de de de


Novinky:
Home » Sport » Důležité vybavení pro bezpečné sjíždění divoké řeky
Důležité vybavení pro bezpečné sjíždění divoké řeky

Důležité vybavení pro bezpečné sjíždění divoké řeky

Chystáte se na výlet na divokou vodu? Ale ještě před, tím, než se vydáte na řeku, si zkontrolujte, že máte správné vybavení. Co všechno budete tedy potřebovat? Tady je základní seznam toho, na co byste rozhodně neměli zapomenout.

Máte už vybranou loď?

Nejdříve si vyberte mezi kajakem a raftem. Pokud se chystáte na vodu s větší partičkou nebo s třeba s dětmi a preferujete stabilnější plavidlo, u kterého je menší šance na vyklopení, pak bude raft tím nejlepším. Rafty jsou skvělé pro divoké řeky a navíc toho i víc uvezou. Oproti tomu jsou kajaky menší, lehčí a snadněji ovladatelné. Ať si vyberete kajak nebo raft, půjčovna lodí Tábor je to správné místo, kam pro svou loď zavítat.

Základní vybavení

Základní výbavou, kterou byste měli na vodě mít je kvalitní helma, plovací vesta a vhodné pádlo. Jestliže se máte rádi a ceníte si svého zdraví, bez tohoto základního vybavení se do divokých vod rozhodně nepouštějte.

Veslo

Každému je jasné, že bez vesla to prostě nejde, ale jaké veslo vybrat? Pro kajak si vyberte lehké a pevné pádlo. Takové veslo může být vyrobené z karbonu nebo hliníku. Pro raft budete potřebovat delší veslo s větší lopatkou, se kterým se vám bude lépe pádlovat i ve větším proudu. 

Helma

Bezpečnost je a vždy by měla být na prvním místě! Helma je základním vybavením, které ochrání vaši hlavu před ostrými kameny, kterých je ve vodě požehnaně. Stačí jeden špatný pád a neštěstí je na světě. Zejména na divoké vodě.

Plovací vesta

Ať už vyrážíte na sebe klidnější vodu, vždy byste měli mít na sobě plovoucí vestu, která vám padne a má dostatečnou nosnost. Především u dětí dbejte na to, aby měly vesty vždy správně nasazené a zapnuté.

Další důležité věcí

Mezi další důležité věci, které je dobré mít s sebou, patří píšťalka, se kterou si můžete zavolat o pomoc v krizových situacích. Malá drobnost, která vás může v krizových situacích zachránit. No a také záchranné lano.

Co ještě je dobré mít s sebou

Na cestu se oblečte podle aktuálního počasí. V létě stačí lehké rychleschnoucí oblečení. V chladnějším počasí raději vsaďte na neoprenový oblek a funkční prádlo, které udržuje teplo a odvádí pot. Nezapomeňte ani na pevnou obuv. Ochrana vašich věcí je také důležitá, proto si s sebou vezměte vodotěsné obaly, vaky nebo sudy, které udrží vaše osobní věci suché i v případě, že se cvaknete.  Jestli nic takového nemáte, půjčovna lodí Tábor vám je může půjčit spolu s loděmi a dalším vybavením. Nůž, lékárnička a opalovací krém jsou další věci, na které nezapomínejte.

Nezapomeňte, že bezpečnost je vždy na prvním místě. Takže vyrazte na vodu a užijte si adrenalinový zážitek!

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu