de de de


Novinky:
Home » Jídlo

Jídlo

 • Tipy na zdravá a chutná jídla pro děti

  Tipy na zdravá a chutná jídla pro děti

  Chcete svým dětem připravit nějaké dobré a zdravé jídlo, dochází vám však nápady? Pak pro vás máme malou inspiraci, která se hodí určitě každé mamince. Představíme vám pár zdravých receptů, s nimiž jednoduše nemůžete sáhnout vedle. O tom se ostatně ve své kuchyni můžete přesvědčit sami. Banánová kaše z jáhlových vloček Jáhlové vločky sami o sobě nemusí ... ...

 • Tipy a triky s kuchyňským robotem

  Tipy a triky s kuchyňským robotem

  Rádi se pohybujete v kuchyni a připravujete sobě a své rodině lahodné pokrmy? Pak byste měli vlastnit kuchyňský robot a naučit se s ním správně dělat. Pokud totiž zainvestujete do opravdové kvality, usnadní vám takové zařízení spoustu práce. Moderní roboti jsou zhotoveny z nerezové oceli nebo hliníku s povrchovou úpravou. Využijte potenciál moderního kuchyňského robotu Roboty vyšších řad nabízí ... ...

 • EKO rPET kelímky. Ekologická alternativa plastových kelímků?

  EKO rPET kelímky. Ekologická alternativa plastových kelímků?

  O ekologických variantách obalů jste již určitě slyšeli. Kelímky nejsou výjimkou, i zde je snaha o výrobu z co nejekologičtějších materiálů. Jsou ale EKO rPet kelímky opravdu plnohodnotnou alternativou plastových kelímků či je to jen marketingový trik? Jak se EKO rPet kelímky liší od těch plastových? Jiné plastové výrobky našly své alternativy, u plastových kelímků ... ...

Tipy na zdravá a chutná jídla pro děti

food

Chcete svým dětem připravit nějaké dobré a zdravé jídlo, dochází vám však nápady? Pak pro vás máme malou inspiraci, která se hodí určitě každé mamince. Představíme vám pár zdravých receptů, s nimiž jednoduše nemůžete sáhnout vedle. O tom se ostatně ve své kuchyni můžete přesvědčit sami. Banánová kaše z jáhlových vloček Jáhlové vločky sami o sobě nemusí být pro malé děťátko tou ... Číst více »

Tipy a triky s kuchyňským robotem

kuchynsky robot kenwood

Rádi se pohybujete v kuchyni a připravujete sobě a své rodině lahodné pokrmy? Pak byste měli vlastnit kuchyňský robot a naučit se s ním správně dělat. Pokud totiž zainvestujete do opravdové kvality, usnadní vám takové zařízení spoustu práce. Moderní roboti jsou zhotoveny z nerezové oceli nebo hliníku s povrchovou úpravou. Využijte potenciál moderního kuchyňského robotu Roboty vyšších řad nabízí spoustu funkcí, které byste měli ... Číst více »

EKO rPET kelímky. Ekologická alternativa plastových kelímků?

. logoU

O ekologických variantách obalů jste již určitě slyšeli. Kelímky nejsou výjimkou, i zde je snaha o výrobu z co nejekologičtějších materiálů. Jsou ale EKO rPet kelímky opravdu plnohodnotnou alternativou plastových kelímků či je to jen marketingový trik? Jak se EKO rPet kelímky liší od těch plastových? Jiné plastové výrobky našly své alternativy, u plastových kelímků tomu není jinak. EKO rPet ... Číst více »

Sestavení zdravého jídelníčku od A až do Z

vegetables

Chcete si nastolit nový a zdravější životní styl? Pak byste kromě pohybu měli myslet také na správné stravování. Sestavte si jídelníček, který prospěje vašemu tělu a povede třeba ke shození přebytečných kil. V následujících řádcích vám představíme několik obecných pravidel, které je třeba při tvorbě jídelníčku dodržet. Čemu věnovat pozornost při sestavení jídelníčku? Vaším odrazovým můstkem by měla být vyváženost jídelníčku. ... Číst více »

Inspirujte se zajímavými recepty na vaření

palacinky s malinovym tvarohem

Patříte mezi milovníky dobrého jídla? S nadšením se oddáváte kulinářským dovednostem a pro své blízké nebo sama sebe připravujete lahodné pokrmy? Tak právě pro vás máme několik zajímavých tipů na recepty, které jistě polahodí vaše chuťové buňky. Vyzkoušejte poctivou rajskou omáčku Jestliže vám chutná rajská omáčka, teď přichází vaše chvíle. Naučte se klasickou rajskou, která je doslova ryzí českou klasikou. Rajská ... Číst více »

Pohanka jako oblíbená ingredience při vaření

buckwheat

V dnešní době se z pohledu vaření nemusíte určitě jakkoliv omezovat. Existuje spousta lahodných ingrediencí, s nimiž vykouzlíte doslova špičkové recepty. Jak z hlediska chuti, tak výsledné podoby a obsahového složení. Jednou z takových ingrediencí je také pohanka. Jde o bezlepkovou plodinu, která obsahuje přínosné látky a je zdravá. Jednou z nich je například rutin. Jak vypadá pohanka? Když se rozhodnete investovat do pohanky, měli byste ... Číst více »

Zero waste – Přestaňte s plýtváním potravin

tycovy mixer

Plýtvání potravin není určitě dobré. Pokud vás něco takového rozčiluje a není vám to vlastní, přejděte na nový životní styl. Ten se jmenuje Zero waste. S pomocí této filozofie a myšlenek podpoříte opětovné využívání nejrůznějších zbytků. Jinak řečený nulový odpad. Vše lze nějakým způsobem zlikvidovat nebo zkonzumovat a pak není nutné na skládky posílat přemíru odpadků. Naučte se několik základních pravidel ... Číst více »

Chilli papričky pomohou vašemu zdraví

chili peppers

Ne každý člověk má rád pálivá. Ne každý ovšem tuší, že jsou to právě chilli papričky, které mohou být prospěšné pro lidské zdraví v mnoha směrech. Dnes rozhodně neplatí, že všechno, co pálí je škodlivé pro tělo. Ba naopak. Na druhou stranu je třeba k chilli papričkám přistupovat s určitou opatrností. Navíc, když nejste zvyklí na pálivé. V čem vám budou chilli papričky nápomocny? ... Číst více »

Jak servírovat hranolky v restauraci a s sebou. Přečtěte si, jestli to děláte správně

main obaly na hranolky

Hranolky představují v restauracích oblíbenou přílohu k jídlu. Stejně jako existuje několik druhů hranolků, existuje také několik způsobů jejich podávání.  Můžete je vložit do krabičky na hranolky, do sáčku nebo napíchnout na špejli a podávat jako špíz. Jaký způsob byste měli zvolit? Je lepší vsadit na krabičku na hranolky nebo na kornout? Přečtěte si, které obaly na hranolky jsou nejpraktičtější ... Číst více »

Lanýže a olivový olej na Istrii aneb pozvánka na letní degustaci

lanyz min

Pokud jste labužníkem a máte rádi slunce, není jiné volby! Severní část dnešního Chorvatska se pro vás může stát doslova a do písmene zemí zaslíbenou. Spoustu olivových dobrot na straně jedné a lanýžové pochoutky na druhé, tomu se jednoduše nedá odolat. Kdo rád zkouší nové a dosud nepoznané chuti a vůně, určitě by měl zbystřit. Na Istrii dozrávají olivy pro ... Číst více »

Dopřejte si ty správné vitamíny

vitamin

Každý z nás by se měl o své tělo starat v maximální možné míře. Jedině tak se mu odvděčí v podobě zdraví a dlouhověkosti. Pokud takového cíle chcete dosáhnout, nesmíte v rámci svého každodenního jídelníčku podceňovat dostatečný přísun vitamínů. Ty můžete získávat z rostlinné i masité potravy. Při jejich omezené konzumaci pak můžete využít i nejrůznějších doplňků stravy. Jaké jsou důležité vitamíny? Začít můžeme například ... Číst více »

Víte, jaký je nejoblíbenější alkohol v roce 2021?

tatratea

Alkoholické nápoje k našemu životu neodmyslitelně patří. Každý si rád jednou za čas dá láhev dobrého vína, okusí na oslavě nějaký nový model šampaňského nebo si pochutná na kvalitním ginu. Alkoholických nápojů existuje více než dost, o tom není žádných pochyb. Jestliže vás zajímá, jaké alkoholické nápoje se objevily mezi těmi nejpopulárnějšími, začtěte se do níže uvedených řádků. Výběr toho nejlepšího ... Číst více »

Využijte praktický rozvoz potravin v Praze

privezeme nakup

Koronavirová krize připravila o práci spoustu lidí. Mezi nimi byli také umělci a muzikanti. Jeden z nich ovšem nesložil ruce do klína a snažil se vymyslet něco užitečného. Díky tomu vznikl projekt zaměřený na rozvoz potravin. Za vším stojí Martin Šanda jako ředitel Bohemian Music Agency. My vám nyní tento unikátní projekt přiblížíme. Rozvoz potravin Praha Bezplatný rozvoz potravin po Praze ... Číst více »

Podle čeho se pozná dobrá pizza?

Podle ceho se pozna dobra pizza

Pizza – jedná se o jeden z nejoblíbenějších pokrmů, které si můžeme objednat. Své kořeny má v Itálii, i když je pravdou, že se dlouhé roky vedla dlouhá diskuze, zdali v tom nemají prsty spíše Američané. Nakonec se však ukázalo, že pizza je opravdu italský vynález, odkud se posléze rozšířila do celého světa. Dnes prakticky v každém městě funguje rozvoz ... Číst více »

Ukládání potravin do lednice má svůj smysl

food fridge

Člověk může mít v domácnosti spoustu potravin jenom díky tomu, že je správně skladuje. K tomu primárně slouží lednice, bez níž se dnes asi nikdo neobjede. Není to však jenom o tom, mít chladničku, ale také umět správně skladovat jednotlivé potraviny. Jestliže v tomto směru trochu tápete, začtěte se do následujících řádků. Jak skladovat potraviny v lednici? A začneme pěkně odspodu, nikoliv však od ... Číst více »

Zajímáte se o zdravou stravu? Nezapomínejte věnovat pozornost těmto surovinám!

salad

Mnoho lidí se domnívá, že zdravé stravování a vaření je finančně i časově náročné. To ale nemusí být pravdou. Zdravé stravování není pouze o tom, že si budete kupovat dražší rostlinné náhražky za maso a mléčné výrobky. Se zdravou stravou jde ruku v ruce lepší zdraví a mnohdy k tomu stačí opravdu málo. Přestat jíst sladké, omezit sůl a naopak ... Číst více »

Řešení pro každou pekárenskou činnost

.eacdeafccbfacec

Vůně čerstvě pečeného chleba to je zkrátka balzám na duši. Samozřejmě nejen jeho, veškeré pečivo, které se line prostorem, dokáže omámit smyslové buňky. Pekař to má dnes jednodušší Moderní technologie proniká do všech profesních oborů a tak není divu, že ani pekaři nezůstávají pozadu. Nicméně jim to samozřejmě usnadní práci a poté mohou vyrábět i daleko více druhů pečiva, než ... Číst více »

Poradíme vám, jak se zbavit chuti na čokoládě a sladkém

chocolate

Čokoláda a jiné laskominy, to je s největší pravděpodobností neřest mnohých z nás. Pakliže se do této skupiny lidí řadíte, možná díky tomuto nevhodnému koníčku můžete trpět nejrůznějšími obtížemi a problémy. Jedinou cestou k nápravě je tedy zbavení se těchto zlozvyků, ať už je to čokoláda nebo jiné laskominy. V následujících řádcích vám přinášíme několik užitečných tipů. Tipy, jak bojovat se závislostí na sladkém ... Číst více »

Špekáčky na pivu od Ondřeje Slaniny

Spekacky na pivu

Na 4 porce: 8 špekáčků (Špekáček od Slaniny bez éček) 400 g oloupané žluté cibule 500 g kečupu 500 ml tmavého piva 50 g mírně pikantních feferonů sůl pepř Špekáčky nakrájejte na silnější kolečka, cibuli zbavenou tuhého kořínku rozkrojte na polovinu a dále na klínky. Metličkou rozmíchejte kečup s tmavým pivem, opepřete a zalijte špekáčky, cibuli a celé feferony připravené ... Číst více »

Zařiďte si pizzerii od A až do Z

pec na pizzu

Pizza je vynikajícím a celosvětově oblíbeným pokrmem. O tom není žádných pochyb. Jestliže je vaším snem vlastnit právě dobře zařízenou pizzerii, kde budete moci realizovat své gastronomické tužby pro nejrůznější hosty, budete potřebovat to správné vybavení. Jsou to nejenom vhodné pece na pizzu, ale i spousta dalšího příslušenství, bez něhož se jednoduše neobejdete. Kynárna, hnětače a ostatní Na počátku všeho ... Číst více »

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu