de de de


Novinky:
Home » Cestování » Polské hory mají co nabídnout
Polské hory mají co nabídnout

Polské hory mají co nabídnout

Polsko je naší sousední zemí, kam spousta Čechů vyráží na dovolenou. Je však pravdou, že řada z nich ani netuší, jaká krásná pohoří se v tomto státě nachází. A na mysli teď nemáme ten nejvyšší vrchol zvaný Rysy, na který můžete vystoupat po turistické trase do výšky kolem 2 499 metrů nad mořem. Máme na mysli i mnohé další polské kopce a hory, s nimiž vás nyní podrobněji seznámíme.

Hory, které stojí za návštěvu

Určitě vám nyní nebudeme prezentovat hory s označením NEJ. Půjde o kopce a hory, které jsou mnohdy nižší, ale mají turistům co nabídnout. Jako třeba hora zvaná Bobrovec, která se nachází v severní části Západních Tater, konkrétně v nadmořské výšce 1 663 metrů nad mořem.

Navštívit můžete také horu zvanou Druhý Mních, též na vrcholu Vysokých Tater. Její výška je 2 172 metrů nad mořem. Zajímavá je Borůvková hora situovaná v Rychlebských horách. Ta je sice menší, nachází se na ní však velice krásná rozhledna. Její poslední podoba pochází z roku 2006 a předkládá ohromující výhled po okolí.

Pokud se do Polska vydáte za překrásnými kopci a horami, jistě by vaší pozornosti neměl uniknout název Koruna Sudet, ale také Wielka Rawka. Jde o nejvyšší vrchol situovaný v hraničním pásmu zvaném Západní Bieščady. Výška této hory je 1 307 metrů nad mořem a výjimečná je především pro svou biosférickou rezervaci.

Zavítat můžete také k hoře, která se jmenuje Kazalnica Mengusovská s výškou 2 159 metrů nad mořem, popřípadě dáte přednost hoře Volia veža. Ta má výšku dokonce 2 370,5 metrů nad mořem. Když se vaším cílem stane výstup na Východný Mengusovský štít ve výšce 2 398 metrů nad mořem, neunikne vaší pozornosti krásný výhled na horské jezero. Jak můžete sami tušit, tak Polsko je pro horaly, jako stvořené. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami při výstupu na některý ze jmenovaných kopců a hor.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*