de de de


Novinky:

Jak se vyhnout nachlazení z klimatizace

Klimatizace jsou v podstatě nedílnou součástí mnohých objektů. Prvek, který má svůj přínos nejenom v létě, ale také v zimě. Je to ale spíše letní počasí, kdy si lidé špatným zacházením a nastavením klimatizace přivozují řadu nejrůznějších onemocnění.

Tím nejčastějším je samozřejmě nachlazení z klimatizace. To obtěžuje bezpochyby každého, a to nejenom proto, že se cítíte špatně, ale že zameškáte spoustu pracovních dnů v zaměstnání a zbytečně přijdete o peníze.

Dbejte na malé rozdíly teplot

Je naprosto přirozené, že spousta lidí se snaží při venkovních teplotách přesahujících hranici třiceti stupňů celsia nastavovat klimatizaci na co nejnižší úroveň. To je ale špatně, právě velké teplotní rozdíly jsou totiž spjaty s řadou negativ pro lidský organismus.

Jestliže se chcete vyhnout nachlazení a podobným problémům, pak si zapamatujte jedno základní pravidlo. Teplotu na klimatizačním zařízení nastavujte pouze o pět až osm stupňů nižší, než je teplota venkovní. Právě tento rozdíl je ještě únosný a zcela přijatelný v podstatě pro jakýkoliv organismus.

Zároveň lpěte na tom, aby ochlazený proudící vzduch nešel přímo na vás. Ten totiž může způsobovat řadu nejrůznějších onemocnění a problémů.

Co plyne ze špatného používání klimatizace?

Rozdíl velkých vnitřních a venkovních teplot jsme zmínili. Z nich přichází nejprve výrazné oslabení fyzické schránky člověka, která je navíc náchylná na případné nachlazení. Příliš studený vzduch může mimo jiné dráždit sliznici, proto je doporučováno v klimatizovaných prostorách buď často pít nebo alespoň kloktat. A opomíjet bychom neměli ani na problémy se slzením očí.

Proto zacházejte s klimatizací správně, aby vám přinesla ten vhodný užitek a vy jste se cítili dobře také v letním a slunném období. Zároveň se vyhnete nežádoucímu nachlazení. A co dělat v okamžiku, kdy k takovému nachlazení přece jenom dojde? I pro takové případy vám přinášíme několik praktických tipů.

matuska / Pixabay

Vypořádejte se s nachlazením z klimatizace

V první řadě vyměňte studené nápoje za teplé, jež pro vás budou daleko větším přínosem. To platí i pro oblíbenou zmrzlinu v letním období. Zahrňte do svého jídelníčku více zdravých tuků a pokud máte možnost ovlivnit chod klimatizace, postarejte se o její důkladné vyčištění. Právě ona může být hlavním přenašečem mnohých nákaz, mezi které lze samozřejmě započíst také nachlazení.

A pokud by vaše domácí procedury selhávaly, nezbývá, než vyhledat lékařskou pomoc a s letním nachlazením z klimatizace se vypořádat za pomoci antibiotik. Ty budou pravděpodobně tou nejúčinnější zbraní vůbec.

Nuže, pokud jste článek dočetli až sem, nezbývá, než uchopit dálkové ovládání od klimatizace a nastavit ji správně tak, jak má být.

Jak se vyhnout nachlazení z klimatizace
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*