de de de


Novinky:

Ostatní

 • Vsaďte na optimalizace pro internetové vyhledávače

  Vsaďte na optimalizace pro internetové vyhledávače

  Pokud se má někdo na internetu úspěšně prezentovat, je mu k tomu nezbytně zapotřebí mít vlastní web a přilákat na tento dostatek návštěvníků. Na počátku je slovo Kdyby se někdo domníval, že se na internetu prosadí i bez vlastního webu, bez prezentace, na niž by vyvěsil to, co chce představit veřejnosti, záhy se snadno přesvědčí o ... ...

 • Neodymové magnety mají široké užití

  Neodymové magnety mají široké užití

  Magnety obecně jsou poměrně využívaným doplňkem v mnoha oblastech. Věděli jste ale o tom, že kromě těch klasických existují také neodymové magnety? Ty vznikají složením boru, neodymu a železa. Velice často na ně lze narazit pod zkratkou NdFeB. A právě o nich si povíme něco více. Například to, že jde o nejsilnější permanentní magnety, které byly ... ...

 • Instalujete potrubí? Bez kvalitních kompenzátorů se neobejdete

  Instalujete potrubí? Bez kvalitních kompenzátorů se neobejdete

  Každý kdo někdy opravoval či instaloval kovové potrubí, se pravděpodobně setkal se situací, kdy na sebe jednotlivé díly správně neseděly. Vlivem tepelné roztažnosti, kterou tak dobře známe z hodin fyziky, totiž kov trubek pracuje a jednotlivé díly poté na sebe navzájem nesedí. K předcházení tomuto problému se používají takzvané kompenzátory, jejichž cílem je eliminovat změny ... ...

Vsaďte na optimalizace pro internetové vyhledávače

seolight

Pokud se má někdo na internetu úspěšně prezentovat, je mu k tomu nezbytně zapotřebí mít vlastní web a přilákat na tento dostatek návštěvníků. Na počátku je slovo Kdyby se někdo domníval, že se na internetu prosadí i bez vlastního webu, bez prezentace, na niž by vyvěsil to, co chce představit veřejnosti, záhy se snadno přesvědčí o tom, že se mýlí. Protože ... Číst více »

Neodymové magnety mají široké užití

neodymovy magnet

Magnety obecně jsou poměrně využívaným doplňkem v mnoha oblastech. Věděli jste ale o tom, že kromě těch klasických existují také neodymové magnety? Ty vznikají složením boru, neodymu a železa. Velice často na ně lze narazit pod zkratkou NdFeB. A právě o nich si povíme něco více. Například to, že jde o nejsilnější permanentní magnety, které byly vyvinuty už v roce 1992 a ... Číst více »

Instalujete potrubí? Bez kvalitních kompenzátorů se neobejdete

MWK

Každý kdo někdy opravoval či instaloval kovové potrubí, se pravděpodobně setkal se situací, kdy na sebe jednotlivé díly správně neseděly. Vlivem tepelné roztažnosti, kterou tak dobře známe z hodin fyziky, totiž kov trubek pracuje a jednotlivé díly poté na sebe navzájem nesedí. K předcházení tomuto problému se používají takzvané kompenzátory, jejichž cílem je eliminovat změny tvaru potrubí, tak aby i ... Číst více »

Výtah se stal nedílnou součástí mnoha budov

VÝTAHY SILESIA

Výtah se stal nedílnou součástí mnoha budov. Pro jeho bezpečný provoz je nutná nejen kvalitní instalace, ale také pravidelný servis a bezpečnostní prvky. Bezpečné a moderně vybavené výtahy Některé objekty si už neumíme představit bez jednoho důležitého prvku, kterým je výtah. Tento prvek je naprosto běžnou součástí nemocnic, poliklinik, škol, firem, hotelů, bytových domů nebo provozoven. Stále více také proniká ... Číst více »

Odpovědi na nejčastější otázky týkající se svatebních oznámení

pozvánka karty svatba design stuha

Aby vůbec mohlo dojít k nezapomenutelnému svatebnímu dni, musí dojít k vytištění svatebních oznámení. Bez pozvání hostů by svatba asi nebyla taková, jakou si ji snoubenci přejí mít. Jenže svatební oznámení ve snoubencích vzbuzují daleko více otázek než odpovědí, proto si na nejčastější z nich pojďme odpovědět. Kolik stojí svatební pozvánky? Vůbec nejčastějším dotazem je, kolik stavební pozvánky stojí. Zatímco ... Číst více »

