de de de


Novinky:

Jak zařídit prakticky zahradu?

Zahrada je pýchou každého rodinného domu. Prostor, kde obvykle relaxujeme, nabíráme nové síly a zároveň jde o místo, jímž se velice často prezentujeme. Pokud stojíte před výstavbou a kompletní úpravou vaší zahrady, určitě se vám bude hodit několik praktických tipů, jak si celou oblast zařídit.

Vše důkladně rozmyslete

Na počátku všeho by měla být určitě inspirace. Alespoň budoucí vidina toho, k jakému cíli chcete směřovat. Někdo může mít dokonce jasně daný směr v podobě zahrady japonské či jakékoliv jiné. Právě tato představa vám pomůže v tom, abyste si rozmysleli, kde bude, co umístěno.

Zahradu si rozdělte na několik částí, z nichž každá bude spojena s trochu odlišným zaměřením. Základem všeho by mělo být posezení. Tedy pergola, terasa, altán či jiné zpevněné místo, kde se budete scházet s rodinou a přáteli.

Zbytek prostoru tvořte na základě vlastní fantazie.

JamesDeMers / Pixabay

S výsledkem vám může pomoci zahradní architekt

Jsou to nejrůznější vyvýšená místa, chodníčky, skalky, záhony, keřové sady, ale i možnost zasazení listnatých či jehličnatých stromů. Nápaditosti se meze dozajista nekladou. Je však podstatné dbát na to, aby vše mělo svůj řád. A to platí hlavně pro rostliny, které vyžadují odlišné podmínky pro svůj přirozený a plnohodnotný růst. V takový moment je třeba disponovat znalostmi z tohoto oboru. Pakliže je nemáte, vyhledejte odborníky.

Jsou to především zahradní architekti, kdo vám může pomoci. Ti umí dokonce připravit podobu zahrady v 3D virtualizaci, takže budete mít přibližnou představu o budoucí podobě prostor kolem vašeho domu. A pokud byste se zahradou nechtěli mít vůbec žádnou práci, můžete služeb zahradních architektů využít od A až do Z. To znamená nejenom v případě návrhu, ale také realizace, jež obnáší zemní práce, úpravy a sazbu jednotlivých rozstlin.

Jak zařídit prakticky zahradu?
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*