de de de


Novinky:
Home » Elektronika » Víte, jak správně nabíjet mobilní telefon?
Víte, jak správně nabíjet mobilní telefon?

Víte, jak správně nabíjet mobilní telefon?

Mobilní telefony jsou naší nedílnou součástí. Komunikační nástroj, který mnohdy využíváme nejenom k pracovním účelům, ale také k zábavě, vzdělávání a k dalším činnostem. Není se proto čemu divit, že spousta lidí hledí do mobilu několik hodin denně. A to u chytrých mobilů s velkým displejem pěkně zatočí se spotřebou energie. Vybitý mobil pochopitelně řeší jeho opětovné nabití. A právě nyní se dostáváme k hlavnímu tématu našeho článku.

Víte, jak správně nabíjet svůj mobil? Z dob minulých existuje řada zkostnatělých názorů a mýtů o nabíjení, které už dnes bohužel nejsou pravdou. Tak se pojďme možná nejprve podívat na ně, respektive je vyvrátit a pak si řekneme, jak vhodně nabíjet mobilní telefon.

Řada věcí už není pravdivých

Dříve se používaly v mobilech niklové akumulátory s označením Ni-Cd a Ni-Mh. Ty fungovaly trochu jinak než novodobé lithiové baterie Li-Ion a Li-Pol. Proto většina níže uvedených mýtů, kterých se bohužel historicky drží spousta uživatelů mobilních telefonů, neplatí.

Třeba to, že byste měli nabíjet telefon na sto procent a zároveň jej úplně vybít, minimálně po nákupu. Tato rada naopak škodí novým bateriím. Neplatí ani to, že je nutné při nabíjení vypnout všechny aplikace, v ideálním případě mobil nepoužívat. Velkým mýtem je i fakt, že byste telefon měli plně nabít, a nikoliv jej z nabíječky odpojovat a znovu připojovat nenabitý. Tyto informaci si prosím zkuste vymazat z hlavy a pojďte se s námi vrhnout na praktické rady o tom, jak mobilní telefon nabíjet.

mobil

Správné nabíjení mobilu

V první řadě je dobré zmínit, že se vyplatí vždy používat originální baterii v mobilním telefonu stejně tak, jako originální příslušenství, respektive nabíječku. Současným bateriím rozhodně nedělá problém, když je budete nabíjet, kdy se vám zlíbí. Ideální je držet minimální kapacitu baterie do dvaceti procent. Trochu přihlížejte i k samotné teplotě při nabíjení. Vhodné rozpětí je mezi nulou až třiceti pěti stupni celsia.

Nebojte se nechat mobilní telefon připojený přes noc na nabíječce, protože mobil dokáže sám zastavit nabíjení v okamžiku, kdy je akumulátor nabitý. To znamená, že tím nijak neničíte baterii. S telefonem můžete během nabíjecího cyklu i normálně pracovat.

Uvědomte si, že většina chytrých telefonů při aktivním používání vydrží zhruba den provozu, takže pravidelné a časté nabíjení není ničím výjimečným. Současné baterie na to jsou zkrátka dimenzovány. Je však pravdou, že lithiové akumulátory mají omezený počet nabíjecích cyklů v řádu stovek, takže tak či onak jednou dojde k opotřebí baterie a ke snížení výdrže. Potom je třeba baterii jako spotřební zboží nechat jednoduše vyměnit. Tato doba se liší podle způsobu používání mobilního telefonu a může se pohybovat kolem dvou let a déle.

Rate this post
Sdílejte článek

1 komentář

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu