de de de


Novinky:
Home » Cestování

Cestování

 • Doplnit déčko u moře? Lákají Kanárské ostrovy, Omán i Egypt!

  Doplnit déčko u moře? Lákají Kanárské ostrovy, Omán i Egypt!

  Vypnout, odletět pryč a doplnit vitamín D pro posílení imunity do přímořských letovisek teď v zimě? Nabídka je i přes koronavirovou pandemii lákavá, po několika málo hodinách přímého letu z Prahy se můžete procházet po pláži na některém z Kanárských ostrovů, na bílý písek láká Omán a stálicí pro tuzemce zůstává Egypt. Kam vyrazíte? Lenošení na ... ...

 • Cestování vlakem může být mnohdy hodně přínosné

  Cestování vlakem může být mnohdy hodně přínosné

  Cestovat lze v dnešní době nejrůznějšími způsoby. Někdo vsadí na osobní automobil, jiný dá přednost letadlu nebo autobusu. Pak je tu ještě jeden dopravní prostředek, kterým je vlak. Pokud přemýšlíte o tom, proč se na výlet s přáteli nebo dovolenou s rodinou vydat právě vlakem, inspirujte se níže. Proč cestovat vlakem? Důvodů pro cestování vlakem je bezpochyby více ... ...

 • Navštivte Aljašku a poznejte její přirozenou krásu

  Navštivte Aljašku a poznejte její přirozenou krásu

  Patříte mezi milovníky přírody? Lákají vás vzdálené destinace? Potom se při plánování další dovolené zaměřte na Aljašku. Země, která je spojena primárně s bohatým a překrásným přírodním dědictvím. Právě zde můžete navštívit přemíru zajímavých měst a míst, kde se budete cítit, jako v jiném a lepším světě. Poznejte Aljašku od A až do Z Jako první se ... ...

Doplnit déčko u moře? Lákají Kanárské ostrovy, Omán i Egypt!

lookcool.cz smileparking cz uvodni

Vypnout, odletět pryč a doplnit vitamín D pro posílení imunity do přímořských letovisek teď v zimě? Nabídka je i přes koronavirovou pandemii lákavá, po několika málo hodinách přímého letu z Prahy se můžete procházet po pláži na některém z Kanárských ostrovů, na bílý písek láká Omán a stálicí pro tuzemce zůstává Egypt. Kam vyrazíte? Lenošení na Kanárských ostrovech Ostrovy věčného jara, ... Číst více »

Cestování vlakem může být mnohdy hodně přínosné

train

Cestovat lze v dnešní době nejrůznějšími způsoby. Někdo vsadí na osobní automobil, jiný dá přednost letadlu nebo autobusu. Pak je tu ještě jeden dopravní prostředek, kterým je vlak. Pokud přemýšlíte o tom, proč se na výlet s přáteli nebo dovolenou s rodinou vydat právě vlakem, inspirujte se níže. Proč cestovat vlakem? Důvodů pro cestování vlakem je bezpochyby více než dost. V první řadě se ... Číst více »

Navštivte Aljašku a poznejte její přirozenou krásu

aljaska

Patříte mezi milovníky přírody? Lákají vás vzdálené destinace? Potom se při plánování další dovolené zaměřte na Aljašku. Země, která je spojena primárně s bohatým a překrásným přírodním dědictvím. Právě zde můžete navštívit přemíru zajímavých měst a míst, kde se budete cítit, jako v jiném a lepším světě. Poznejte Aljašku od A až do Z Jako první se můžete pustit do návštěvy aljašských ... Číst více »

Romantická noc na zámku: Takto překvapíte svého partnera

JPREROVSKY CHATEAU HERALEC A x

Vymýšlíte dárek pro svou drahou polovičku? Přemýšlíte nad překvapením? Nebo se chystáte trochu netradičně oslavit společné výročí? Pro všechny tyto příležitosti se hodí romantická noc na zámku. Luxusní hotel Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’OCCITANE je naprosto velkolepý. Jde o historické sídlo s velkým “S” proměněné na romantický pětihvězdičkový hotel. Užijete si zde atmosféru starých časů spolu s ... Číst více »

Udělejte si výstup na některou ze známých sopek

volcano

Rádi cestujete a zaměřujete se na vysokohorskou turistiku? Potom zapomeňte na běžné vrcholky a vydejte za lepším dobrodružstvím. Jsou to sopky, kterých je po světě více než dost. Dostupné a bezpečné vrcholky nabízející jednu či více cest, jak se dostat až nahoru. Pokud máte zájem o tipy na dostupné sopky, začtěte se do níže uvedených řádků. Kam vyrazit za sopkami? ... Číst více »

Řešíte typické dilema obytný vůz nebo obytný přívěs? Poradíme vám

caravan

Dovolená s rodinou může nabývat nejrůznějších podob. Současná doba do jisté míry nahrává trochu jinému způsobu cestování prostřednictvím obytného vozu nebo přívěsu. Právě toto dělení je častým dilematem pro mnohé zájemce o pronájem nebo dokonce o nákup. Jestliže si nemůžete vybrat, přijdou vám vhod následující výhody a nevýhody obou řešení. Výhody a nevýhody obytného vozu Pojďme se nejprve zaměřit na klady ... Číst více »

Kudy se vydat k nejbližšímu moři z ČR?

sea

Moře je velkou vodní plochou, kterou Česká republika rozhodně nedisponuje. Možná právě o to více se stává cílem mnohých cestovatelů. Vždyť taková dovolená u moře je doslova nezapomenutelná. Vyrazíte do nové destinace, dotknete se mořské hladiny, užijete si koukání, přidružených služeb a v neposlední řadě i příjemného klimatu. Víte ale, jaká je nejbližší cesta k moři přímo z České republiky. Nejbližší moře od ... Číst více »

Chystáte se k moři? Nezapomeňte na to důležité

sea

Dovolená u moře je něčím, na co se těší asi většina z nás. Pokud vás něco takového čeká, potom jistě řešíte jednu zásadní otázku. Co všechno si sbalit se sebou? Tak přesně na tohle vám odpoví následující řádky, ve kterých vám prozradíme vše důležité. Začněte doklady I když si možná myslíte, že tím nejdůležitějším jsou plavky, jste značně na omylu. Vaším ... Číst více »

Přírodní krásy i zábavní parky v Rakousku

pokoje

Rakousko je zemí, která je pro turisty velice lákavá a může nabídnout sportovní vyžití i přírodní krásy. Lokalita Ramsau am Dachstein je oblíbená nejen v zimě. Rakousko je turistickým rájem Do Rakouska míří ročně velký počet turistů i z České republiky. Velmi oblíbená je poslední dobou turistická lokalita v Ramsau am Dachstein, kde na Vás čeká pension Savisalo. Ubytování Ramsau am Dachstein je ... Číst více »

Polské hory mají co nabídnout

mountains

Polsko je naší sousední zemí, kam spousta Čechů vyráží na dovolenou. Je však pravdou, že řada z nich ani netuší, jaká krásná pohoří se v tomto státě nachází. A na mysli teď nemáme ten nejvyšší vrchol zvaný Rysy, na který můžete vystoupat po turistické trase do výšky kolem 2 499 metrů nad mořem. Máme na mysli i mnohé další polské kopce a hory, ... Číst více »

Pompeje stále přitahují pozornost mnoha lidí

Pompeje

Město nedaleko Neapole, kde již téměř dva tisíce let nikdo nežije, ale které každoročně navštíví stovky tisíc návštěvníků. Ty sem přitahuje zejména jedinečná atmosféra tohoto významného antického města, které bylo během několika málo minut pohřbeno pod nánosy lávy a popele při výbuchu Vesuvu. To jsou Pompeje. Osudné srpnové poledne Město bývalo živým a multikulturním antickým městem, ale jeho osud se ... Číst více »

Podle čeho vybírat kemp při dovolené?

kemp

Léto vždy bylo, je a bude spojené s dovolenými a cestováním. Vzhledem k letošní specifické situaci způsobené epidemií koronaviru muselo mnoho lidí své letní plány přehodnotit a mnohem více lidí dalo také přednost tomu strávit dovolenou v doma nebo lépe řečeno v naší republice. Na řadu se tak po několika letech útlumu dostávají opět i české kempy a tábořiště, které mají pro mnoho z nás ... Číst více »

Výhody chození po horách s holemi

hory hole

Letní měsíce jsou dobou, kdy spousta lidí vyráží na nejrůznější výlety či dovolenou do hor. A to nejen do těch našich, ale i do hor zahraničních, které jsou často o dost vyšší. Chůze po horách ale není stejná jako chůze po rovině a obecně vyžaduje větší opatrnost a také trochu jinou techniku. Mnoho lidí si dnes na nejrůznější horské túry ... Číst více »

Kde sledovat dopravní informace v Praze a v Brně?

doprava

Dopravní situace ve velkých městech České republiky je tím, co asi většinou zajímá každého řidiče, než se vydá na cestu do práce, za zábavou či kamkoliv jinam. Na mysli máme hlavně Prahu a Brno. Dvě největší metropole, kde je spousta uzavírek, kolon a nehod, jež ostatním řidičům jednoduše komplikují život. Pokud chcete mít přehled o dopravní situaci online, prozradíme vám, ... Číst více »

Jak si užít dovolenou na kole?

kolo

Obliba cykloturistiky v posledních letech stále stoupá. Cyklistika vždycky patřila k oblíbeným formám aktivního trávení volného času. Zejména v době letních prázdnin dnes mnoho lidí sedá do sedla svého kola nejen odpoledne po návratu z práce či o víkendu, ale na kole se vydávají také na svou dovolenou. Ať již na našem území či za hranice. Dovolená na kole s sebou ale přináší poměrně velké ... Číst více »

Chcete vyrazit na dovolenou s obytným vozem nebo s přívěsem za auto?

karavan

Léto je doba dovolených a cestování. Zatímco některé z nás láká spíše klidná a odpočinková dovolená v hotelovém rezortu, jiní touží po větším dobrodružství, zážitcích a poznání. Pokud i vy plánujete letos vyrazit za poznáváním krás naší země či dalších států, jednu z možností, kromě organizovaných poznávacích zájezdů, představuje cestování obytným vozem nebo automobilem s obytným přívěsem. Obojí s sebou přináší určité výhody, ale samozřejmě ... Číst více »

Cestujeme na Havaj

havaj

Slovo havaj je v českém jazyce často používáno jako určité synonymum pro klid a pohodu. Ty na vás čekají i v případě, že se rozhodnete navštívit tu skutečnou Havaj neboli nádherné vulkanické souostroví, které se nachází v Tichém oceánu a je jedním z padesáti států, které tvoří Spojené státy americké. Svými kouzelnými plážemi, jedinečnou přírodou a zajímavou historii Havaj každoročně láká tisíce turistů z celého ... Číst více »

Jaké věci mají vliv na snížení pozornosti při řízení?

telefon auto

Řídit dnes umí leckdo, ale stále můžeme sledovat velké množství dopravních nehod. Každý den jich je na silnicích velká spousta a každoroční bilance automobilových nehod narůstá. Někdy utrpí náraz pouze stroj, někdy jsou zranění lidé a někdy bohužel dojde i ke smrtelným nehodám. V poslední době se často stávají nehody, při kterých umírají i děti, což je velmi smutné. Omlouvat nehody ... Číst více »

Místa, která neminout, trávíte-li letošní dovolenou v autě

dovolená v autě

Kvůli aktuální situaci kolem koronaviru většina lidí nevěří cestování letadlem nebo vlakem. Raději proto vyráží na vlastní pěst v osobním automobilu, ve kterém mohou navštívit všechna místa, která mají na itineráři. Nemusí se řídit jízdními řády nebo letovými spoji. Zkrátka jsou sobě vlastními pány a často nemusí hledat ani ubytování, pokud si do vozidla nechají namontovat vestavbu do auta, na ... Číst více »

Chcete obytný vůz nebo obytný přívěs za auto?

obytný vůz

Mnoho lidí touží poznat krásy své vlastní země či dalších zemí, a tak cestování patří celosvětově mezi nejoblíbenější volnočasové aktivity. Zatímco někteří lidé dávají přednost organizovaným zájezdům s předem daným programem, jiní preferují cestování a poznávání na vlastní pěst, nejčastěji autem. Pokud je to i váš případ, jistě vás již napadlo, že by možná nejlepším řešením bylo cestovat obytným vozem, ušetřili ... Číst více »

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu