de de de


Novinky:

Zastřešení bazénu svépomocí

Zastřešení bazénu má svůj význam v mnoha ohledech. Vodní plochu ochráníte před nepořádkem poletujícím v okolí, padajícím listím a zároveň si vytvoříte prvek, jenž vám alespoň částečně ohřívá vodu v bazénu. Nutno však podotknout, že nákup kvalitního zastřešení bazénů se mnohdy rovná ceně bazénu.

Pokud tedy nemáte dostatek finančních prostředků pro vyřešení tohoto problému a toužíte po důkladném zakrytí, přinášíme vám praktické tipy.

Pořiďte si skládačku na zastřešení bazénu

První varianta je do značné míry zřejmá. Na trhu je několik firem, které vám nabízí zastřešení bazénů ve formě stavebnice. Vy, jako zákazník, obdržíte pár dílů a ty je třeba dle dostupného návodu složit. Ideální řešení pro domácí kutily, jež dávají přednost realizaci svépomocí.

Pakliže využijete tuto příležitost, ušetříte nejenom na práci techniků, ale mnohdy i na celém zastřešení, protože je rozložené.

Finanční úspory se pohybují kolem 20 % až 30 % oproti běžným cenám za kompletní a hotové dílo.

zastreseni bazenu svepomoci

Zastřešení bazénu svépomocí

Jestliže máte spoustu času a jste skutečně manuálně zruční, lze se vydat pravděpodobně tou nejlevnější cestou. Vyrobíte si zastřešení bazénu svépomocí. I pro tyto případy již vzniklo několik základních manuálů, jimiž se lze řídit.

Ve výčtu budoucích stavebních prvků vám jistě nesmí chybět dutinkový polykarbonát, krytky, šrouby, kolejnice, zakrývací doplňky, spojovací materiál a hliníkové profily. Nutno podotknout, že hodně věcí zakoupíte v určitém polotovaru a stačí jen malá úprava a vše je možné instalovat.

Vedle materiálu je důležité také kvalitní náčiní, s pomocí něhož se dopracujete k tíženému výsledku.

Nakonec tedy vyvstává otázka, zda se vyplatí podstupovat vše výše zmíněné a není vhodnější raději přišetřit na komplexní řešení. To už je však na každém z vás a především na vašich celkových dovednostech.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: David Castillo Dominici).

Sdílejte článek

1 komentář

  1. Taky jsme zvažovali že zastřešení vyrobíme sami, našli jsme na netu pána, který už si takové udělal a poslal nám návod, vyšlo ho to cca na 30 tisíc. Nakonec byl docela problém sehnat samotné hliníkové profily. Když už bychom je pořídili, tak byl zase problém je doohýbat na požadovaný sklon. Dřevo nepřipadalo v úvahu. No takže jsme se na to nakonec vykašlali a pořídili u http://www.zastresenilevne.cz kde nás to vyšlo sice dráž než svépomoci, ale ne zase o tolik, a ušetřili jsme spoustu času a nervů.

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*