de de de


Novinky:

Jídlo

 • Ocílky Dick

  Ocílky Dick

  Ocílka je nepostradatelným pomocníkem každého kuchaře, potažmo člověka, který při své práci využívá kuchyňské nože. O tomto nástroji slyšel bezpochyby každý. Zjednodušeně řečeno jde o ocelovou tyčku s drsnějším povrchem, jenž slouží pro ostření nožů. Její nedílnou součástí je pochopitelně rukojeť. Pokud v tomto směru hledáte špičku mezi ocílkami, pak se zaměřte na ostřiče Dick, které mají ... ...

 • Vyzkoušejte dezerty s kávou

  Vyzkoušejte dezerty s kávou

  Napadlo vás, že z kávy si můžete připravit výborné sladké dezerty, které vám dodají energii a potěší vaše chuťové buňky? Vyzkoušet můžete kávovou bábovku, muffiny nebo roládu s kávovou šlehačkou. Neváhejte a pusťte se do pečení! Kávová bábovka Potřebujete: 2 hrnky polohrubé mouky 1 hrnek cukru a hrnek mléka 3 vejce půl hrnku oleje a ... ...

 • Moravská vína, která si oblíbíte

  Moravská vína, která si oblíbíte

  Víno je nápojem, jež si zamiluje naprosto každý. Ať už jde o degustaci, skleničku vína při romantické večeři nebo jen tak na chuť při letním grilování. V tomto směru se vám vynikající zásobárnou stane Morava, která je velkým producentem vína libovolného typu. Jsou to vína bílá, červená i růžová. Moravská vína jsou zkrátka klenotem České republiky ... ...

Ocílky Dick

Ocílka je nepostradatelným pomocníkem každého kuchaře, potažmo člověka, který při své práci využívá kuchyňské nože. O tomto nástroji slyšel bezpochyby každý. Zjednodušeně řečeno jde o ocelovou tyčku s drsnějším povrchem, jenž slouží pro ostření nožů. Její nedílnou součástí je pochopitelně rukojeť. Pokud v tomto směru hledáte špičku mezi ocílkami, pak se zaměřte na ostřiče Dick, které mají svou letitou tradici a jsou ... Číst více »

Vyzkoušejte dezerty s kávou

Napadlo vás, že z kávy si můžete připravit výborné sladké dezerty, které vám dodají energii a potěší vaše chuťové buňky? Vyzkoušet můžete kávovou bábovku, muffiny nebo roládu s kávovou šlehačkou. Neváhejte a pusťte se do pečení! Kávová bábovka Potřebujete: 2 hrnky polohrubé mouky 1 hrnek cukru a hrnek mléka 3 vejce půl hrnku oleje a hrnek kokosu 1 prášek do ... Číst více »

Moravská vína, která si oblíbíte

Víno je nápojem, jež si zamiluje naprosto každý. Ať už jde o degustaci, skleničku vína při romantické večeři nebo jen tak na chuť při letním grilování. V tomto směru se vám vynikající zásobárnou stane Morava, která je velkým producentem vína libovolného typu. Jsou to vína bílá, červená i růžová. Moravská vína jsou zkrátka klenotem České republiky a pochutnat si na nich ... Číst více »

Co je Dishygo?

Dishygo je nová služba, pomocí které můžeš sdílet jídlo a potraviny s lidmi ve svém okolí. Dishygo funguje na bázi sdílené ekonomiky, která je stále na vzestupu napříč obory. Neupotřebíš své potraviny a nechceš aby se s nimi plýtvalo? Nebo chceš vařit pro ostatní? Pak je tato služba právě pro tebe. Jejím používáním zaručeně snížíš plýtvání potravinami a navíc se můžeš ... Číst více »

Profesionální catering se vším všudy

Plánujete firemní rauty, ale nemáte s jejich realizací vůbec žádné zkušenosti? Rádi byste pohostili své významné obchodní klienty a přemýšlíte, jak to nejlépe udělat na odpovídající úrovni? Pak zapomeňte na jakékoliv řešení svépomocí a vydejte se profesionální cestou. Právě skuteční odborníci dokáží v plné míře nasytit vaše hosty a dodají takovému rautu či banketu naprosto originální a vysokou úroveň. Pakliže toto stravování ... Číst více »

Co je to “MANA”?

MANA je pojmem, který vám bude znám především z hebrejštiny. Tímto názvem je totiž označován pokrm, jímž se Bůh živil na své cestě pouští Izraelský lid, a to dlouhých čtyřicet let. Dnes tento výraz nabývá trochu novodobého pojetí, ale zároveň vychází z minulosti. Z logiky věci vyplývá, že jde o nutriční potravinu, která je obsahově bohatá na nejrůznější živiny a dokáže do jisté ... Číst více »

Odkud pochází název Mozartovy koule

Mozartovy koule. Výraz, který v mnoha lidech vzbuzuje nejrůznější myšlenky. Někteří dokonce ani netuší, co toto slovní spojení vlastně znamená. Právě o tom však bude náš dnešní článek. Na úvod je třeba jistě zmínit, že jde o speciální čokoládové kuličky, vše ostatní však předkládejme hezky popořadě. Byl to právě konec minulého století, kdy v Salzburku vrcholila sláva tohoto umělce a byl mu ... Číst více »

Znáte cizrnu?

Zdravá strava je čím dál vyhledávanější. Lidé odstupují od tučných, nadýmavých nebo těžkých jídel a snaží se do svých jídelníčků vkládat přírodní produkty, které disponují bohatou obsahovou stránkou. Jedním z nich je také cizrna, která může v těch, jež ji neznají, vzbuzovat nejrůznější otázky. Přitom je cizrna plodinou, která má za sebou již 7.000 let dlouhou historii započínající v Turecku a blízkých zemích. ... Číst více »

Pivovary v ČR

Pivovary v ČR mají určitě dlouhou tradici a jsou známy po celém světě, respektive některé druhy piva. Pivo obecně patří mezi naše národní nápoje, které umíme nejenom velice dobře vařit, ale také pít. Dnes vám představíme tři významné pivovary v ČR, které mohou být na kvalitu svého zlatavého moku, právoplatně hrdí. Pivovar Svijany Především obyvatelé v okresu Liberec mohou znát tuto značku piva, ... Číst více »

Šizené potraviny v obchodech

S problémem šizení nejrůznějších potravin se setkáváme dnes a denně. Jsou to především velké prodejní řetězce, které na svých pultech nabízí sortiment, od něhož mnohdy nedostanete tak vysokou kvalitu, jak je uváděno na obalu. Obvykle jsou používány všemožné praktiky typu ředění, nastavování či přidávání nevhodných přísad a potravinářských náhražek. Přírodní produkt proto nemusí být ryze přírodní, jak se na první pohled ... Číst více »

Veganství jako životní styl

Vegetariánství je způsob života, o němž slyšel bezpochyby každý. Žijí jej lidé, kteří se vyhýbají jakékoliv konzumaci masa. Víte ale, co to znamená veganství? Na první pohled velice podobný výraz. Ten je ale z hlediska přijímání potravy postaven na vyšší úroveň, respektive ještě více omezen. Veganství lze označit komplexně za filozofii, druh stravy a onen životní styl. Model stravování, při němž ... Číst více »

Netradiční exotické pokrmy

Už vás nebaví vařit z klasických ingrediencí stále stejné pochutiny? Chcete trochu oživit svoji rodinou kuchyň a vnést do ní dostatek exotiky? Potom čerpejte inspiraci z několika následujících receptů, jež polahodí vaše chuťové buňky ve všech ohledech. Ovocný exotický salát s kokosem Abychom dodrželi to, co píšeme o pár řádků výše, je nejvyšší čas, vrhnout se na ovoce, které si v našich končinách jen ... Číst více »

Výhody a nevýhody vegetariánské stravy

Vegetariánství je určitým životním stylem, v rámci něhož se lidé vyhýbají hlavně živočišné stravě a produktům, které z ní vzešly. Někteří jedinci tento model stravování povyšují na ještě vyšší úroveň a oprošťují se od jakéhokoliv alkoholu, nekouří, popřípadě příjem stravy ještě nadále modifikují. Někdo se k vegetariánství upíná ze svého vlastního přesvědčení, jiný podléhá aktuálním trendům a další jej využívá například v rámci diet. ... Číst více »

Čím krmíte své čtyřnohé kamarády?