Automatizace a řídící technologie vaší firmě jenom prospějí

automatizace

Velká spousta podniků a společností se snaží posouvat své výrobní procesy dál a dál. Pokud je to jenom trochu možné, většina subjektů přechází z mechanizace na automatizaci. Ta s sebou totiž nese řadu výhod. Automatizace nahrazuje člověka, takže minimalizuje jakékoliv pochybení lidského faktoru. Zároveň je úsporou ekonomickou. Zaměstnance nemusíte platit, vzdělávat ho ve vybraných technologiích a podobně. Jaké technologie mají ... Číst více »

S kvalitním dalekohledem dohlédnete dále

dalekohled

Pozorování všeho kolem nás, to není jen výsada myslivců, jak by si mohl, kdo myslet. Jestliže rádi chodíte do přírody a chcete mít svět kolem sebe doslova na dosah, pořiďte si praktického pomocníka, který vám to umožní. Je to kvalitní dalekohled, s nímž dohlédnete skutečně dál. A jaký model takového přístroje si vybrat? Dalekohledy pro všechny příležitosti Na trhu pochopitelně existují ... Číst více »

Profesionální výroba průmyslových strojů

jednoucelove stroje

Průmyslové stroje jsou něčím, co nám každodenně usnadňuje práci. A je jedno, zda jde o jednoúčelové stroje nebo složitější techniku. Podstatný je výsledek, jímž je kvalitně odvedená činnost, popřípadě přesně zhotovený výrobek. Člověk díky takovým strojům šetří svůj drahocenný čas, fyzické síly a někdy i pevné nervy. Nejpoužívanější průmyslové stroje Pod pojmem průmyslový stroj si asi každý představí něco trochu ... Číst více »

Kvalitní příslušenství pro vaší dílnu

Sinusový svěrák SVB

Potřebujete sehnat kvalitní stolní svěráky a další důležité pomůcky, které se hodí při opracování nejrůznějších dílů? Obraťte se na specialisty v oboru! Kvalitní příslušenství Máte svou malou strojní firmu, kde se věnujete zakázkové výrobě a často potřebujete speciálním způsobem upravit či opracovat nejrůznější díly? Je samozřejmé, že potřebujete kvalitně vybavenou dílnu, ovšem kde sehnat spolehlivé nástroje, které něco vydrží, budou ... Číst více »

Vybavení města a zahrad

Prášková lakovna kovových dílců

Vybavit město mobiliářem není vůbec tak složité, jak se může zdát. To přitom platí i pro zahradu, kde se litinové prvky ošetřené práškovým lakem budou vyjímat. Pro vybavení města a zahrad Mnoho lidí vůbec neví, co to je mobiliář. Ačkoliv by se dalo říct, že jde o všechno vybavení domácnosti nebo zahrady, se kterým lze pohybovat, význam tohoto slova chápe ... Číst více »

Průmyslové komponenty pro výrobu

sariv

Spojovací materiál včetně nýtovacích matic a všech dalších nezbytných průmyslových komponentů je možné pohodlně nakupovat na jednom místě, a to kvalitně. Komponenty pro výrobu je třeba vybírat s kritickým okem Spojovací materiál zahrnuje obrovské množství různých součástí. Od metrických šroubů, přes nýty všeho druhu, lisovací prvky, až po speciální součásti, jako jsou matice v kleci, pojistné úchytky, závitové vločky. Tyto prvky mají ... Číst více »

Kam doma umístit gramofon pro maximální kvalitu zvuku

Gramofon Dual DT USB

Gramofony jsou stále velice oblíbenými přístroji pro přehrávání zvuku, zejména díky jejich schopnosti zprostředkovat naprosto dokonalý zážitek z hudby, který ocení zejména nároční audiofilové. Jelikož jsou gramofony analogové, mají na rozdíl od digitálních médií určitá specifika, která byste měli před jejich nákupem znát. Jakmile si totiž zakoupíte gramofon, je důležité, abyste jej umístili na správné místo. Zní to sice jednoduše, ale ... Číst více »

Rychlá výstavba díky modulární stavbě

fdabcbdafcd

Takzvané obytné kontejnery nacházejí stále více možností uplatnění nejen jako možnost nouzového ubytování na stavbách, ale i alternativního bydlení. Modulární stavby Jednou z velkých výhod obytných kontejnerů je jejich rychlá výstavba. Ve velice krátkém čase je možné vyřešit například problém s rychlou potřebou kanceláře, skladu nebo vrátnice. Takzvané modulární stavby lze umístit prakticky všude. A to buď jako samostatně stojící jednotku anebo ... Číst více »

Chcete být hodinářem? Umožní vám to kurz v Jihlavě!

