de de de


Novinky:

Poznejte město Hamburg

Hamburg je severním a druhým největším městem Německa. Metropole s obrovským přístavem, která čítá přes jeden a tři čtvrtě milionu obyvatel. Právě lodní doprava hraje v tomto městě poměrně zásadní roli a také proto je Hamburg označován za „Bránu do světa“.

Město se však pyšní i dalšími „NEJ“, které se týkají Německa. Hamburg má kupříkladu největší univerzitu v zemi, disponuje největší stavbou, kterou tvoří televizní věž nebo zde probíhá obří pouť s názvem Hamburger Down.

Historické pamětihodnosti Hamburgu

hamburgVelká spousta turistů a cestovatelů navštěvuje tuto zemi především kvůli zhlédnutí osobité architektury a nejrůznějších historických objektů. Mezi nimi lze jmenovat kupříkladu Kostel Sv. Michala, který je barokní stavbou, a jsou na něm pověšeny největší hodiny v Německu.

Originální jsou však i staré domy obchodníků, které pochází se 17. století a vyjímají se svým osobitým architektonickým zpracováním. Za zmínku stojí most Trostbrücke nebo působivá budova hamburské burzy.

Z pohledu zábavy lze zmínit Dům hrůzy nebo zoologickou zahradu s téměř třemi tisíci živočichy. Velkým lákadlem Hamburgu je ale Miniatur World, respektive miniatury Německo. Monumentální výstava zmenšenin nejrůznějších míst, pamětihodností a přírodních úkazů. Svět zhmotnění v minimalistickém měřítku, který osloví nejenom děti, ale také dospělé.

Jak je to s dopravou v Hamburgu?

Nejrychlejší cesta do Hamburgu je zprostředkována samozřejmě prostřednictvím letecké dopravy. Výjimkou však není ani poměrně rozvinutá síť železnic, prostřednictvím níž se dostanete na největší místní nádraží Hamburg Hauptbahnhof.

Lodní doprava ale zůstává bezpochyby největší dopravní tepnou města. Část přístavu má na několik dalších let pronajata dokonce i Česká republika.

Hamburg je město mnoha tváří, které stojí za návštěvu v jakémkoliv ročním období.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: joesive47).

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*