de de de


Novinky:
Home » Finance

Finance

 • Jak na založení firmy snadnou a rychlou cestou?

  Jak na založení firmy snadnou a rychlou cestou?

  V tuzemsku fungují desítky tisíc firem a živnostníků. K tomu, abyste se k nim mohli přidat, je zapotřebí splnit určité zákonné požadavky. Zvolíte-li si založení firmy či živnosti tak, že si vše zařídíte sami, očekávejte řadu úkonů, které vám zaberou spoustu času. Než dojde k vyřízení všech formalit, uteče minimálně několik týdnů. Dá se to ... ...

 • S ERGO nad výdělkem nespláčete

  S ERGO nad výdělkem nespláčete

  Do práce chodí člověk pro peníze. Aby si vydělal mzdu na živobytí, bydlení, zábavu a svoje koníčky. Málokdo je takových srdcařem, že by svoje řemeslo či administrativní pozici provozoval bez nároku na výplatu nebo do práce dokonce peníze dokonce nosil. Cukají vám koutky a dere se vám úsměv do tváří? Naprosto relevantně po vás může ... ...

 • Provozujte svůj e-shop v souladu s EET

  Provozujte svůj e-shop v souladu s EET

  EET neboli elektronická evidence tržeb je povinností, se kterou se někteří prodejci musí potýkat už nějaký ten pátek. Pokud jde o kamenné prodejny přijímající finanční hotovost od zákazníků, pak asi není o čem zdlouhavě polemizovat. Všichni ti musí využívat EET. Jak je to ale s internetovými obchody, které na prvním pohled mohou mít trochu jiný způsob ... ...

Jak na založení firmy snadnou a rychlou cestou?

PK H

V tuzemsku fungují desítky tisíc firem a živnostníků. K tomu, abyste se k nim mohli přidat, je zapotřebí splnit určité zákonné požadavky. Zvolíte-li si založení firmy či živnosti tak, že si vše zařídíte sami, očekávejte řadu úkonů, které vám zaberou spoustu času. Než dojde k vyřízení všech formalit, uteče minimálně několik týdnů. Dá se to však poměrně výrazně urychlit. Specialisté ... Číst více »

S ERGO nad výdělkem nespláčete

lookcool.cz ergo cz

Do práce chodí člověk pro peníze. Aby si vydělal mzdu na živobytí, bydlení, zábavu a svoje koníčky. Málokdo je takových srdcařem, že by svoje řemeslo či administrativní pozici provozoval bez nároku na výplatu nebo do práce dokonce peníze dokonce nosil. Cukají vám koutky a dere se vám úsměv do tváří? Naprosto relevantně po vás může zaměstnavatel peníze chtít pouze v ... Číst více »

Provozujte svůj e-shop v souladu s EET

cash register

EET neboli elektronická evidence tržeb je povinností, se kterou se někteří prodejci musí potýkat už nějaký ten pátek. Pokud jde o kamenné prodejny přijímající finanční hotovost od zákazníků, pak asi není o čem zdlouhavě polemizovat. Všichni ti musí využívat EET. Jak je to ale s internetovými obchody, které na prvním pohled mohou mít trochu jiný způsob prodeje? To vám prozradíme v následujících ... Číst více »

Odborníci očekávají nárůst cen havarijního pojištění a povinného ručení. Na kolik vás přijdou v roce 2021?

nejlevnejsi povinne ruceni najdete na klik cz.

Dle údajů České kanceláře pojistitelů z listopadu minulého roku rostla výše pojistného za povinné ručení nižším tempem, než tomu bylo v roce předešlém. Průměrná cena povinného ručení tak zakotvila na částce lehce přesahující tři tisíce korun. Jaký bude vývoj pro tento rok a kde se můžete pojistit nejlevněji? Na nižším růstu cen za povinné ručení se částečně podepsala i jarní ... Číst více »

Pořiďte si nemovitost v exekuci

exekuce

Když se člověk dostane do neblahé finanční situace, může to skončit všelijak. Pro mnohé takové je výsledkem špatného konání exekuce. Proces, během něhož je zabavován majetek nejrůznějšího typu. Tím nejcennějším jsou pochopitelně nemovitosti, které se následně draží za výhodnější ceny. O samotné dražby se mimochodem stará exekutorský úřad. A v čem jsou dražby nemovitostí zajímavé pro zájemce o bydlení, potažmo nemovitosti ... Číst více »

Investiční zlaté slitky mají zelenou

zlate slitky

Drahé kovy v podobě zlata, stříbra a dalších patří v současnosti mezi hodně vyhledávané. Teď zrovna nemáme na mysli zlaté šperky, které se stávají ozdobou těla, ale zlaté mince a zlaté slitky. Zkrátka investiční zlato sloužící pro zhodnocování vlastních peněžních úspor. Jestliže chcete nějak uložit peníze s vidinou budoucího zisku a zároveň s patřičnou dávkou bezpečnosti, přinášíme vám hodnotné informace. Investice do stříbra a ... Číst více »

Investiční zlato má dnes zelenou

investicni zlato

Současná doba je z pohledu investice hodně nevyzpytatelná a nestálá. Už dávno to nejsou investice do nemovitostí, které by lákaly spoustu lidí a staly se opravdu bezpečnou úložnou peněz určených ke zhodnocení. Pravdou zůstává, že jedinou vhodnou investicí je zlato. To si totiž i v dobách největších krizí zachovává svoji hodnotu. Nakupujte zlato v té správné podobě Pokud se rozhlédnete po českém trhu, ... Číst více »

Co vám může hrozit od finančního úřadu?

dluh

Finanční gramotnost hraje v našich životech stále důležitější roli. V dnešní době se tato gramotnost zdaleka netýká jen peněz jako takových, ale také orientace v množství rozmanitých finančních produktů. Navíc se v ní kombinují znalosti a dovednosti z různých oborů, zejména z ekonomie, účetnictví a práva. Finanční gramotnost nám umožňuje nejen lépe spravovat své vlastní finance, ale také v případě potřeby pomoci například našim blízkým. V případě, ... Číst více »

Studenský účet G2, bonus 700 Kč

Sketch free mockup by mockupcloud

Mít vlastní účet je dnes samozřejmostí i pro studenty. Banky se proto snaží této cílové skupině vycházet vstříc specifickými produkty. Jedním z nich je i Komerční banka se svým G2 účtem. Jaký je? Komu je účet určen Účet je určen pro mladé lidi ve věku do 30 let. Založit účet si mohou již studenti ve věku 15 let, u nich ... Číst více »

Americká hypotéka nabízí spoustu možností

lodka z eur

Když se člověk dostane do finanční tísně, je logické, že už nemůže vést plnohodnotný život. A o něco takového lidé logicky nestojí. Není vůbec divu. Půjčka to spraví Bez peněz se nedá normálně žít. Na tom se se mnou jistě shodnete. Kdo má totiž jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, musí zapomenout na to, že by si něco koupil, a ... Číst více »

Zlepšete svoji peněžní situaci

kreslene penize

Nemít peníze znamená logicky mít problémy. Vzít si vhodnou půjčku pak znamená mít peníze, a tedy logicky už nemít ty prvně zmíněné problémy. Proč byste si nepůjčili? Někdy se to v životě zvrtne a člověk tak zkrátka a dobře zjistí, že už nemůže vést plnohodnotný život, nemůže se mít tak, jak by se mít chtěl. A sice proto, že mu na ... Číst více »

Finanční produkty, které vám pomohou

dolarove bankovky

Pokud je na tom člověk právě po finanční stránce nevalně, musí se snažit to dát nějak do pořádku. Což nejednou znamená vzít si vhodnou půjčku. Půjčit si? Proč ne? Finančně zajištěný člověk nemůže nikdy plně pochopit to, co se odehrává v duši toho, kdo se potýká s nedostatkem peněz. Jistě, domyslí si, že je tomu chudému všelijak, jenom ne do smíchu, jenže ... Číst více »

Jaké jsou podmínky odchodu do důchodu?

důchod

Naprostá většina zaměstnání v dnešní době s sebou přináší nemalé nároky, nejen odborné, ale také časové či psychické. Není se proto čemu divit, že mnoho lidí ve středním a starším věku se často nemůže dočkat okamžiku, kdy budou moci odejít do důchodu. Proto, abyste ale do důchodu mohli odejít, musíte splnit určité podmínky, a věk není zdaleka tou jedinou a nejdůležitější. Pojďme ... Číst více »

Komu se vyplatí jednotná paušální daň? Možná jste to i vy

daně

Jednou z novinek, kterou vláda chystá na příští rok pro drobné živnostníky, je možnost platit pouze jednu tak zvanou paušální daň. Její výše by se mohla údajně pohybovat kolem pěti a půl tisíce korun měsíčně. Dobrou zprávou je, možnost využít tuto jednotnou paušální daň bude dobrovolná. Pokud se tedy podnikatelé domnívají, že se jim nevyplatí nebo z nějakých dalších důvodů ji využít ... Číst více »

Co je elektronický platební rozkaz?

finance

Ať chceme, nebo nechceme, peníze jsou důležitou součástí našich životů. Vždy byly, jsou a budou. Když se nám peněz nedostává, máme několik možností, jednou z nich je, peníze si od někoho půjčit. Variant existuje mnoho, bankovní či nebankovní půjčky, ale i půjčky od rodiny či známých. Dnes se podíváme na to, co dělat, když jste někomu v nouzi půjčili vlastní peníze a ... Číst více »

Jak správně fakturovat? Tyto náležitosti by na faktuře neměly chybět

edbaeaceecddfebcd

Jestliže podnikáte, pak je pro vás faktura velice podstatným dokladem. Jak má ale dle platné legislativy vypadat a jaké jsou její základní náležitosti? Faktura je účetním dokladem, jehož podoba je pochopitelně dána zákonem, respektive najdeme v něm alespoň její základní body. A právě s nimi vás nyní seznámíme v následujících řádcích. Hlavní rozlišení je podle toho, zda jste či nejste plátcem DPH. DPH ... Číst více »

Nakupujte online – ale bezpečně a bez rizika

edbbadcfedbedcf

Nakupování po internetu se stává stále oblíbenější. Lidé preferují možnost si v pohodlí domova vybrat, co se jim líbí, nechat si to dovézt až pod nos a pak mít ještě čas svůj nákup pečlivě vyzkoušet a v případě nespokojenosti vrátit. Podmínky jsou nastaveny tak, že to mnoha lidem vyhovuje. Nakupování přes internet má však i svá rizika, na která je dobré pamatovat. ... Číst více »

On-line příjem: 3 způsoby, jak vydělávat odkudkoliv

edcaeaceecddfebdccd

Vybudovat si on-line příjem je snem nejednoho zaměstnance. Jak dát sbohem šéfovi, pracovat odkudkoliv a zároveň nenaletět podvodníkům? Přečtěte si 3 ověřené tipy, jak rozjet svůj vlastní on-line byznys. On-line příjem není příjem bez práce Představujete si pod pojmem on-line příjem rychlé peníze téměř bez práce? V tom případě dejte pozor, abyste se nespálili. Vytvořit on-line byznys, který vám pravidelně přinese ... Číst více »

Vyplňování daňového přiznání nenechávejte na poslední chvíli a vyvarujte se těchto častých chyb

edabadcfedbeddca

Chystáte se letos vyplňovat daňové přiznání? Pro nováčka to může být pěkně zapeklitá situace. Ale i člověka, který to dělá každoročně, mohou některé věci zaskočit. Každoročně se pak na stolech úředníků hromadí přiznání s chybami, které je nutné opravit a předělat. Jak se této situaci vyhnout a zvládnout to na první dobrou? Poučte se z těchto nejčastějších chyb! Proplout hladce procesem podání ... Číst více »

Od jara 2020 začíná platit elektronická evidence tržeb i pro podnikatele, kteří patří do 3. a 4. vlny EET

cash desk

Pokud podnikáte a dosud jste úspěšně unikali nástrahám EET, je dost možné, že v květnu příštího roku se povinnosti vést elektronickou evidenci tržeb nevyhnete ani vy. Řada malých podnikatelů se bude muset připravit na další vlnu EET. Bude se týkat i vás? A máte šanci získat nějaké úlevy? Účtenku dostanete u advokáta i kadeřnice Od května 2020 se do skupiny ... Číst více »