stojí za to se zastavit, je bezpochyby lom Velká Amerika. Tzv. český Grand Canyon je vápencový, asi 800 m dlouhý, ... Číst více »