V dnešní době už neuvažujeme jen nad svým zdravým životním stylem. Vlivy prostředí působí i na rodinné čtyřnohé miláčky. I pro ně si majitelé přejí dlouhý život, pokud možno bez větších zdravotních komplikací. A právě správná výživa od štěněte až po psa seniora značnou měrou ovlivňuje zdraví zvířete. Granule pro psy a kočky – co by měly obsahovat? Kvalitní komplexní ... Číst více »

Jaká jídla vévodí světové gastronomii

Každá země světa má svůj specifický pokrm, popřípadě je známa kvůli často používaným ingrediencím a originálním přísadám. Abyste si udělali alespoň malou představu o tom, co milují lidé v odlišných destinacích této planety, přinášíme vám praktický seznam významných gastronomických míst. Itálie Novodobá italská kuchyně má svá specifika a především unikátní chuť. Každého určitě napadnou proslulé a velké pizzy nebo jedinečné boloňské ... Číst více »

Cateringové služby na vysoké úrovni

Plánujete uspořádat velikou rodinnou oslavu? Chcete svým zaměstnancům ve firmě dopřát kvalitní večírek? Potřebujete udělat dojem na své obchodní partnery a sháníte precizně nazdobené rauty? Ať už se vás týká jakákoliv z uvedených situací, všechny mají jedno společné. Je to zajištění prvotřídního stravování, včetně nápojů. Jen málokdo má čas a zkušenosti připravovat něco svépomocí. Právě od toho jsou na trhu cateringové ... Číst více »

Španělské potraviny pro gastronomická zařízení

Rozhodli jste se, že budete ve své restauraci připravovat originální španělské pochutiny? Chcete svým zákazníkům, přátelům či sami sobě dopřát originální ingredience z této jižanské země? Ať už je váš úmysl jakýkoliv, vsaďte na španělské potraviny Bassta, jejichž strůjcem je brněnská společnost BMC Brno. Profesionální a dlouhodobý dodavatel nejrůznějších pochutin, které v širokém zastoupení prezentuje také pod svojí vlastní značkou Bassta. Ta ... Číst více »

Čas na sushi! Kam na sushi v Praze a jak si ho udělat doma?

Nezapomenutelná kombinace chuti a vůní sushi by rozhodně neměla uniknout nikomu, kdo ve svém jídelníčku preferuje čerstvé kvalitní suroviny a čistou chuť. Sushi je velmi kreativní jídlo, ve kterém si tu svou kombinaci může najít skutečně každý. Stačí jen popustit uzdu fantazii Vašich chuťových buněk. Sushi původně vzniklo jako speciální konzervace masa Sushi zdaleka nebylo tím gurmánským zážitkem, za který ... Číst více »

Vybírejte kvalitní kuchyňské potřeby

Milujete vaření, pečení, smažení nebo dušení? S oblibou se oddáváte přípravě nejrůznějších pokrmů? Pakliže kýváte hlavou, že ano, určitě k realizaci pochutin potřebujete také adekvátní náčiní. Kulinářské nástroje, jež mohou nabývat všemožných podob. Základem všeho jsou bezpochyby kuchyňské nože, ať už ty univerzální a speciální, určené přímo na krájení dané ingredience. V okamžiku, kdy budete schopni uříznout potřebný kus zeleniny či masa, měli byste ... Číst více »

Španělská vína a potraviny vysoké kvality

Řadíte se ke gurmánům, jenž si s chutí a s láskou pochutnají na dobrých potravinách, delikatesách nebo na výtečném vínu? Pak zapomeňte na ryze české výrobky a vydejte se cestou exotického sortimentu. Dejte zelenou španělským produktům, které vám v hojném zastoupení může dodat společnost BMC Brno. Ta se soustřeďuje především na španělská vína a potraviny. Ty do České republiky a na Slovensko dováží ... Číst více »