de de de


Novinky:
Home » Jídlo

Jídlo

 • Pohanka jako oblíbená ingredience při vaření

  Pohanka jako oblíbená ingredience při vaření

  V dnešní době se z pohledu vaření nemusíte určitě jakkoliv omezovat. Existuje spousta lahodných ingrediencí, s nimiž vykouzlíte doslova špičkové recepty. Jak z hlediska chuti, tak výsledné podoby a obsahového složení. Jednou z takových ingrediencí je také pohanka. Jde o bezlepkovou plodinu, která obsahuje přínosné látky a je zdravá. Jednou z nich je například rutin. Jak vypadá pohanka? Když se rozhodnete ... ...

 • Zero waste – Přestaňte s plýtváním potravin

  Zero waste – Přestaňte s plýtváním potravin

  Plýtvání potravin není určitě dobré. Pokud vás něco takového rozčiluje a není vám to vlastní, přejděte na nový životní styl. Ten se jmenuje Zero waste. S pomocí této filozofie a myšlenek podpoříte opětovné využívání nejrůznějších zbytků. Jinak řečený nulový odpad. Vše lze nějakým způsobem zlikvidovat nebo zkonzumovat a pak není nutné na skládky posílat přemíru odpadků. ... ...

 • Chilli papričky pomohou vašemu zdraví

  Chilli papričky pomohou vašemu zdraví

  Ne každý člověk má rád pálivá. Ne každý ovšem tuší, že jsou to právě chilli papričky, které mohou být prospěšné pro lidské zdraví v mnoha směrech. Dnes rozhodně neplatí, že všechno, co pálí je škodlivé pro tělo. Ba naopak. Na druhou stranu je třeba k chilli papričkám přistupovat s určitou opatrností. Navíc, když nejste zvyklí na pálivé. V čem ... ...

Pohanka jako oblíbená ingredience při vaření

buckwheat

V dnešní době se z pohledu vaření nemusíte určitě jakkoliv omezovat. Existuje spousta lahodných ingrediencí, s nimiž vykouzlíte doslova špičkové recepty. Jak z hlediska chuti, tak výsledné podoby a obsahového složení. Jednou z takových ingrediencí je také pohanka. Jde o bezlepkovou plodinu, která obsahuje přínosné látky a je zdravá. Jednou z nich je například rutin. Jak vypadá pohanka? Když se rozhodnete investovat do pohanky, měli byste ... Číst více »

Zero waste – Přestaňte s plýtváním potravin

tycovy mixer

Plýtvání potravin není určitě dobré. Pokud vás něco takového rozčiluje a není vám to vlastní, přejděte na nový životní styl. Ten se jmenuje Zero waste. S pomocí této filozofie a myšlenek podpoříte opětovné využívání nejrůznějších zbytků. Jinak řečený nulový odpad. Vše lze nějakým způsobem zlikvidovat nebo zkonzumovat a pak není nutné na skládky posílat přemíru odpadků. Naučte se několik základních pravidel ... Číst více »

Chilli papričky pomohou vašemu zdraví

chili peppers

Ne každý člověk má rád pálivá. Ne každý ovšem tuší, že jsou to právě chilli papričky, které mohou být prospěšné pro lidské zdraví v mnoha směrech. Dnes rozhodně neplatí, že všechno, co pálí je škodlivé pro tělo. Ba naopak. Na druhou stranu je třeba k chilli papričkám přistupovat s určitou opatrností. Navíc, když nejste zvyklí na pálivé. V čem vám budou chilli papričky nápomocny? ... Číst více »

Jak servírovat hranolky v restauraci a s sebou. Přečtěte si, jestli to děláte správně

main obaly na hranolky

Hranolky představují v restauracích oblíbenou přílohu k jídlu. Stejně jako existuje několik druhů hranolků, existuje také několik způsobů jejich podávání.  Můžete je vložit do krabičky na hranolky, do sáčku nebo napíchnout na špejli a podávat jako špíz. Jaký způsob byste měli zvolit? Je lepší vsadit na krabičku na hranolky nebo na kornout? Přečtěte si, které obaly na hranolky jsou nejpraktičtější ... Číst více »

Lanýže a olivový olej na Istrii aneb pozvánka na letní degustaci

lanyz min

Pokud jste labužníkem a máte rádi slunce, není jiné volby! Severní část dnešního Chorvatska se pro vás může stát doslova a do písmene zemí zaslíbenou. Spoustu olivových dobrot na straně jedné a lanýžové pochoutky na druhé, tomu se jednoduše nedá odolat. Kdo rád zkouší nové a dosud nepoznané chuti a vůně, určitě by měl zbystřit. Na Istrii dozrávají olivy pro ... Číst více »

Dopřejte si ty správné vitamíny

vitamin

Každý z nás by se měl o své tělo starat v maximální možné míře. Jedině tak se mu odvděčí v podobě zdraví a dlouhověkosti. Pokud takového cíle chcete dosáhnout, nesmíte v rámci svého každodenního jídelníčku podceňovat dostatečný přísun vitamínů. Ty můžete získávat z rostlinné i masité potravy. Při jejich omezené konzumaci pak můžete využít i nejrůznějších doplňků stravy. Jaké jsou důležité vitamíny? Začít můžeme například ... Číst více »

Víte, jaký je nejoblíbenější alkohol v roce 2021?

tatratea

Alkoholické nápoje k našemu životu neodmyslitelně patří. Každý si rád jednou za čas dá láhev dobrého vína, okusí na oslavě nějaký nový model šampaňského nebo si pochutná na kvalitním ginu. Alkoholických nápojů existuje více než dost, o tom není žádných pochyb. Jestliže vás zajímá, jaké alkoholické nápoje se objevily mezi těmi nejpopulárnějšími, začtěte se do níže uvedených řádků. Výběr toho nejlepšího ... Číst více »

Využijte praktický rozvoz potravin v Praze

privezeme nakup

Koronavirová krize připravila o práci spoustu lidí. Mezi nimi byli také umělci a muzikanti. Jeden z nich ovšem nesložil ruce do klína a snažil se vymyslet něco užitečného. Díky tomu vznikl projekt zaměřený na rozvoz potravin. Za vším stojí Martin Šanda jako ředitel Bohemian Music Agency. My vám nyní tento unikátní projekt přiblížíme. Rozvoz potravin Praha Bezplatný rozvoz potravin po Praze ... Číst více »

Podle čeho se pozná dobrá pizza?

Podle ceho se pozna dobra pizza

Pizza – jedná se o jeden z nejoblíbenějších pokrmů, které si můžeme objednat. Své kořeny má v Itálii, i když je pravdou, že se dlouhé roky vedla dlouhá diskuze, zdali v tom nemají prsty spíše Američané. Nakonec se však ukázalo, že pizza je opravdu italský vynález, odkud se posléze rozšířila do celého světa. Dnes prakticky v každém městě funguje rozvoz ... Číst více »

Ukládání potravin do lednice má svůj smysl

food fridge

Člověk může mít v domácnosti spoustu potravin jenom díky tomu, že je správně skladuje. K tomu primárně slouží lednice, bez níž se dnes asi nikdo neobjede. Není to však jenom o tom, mít chladničku, ale také umět správně skladovat jednotlivé potraviny. Jestliže v tomto směru trochu tápete, začtěte se do následujících řádků. Jak skladovat potraviny v lednici? A začneme pěkně odspodu, nikoliv však od ... Číst více »

Zajímáte se o zdravou stravu? Nezapomínejte věnovat pozornost těmto surovinám!

salad

Mnoho lidí se domnívá, že zdravé stravování a vaření je finančně i časově náročné. To ale nemusí být pravdou. Zdravé stravování není pouze o tom, že si budete kupovat dražší rostlinné náhražky za maso a mléčné výrobky. Se zdravou stravou jde ruku v ruce lepší zdraví a mnohdy k tomu stačí opravdu málo. Přestat jíst sladké, omezit sůl a naopak ... Číst více »

Řešení pro každou pekárenskou činnost

.eacdeafccbfacec

Vůně čerstvě pečeného chleba to je zkrátka balzám na duši. Samozřejmě nejen jeho, veškeré pečivo, které se line prostorem, dokáže omámit smyslové buňky. Pekař to má dnes jednodušší Moderní technologie proniká do všech profesních oborů a tak není divu, že ani pekaři nezůstávají pozadu. Nicméně jim to samozřejmě usnadní práci a poté mohou vyrábět i daleko více druhů pečiva, než ... Číst více »

Poradíme vám, jak se zbavit chuti na čokoládě a sladkém

chocolate

Čokoláda a jiné laskominy, to je s největší pravděpodobností neřest mnohých z nás. Pakliže se do této skupiny lidí řadíte, možná díky tomuto nevhodnému koníčku můžete trpět nejrůznějšími obtížemi a problémy. Jedinou cestou k nápravě je tedy zbavení se těchto zlozvyků, ať už je to čokoláda nebo jiné laskominy. V následujících řádcích vám přinášíme několik užitečných tipů. Tipy, jak bojovat se závislostí na sladkém ... Číst více »

Špekáčky na pivu od Ondřeje Slaniny

Spekacky na pivu

Na 4 porce: 8 špekáčků (Špekáček od Slaniny bez éček) 400 g oloupané žluté cibule 500 g kečupu 500 ml tmavého piva 50 g mírně pikantních feferonů sůl pepř Špekáčky nakrájejte na silnější kolečka, cibuli zbavenou tuhého kořínku rozkrojte na polovinu a dále na klínky. Metličkou rozmíchejte kečup s tmavým pivem, opepřete a zalijte špekáčky, cibuli a celé feferony připravené ... Číst více »

Zařiďte si pizzerii od A až do Z

pec na pizzu

Pizza je vynikajícím a celosvětově oblíbeným pokrmem. O tom není žádných pochyb. Jestliže je vaším snem vlastnit právě dobře zařízenou pizzerii, kde budete moci realizovat své gastronomické tužby pro nejrůznější hosty, budete potřebovat to správné vybavení. Jsou to nejenom vhodné pece na pizzu, ale i spousta dalšího příslušenství, bez něhož se jednoduše neobejdete. Kynárna, hnětače a ostatní Na počátku všeho ... Číst více »

Potraviny nevhodné na lačný žaludek

bolest břicha

Všichni si po ránu dopřáváme různé pokrmy, o kterých si myslíme, že nás jednoduše postaví na nohy a dodají potřebnou sílu do dne. Ano, existuje spousta zdravých jídel a ingrediencí (například cizrna), jež jsou k tomu vhodné. Je však pravdou, že řada je přínosných spíše až v pozdější fázi dne nebo poté, co sníte něco jiného. Narážíme na to, že ... Číst více »

Dosáhněte skvělé postavy a sebevědomí s minimem času

ketofit

Krásná štíhlá postava, zdravý životní styl a spousta sebevědomí. To je pravděpodobně sen každé ženy. Jenže, jak něčeho takového docílit, když musíte chodit do práce, starat se o domácnost, manžela, děti a hodně dalších věcí? V takovém režimu se jenom stěží najde chvilka na péči o vlastní postavu. Proto musíte zvolit řešení, které vás k takovému cíli dovede, aniž byste mu musely ... Číst více »

Dokonalý šálek kávy vykouzlíte pouze s kávou, která je správně skladovaná. Jak na to?

edfbadcfedbedb

Jestliže jste vášnivými milovníky kávy, pak jistě dobře víte, že káva u vás doma nechutná vždy tak jako ta v kavárně. Na vině může být nejen odlišný způsob přípravy nebo druh kávy, ale také nesprávné skladování. Řada lidí totiž vůbec netuší, jak by se káva měla správně skladovat a zbytečně si tím ubírají na chuťovém zážitku. My vám dnes poradíme, jak ... Číst více »

Nakupujte dětskou výživu na tom správním místě

hipp

Kojenecká výživa, respektive její obsahové složení a kvalita jsou pro dítě velice důležité. Vždyť jde o jedno z nejzásadnějších období v jejich životě, kdy tělo musí přijímat vše potřebné. Právě v období od jednoho roku nebo dvou let je třeba dětem dávat příkrmy a kvalitní výživu. Ta nabývá pochopitelně spousty podob. Aby se však vašemu dítěti dostalo všeho potřebného, je podstatné zaměřit se ... Číst více »

Špičkové gastronomické vybavení

Gastro vybavení a gastro zařízení

Plně profesionální gastronomické provozovny nemohou fungovat bez špičkového kuchyňského vybavení, které zajistí nejen úsporu času i energie. Gastronomické vybavení na špičkové úrovni Žádná moderní provozovna, ve které se připravují pokrmy, se neobejde bez profesionální vybavení. To slouží nejen k usnadnění práce zaměstnanců, ale také k uspokojení vysokých hygienických nároků. Mezi gastro vybavení, které je na špičkové úrovni, patří profesionální konvektomat. Zařízení, které ... Číst více »

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu