de de de


Novinky:

Klady a zápory travního koberce

Trávník a zahradě kolem domu je obvykle reprezentativní záležitostí každé nemovitosti. Ne všichni jsou však zruční natolik, aby si v těchto prostorách vypěstovali trávu originálního a působivého vzhledu. Pokud se na něco takového necítíte nebo vám už delší dobu nevzešel krásný trávník podle vašich představ, nezoufejte. Existují totiž různá řešení, jak se s tímto problémem vypořádat.

Tím velice efektivním a v poslední době hodně populárním je travní koberec. Pokud jste o takovém řešení ještě neslyšeli, trochu vám jej představíme. Jde o trávník, který je starý přibližně rok a půl a vznikal pod taktovkou opravdových profesionálů. To znamená, že je kvalitní, hustý a krásně zelený. Zkrátka takový vytoužený „angličák“ každého z nás.

Tento trávník vám na pozemek přivezou specialisté, jež dokonale připraví povrch a následně jej položí. Pořizovací náklady na travní koberec se obvykle pohybují podle celkové plochy, ale může to být v průměru od 120 Kč za čtvereční metr až pod 150 Kč za čtvereční metr.

Výhody travního koberce

Nyní se pojďme blíže seznámit s klady takového travního koberce. Pokud se rozhodnete pro jeho pořízení, tou největší výhodou je bezpochyby to, že jej máte okamžitě, respektive po odborné pokládce. Žádné dlouhé čekání v řádu týdnů až měsíců, než se domůžete ideálního trávníku. Tak tomu v tomto případě rozhodně není.

Travní koberec je na první pohledu hustý, krásný, vitální a dokonale živený. Spolehnout se můžete na to, že použitá tráva neobsahuje žádné nemoci a podobné věci. Je v té nejlepší kondici. Možná i díky tomu je možné travní koberec pokládat v podstatě kdykoliv během roku, s výjimkou zimy. Kdykoliv si vzpomenete, můžete mít svůj vysněný trávník na zahradě během několik dnů.

A co je na celém travním řešení na míru to nejlepší? Jeho údržba rozhodně nebude tak náročná, jako kdybyste si zakládali svůj vlastní trávník. V podstatě o něj nemusíte výrazněji pečovat. Přeskočíte několik dlouhých měsíců jeho pěstování a skončí u finální podoby s okamžitým využitím.

rusky / Pixabay

Nevýhody travního koberce

Každý věc má své klady a zápory. Stejně tomu tak je u travního koberce. Také on má jistá negativa, která však pro každého nemusí být překážkou, jak by si mohl, kdo myslet. V tomto případě je asi tou největší nevýhodou cena, což je ale hodně relativní. Pokud patříte ke špatným zahrádkářům, vaše náklady na opakované pokusu s vyséváním trávníku svépomocí mohou být ještě dražší. Takže je pravdou, že lidé si raději připlatí, ale mají jistotu špičkového a prvotřídního výsledku. Vyšší pořizovací cena travního koberce se promítá také do nákladů na dopravu.

I přes tento zásadní mínus je travní koberec výzvou pro spoustu lidí toužících po dokonalé zahradě.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*