Chcete být hodinářem

Říká se, že řemeslo má zlaté dno. To se v dnešní době, kdy chybí hlavně řemeslníci, potvrzuje. Je velká škoda, že zájem o řemeslo jako takové upadá – většina lidí vidí budoucnost v ekonomických předmětech nebo v automobilovém průmyslu, ale lidé si neuvědomují, že zájem je aktuálně hlavně o učně z oborů tesař, stavař, malíř, lakýrník či sklenář. Taky chybí ve velkém hodináři. Na ... Číst více »

Zakrývací plachty jako ochrana před větrem

plachta

Silných poryvů větru si v posledních týdnech užíváme až dost. Vichřice řádí, stromy padají, tašky ze střechy létají. Máte strach, že vám poryvy větru odnesou také něco, co máte venku na zahradě? Pokud jde o menší věci, jež by mohly uletět, zakryjte je pevně ukotvenou plachtou. Obyčejná plachta by sice vlivem větru mohla ulétnout, nicméně krycí plachty s oky jsou proti tomu ... Číst více »

Kalibry aneb Michovský tools vám možná urychlí práci

Válečkové kalibry

Většina domácích kutilů má doma posuvné měřítko, nějaký ten metr a s tím si pro určování rozměrů bohatě vystačí. Funguje to tak i v některých firmách, což je škoda. Existuje totiž mnohem rychlejší metoda, jak zjistit, zda jste při výrobě dodrželi požadovanou velikost. Pomocníkem, který urychlí ověřování rozměrů, jsou kalibry. Pokud je neznáte, od pohledu byste asi nepoznali, na co ... Číst více »

Dobrý nápad pošlete do světa! Poradíme vám jak

ilustracni foto webnode

Děláte cokoliv krásného, zajímavého nebo inspirujícího? Nenechávejte si to jen pro sebe a pomocí vlastních webových stránek motivujte i ostatní. Začít můžete na webnode.cz, kde si webovou stránku nebo blog založíte zcela zadarmo. Webnode je celosvětově známý editor webových stránek. Celý systém dá přirovnat k online prezentaci, kdy si postupnými kroky tvoříte obsah podle vlastních představ. Najdete zde desítky předinstalovaných šablon ... Číst více »

Dopravníky jsou efektivními pomocníky

nekové dopravníky

Dopravníky jsou běžnou součástí vybavení stavebních firem i dopravců různých materiálů a druhů zboží. Díky nim je práce snazší a rychlejší. Ušetří tedy i náklady. Dopravníky jsou efektivními pomocníky Možnost využít některého typu dopravníku může (nejen stavebním firmám) usnadnit práci, uspořit čas a tím pádem i náklady. Proto jsou dopravníky hojně využívané v mnoha oborech a činnostech. Jednou z variant jsou pásové ... Číst více »

Tvorba webových stránek není snadná. Obrátit se na profesionály se vyplatí

bg logo

Webové stránky jsou dnes důležité pro každého, kdo potřebuje prezentovat zboží, služby své firmy nebo nejrůznější informace co nejširšímu spektru populace. Žijeme v době, kterou ovládá internet, a kdo na něm není, jako by nebyl. Jak by měly ideální webové stránky vypadat? Design je věcí osobního vkusu a zaměření webu. Webové stránky ale musí na první pohled zaujmout. Navíc by ... Číst více »

Nezbytné spojovací komponenty

příruby

Důležité komponenty, které slouží ke spojování dvou trubek k sobě nebo jinému dílů potrubí, musejí být vyrobeny precizně a z kvalitních materiálů. Příruby – nezbytné spojovací komponenty Různá důležitá průmyslová odvětví, ke kterým patří především plynárenství, topenářství a další profese, by se neobešly bez důležitých spojovacích součástek, ke kterým patří příruby. Je to v podstatě zesílený okraj trubky, který má za úkol spojit ... Číst více »