de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Pusťte se do čištění bazénu. Máte několik možností
Pusťte se do čištění bazénu. Máte několik možností

Pusťte se do čištění bazénu. Máte několik možností

Bazén je bezpochyby jednou z příjemných součástí každého bydlení, a to především v letních měsících. Pořízením bazénu vám však začíná nejenom zábava a nekonečné koupání, ale také jisté povinnosti. Ty spočívají primárně v čištění bazénu, který je třeba hlavně během teplých dnů čistit. V rámci tohoto procesu se samozřejmě nabízí hned několik možností.

Vsaďte na chemii a solničku

Abyste neměli s čištěním bazénu takovou práci, je zapotřebí dbát na prevenci. A tou je chemie. Její volba záleží na tom, jakým způsob čištění bazénu zvolíte. Základě je samozřejmě filtrace. Pokud zrovna neholduje chlorovým tabletám, vydejte se trochu jinou a zdravější cestou. Investujte do solnička, která bude bazén čistit přírodní cestou.

I když vám moderní technologie pomohou s čištění bazénové vody, stejně se nevyhnete občasné vyčištění nečistot usazených na dně. K tomu využijte ideálně bazénové vysavače. Levnější variantu představuje ruční vysavač, který je spojen s manuální prací. Pokud chcete mít o starost méně, investujte do robotického vysavače, který všechny nečistoty posbírá za vás. Vy je pak vyjmete ze sběrné nádoby a máte po starostech.

Dezinfekce prostřednictvím UV lampy

Čištění bazénů jde pochopitelně neustále kupředu, takže můžete vsadit na modernější systémy. Jedním z nich je například UV dezinfekce vody za pomoci speciální lampy. A proč dezinfikovat vodu právě tímto způsobem? Snížíte tím minimálně celkovou spotřebu chemie pro udržení zdravého provozu bazénu. Zároveň dochází ke zlepšení kvality vody. UV lampu a její parametry je pak třeba volit s ohledem na velikost bazénu a celkové množství vody.

Užívejte si koupací sezónu bez starostí, a především v čistém bazénu. Jediné, co proto musíte udělat je zvolit vhodnou čistící technologii a čas od času si vzít na pomoc ty správné čistící nástroje. Věřte, že se to vyplatí.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu