de de de


Novinky:

Tipy na dovolenou: Kréta

Užívejte si léta plnými doušky a vyrazte na dovolenou nějak jinam, než jste byli doposud zvyklí. Načerpejte kupříkladu inspirace v našem nedávném díle letního seriálu, který byl na téma Tipy na dovolenou: Kalábrie. Nebo čtěte dál a seznamte se s  místem, jež vám představíme nyní.

Bude to trochu změna oproti minule, minimálně v cílové destinaci, kterou se stane Řecko, konkrétně jeho největší ostrov a pátý největší ostrov ve Středozemním moři. Asi správně tušíte, že máme na mysli Krétu, která vám přinese řadu mýtickým oblastí, jež stojí za návštěvu.

Ostrov s rozlohou 8 261 m2 je obklopen hned dvěma moři. Tím Egejským a Libyjským, které přináší zcela jiný pohled na vodní radovánky. Jsou to však i pamětihodnosti, s nimiž vás v následujících řádcích seznámíme.

Načerpejte atmosféru rybářských vesniček

kretaKréta je vyhlášená svými písečnými a krásnými plážemi, jež se rozprostírají v nejrůznějších zátočinách a u překrásných skalnatých útesů. Právě v těchto místech se nachází velká spousta menších rybářských vesniček, jež jsou navštěvovány především kvůli tamní kultuře a výjimečnému gastronomickému zážitku.

Vychutnávat si můžete vynikající víno, olivy, ale také řadu mléčných výrobků, jež jsou pro tyto oblasti zcela vlastní.

Kam vyrazit za zajímavostmi?

Typickým místem je určitě Benátská pevnost, která se nachází v samotném hlavním městě Heraklion. Tam najdete spoustu kostelů a hradeb, jež se řadí k největším tahákům tohoto turistického působiště. O mnoho hůře na tom však není ani přímořské městečko Chania. To je naopak nejlidnatějším místem ostrova, máte tedy jistotu, že spatříte kulturu Řecka v tom nejbohatším množství. Výjimečné je především zdejší Námořní muzeum.

Pro vyznavače skalisek bude poutavé město Samaria, kde se nachází i stejnojmenná soutěska. Dále je to historické město Agios Nikolaos v Mirabalském zálivu, kde to historií doslova čiší. Nakonec si nechcete ujít ještě nekrásnější zátoky ostrova, které se nachází u města Matala.

Co se týče příjemného a kvalitního koupání, čeká na vás skutečný klenot v podobě pláže Elafonisi nebo pláže Falasarna. Na obou z nich si dopřejete náležitého soukromí a to právě díky jejich dlouhým délkám plných žhavého písku a dokonale čistého moře.

Objevte kouzlo španělské Andalusie

Opomínat bychom v našem putování po zajímavostech světa neměli ani na španělské destinace, které jsou pro nás sice vzdálenější, o to však krásnější. Jednou z nich je pověstná Andalusie, která představuje autonomní společenství, v němž si historici přijdou dozajista na své. Vydejte se s námi za týden k pobřeží Atlantského oceánu a Středozemního moře.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Jennifer Ellison).

Tipy na dovolenou: Kréta
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*