de de de


Novinky:

Klady a zápory travního koberce

Trávník a zahradě kolem domu je obvykle reprezentativní záležitostí každé nemovitosti. Ne všichni jsou však zruční natolik, aby si v těchto prostorách vypěstovali trávu originálního a působivého vzhledu. Pokud se na něco takového necítíte nebo vám už delší dobu nevzešel krásný trávník podle vašich představ, nezoufejte. Existují totiž různá řešení, jak se s tímto problémem vypořádat.

Tím velice efektivním a v poslední době hodně populárním je travní koberec. Pokud jste o takovém řešení ještě neslyšeli, trochu vám jej představíme. Jde o trávník, který je starý přibližně rok a půl a vznikal pod taktovkou opravdových profesionálů. To znamená, že je kvalitní, hustý a krásně zelený. Zkrátka takový vytoužený „angličák“ každého z nás.

Tento trávník vám na pozemek přivezou specialisté, jež dokonale připraví povrch a následně jej položí. Pořizovací náklady na travní koberec se obvykle pohybují podle celkové plochy, ale může to být v průměru od 120 Kč za čtvereční metr až pod 150 Kč za čtvereční metr.

Výhody travního koberce

Nyní se pojďme blíže seznámit s klady takového travního koberce. Pokud se rozhodnete pro jeho pořízení, tou největší výhodou je bezpochyby to, že jej máte okamžitě, respektive po odborné pokládce. Žádné dlouhé čekání v řádu týdnů až měsíců, než se domůžete ideálního trávníku. Tak tomu v tomto případě rozhodně není.

Travní koberec je na první pohledu hustý, krásný, vitální a dokonale živený. Spolehnout se můžete na to, že použitá tráva neobsahuje žádné nemoci a podobné věci. Je v té nejlepší kondici. Možná i díky tomu je možné travní koberec pokládat v podstatě kdykoliv během roku, s výjimkou zimy. Kdykoliv si vzpomenete, můžete mít svůj vysněný trávník na zahradě během několik dnů.

A co je na celém travním řešení na míru to nejlepší? Jeho údržba rozhodně nebude tak náročná, jako kdybyste si zakládali svůj vlastní trávník. V podstatě o něj nemusíte výrazněji pečovat. Přeskočíte několik dlouhých měsíců jeho pěstování a skončí u finální podoby s okamžitým využitím.

rusky / Pixabay

Nevýhody travního koberce

Každý věc má své klady a zápory. Stejně tomu tak je u travního koberce. Také on má jistá negativa, která však pro každého nemusí být překážkou, jak by si mohl, kdo myslet. V tomto případě je asi tou největší nevýhodou cena, což je ale hodně relativní. Pokud patříte ke špatným zahrádkářům, vaše náklady na opakované pokusu s vyséváním trávníku svépomocí mohou být ještě dražší. Takže je pravdou, že lidé si raději připlatí, ale mají jistotu špičkového a prvotřídního výsledku. Vyšší pořizovací cena travního koberce se promítá také do nákladů na dopravu.

I přes tento zásadní mínus je travní koberec výzvou pro spoustu lidí toužících po dokonalé zahradě.

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*