de de de


Novinky:
Home » Cestování » Polské hory mají co nabídnout

Polské hory mají co nabídnout

Polsko je naší sousední zemí, kam spousta Čechů vyráží na dovolenou. Je však pravdou, že řada z nich ani netuší, jaká krásná pohoří se v tomto státě nachází. A na mysli teď nemáme ten nejvyšší vrchol zvaný Rysy, na který můžete vystoupat po turistické trase do výšky kolem 2 499 metrů nad mořem. Máme na mysli i mnohé další polské kopce a hory, s nimiž vás nyní podrobněji seznámíme.

Hory, které stojí za návštěvu

Určitě vám nyní nebudeme prezentovat hory s označením NEJ. Půjde o kopce a hory, které jsou mnohdy nižší, ale mají turistům co nabídnout. Jako třeba hora zvaná Bobrovec, která se nachází v severní části Západních Tater, konkrétně v nadmořské výšce 1 663 metrů nad mořem.

Navštívit můžete také horu zvanou Druhý Mních, též na vrcholu Vysokých Tater. Její výška je 2 172 metrů nad mořem. Zajímavá je Borůvková hora situovaná v Rychlebských horách. Ta je sice menší, nachází se na ní však velice krásná rozhledna. Její poslední podoba pochází z roku 2006 a předkládá ohromující výhled po okolí.

mountains

Pokud se do Polska vydáte za překrásnými kopci a horami, jistě by vaší pozornosti neměl uniknout název Koruna Sudet, ale také Wielka Rawka. Jde o nejvyšší vrchol situovaný v hraničním pásmu zvaném Západní Bieščady. Výška této hory je 1 307 metrů nad mořem a výjimečná je především pro svou biosférickou rezervaci.

Zavítat můžete také k hoře, která se jmenuje Kazalnica Mengusovská s výškou 2 159 metrů nad mořem, popřípadě dáte přednost hoře Volia veža. Ta má výšku dokonce 2 370,5 metrů nad mořem. Když se vaším cílem stane výstup na Východný Mengusovský štít ve výšce 2 398 metrů nad mořem, neunikne vaší pozornosti krásný výhled na horské jezero. Jak můžete sami tušit, tak Polsko je pro horaly, jako stvořené. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami při výstupu na některý ze jmenovaných kopců a hor.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*