de de de


Novinky:
Home » Zdraví » Stav vlasů ovlivňuje také genetika
Stav vlasů ovlivňuje také genetika

Stav vlasů ovlivňuje také genetika

I když rady dnešních influencerů, blogerů a nejrůznějších rádoby odborníků slibují mnohé, pravdou je, že základem vlasů je jednoznačně genetika. Není možné, aby člověk z černými havraními vlasy a rodinnými dispozicemi k brzkému šedivění měl ještě v padesáti stále stejnou hřívu a stejně tak není možné, aby měly dvě ženy s různým přírodním odstínem vlasů stejnou kvalitu a hustotu vlasového vlákna. Je dáno výzkumy, že nejpevnější a nejhustější vlasy mají většinou tmavovlásky. Následují blondýny a v poslední řadě jsou lidé se zrzavými vlasy, které bývají často velmi jemné.

Nezapomínejme také, že kvalita vlasů se v průběhu života mění. Nejvyšší nárůst vlasů je možné pozorovat mezi 15. a 30. rokem, následně pak dochází ke zpomalování růstu. Jistý vliv na to má i ztráta kolagenu. Proto je klíčové ho začít po překlenutí pětadvacátého roku života doplňovat, ať se vyvarujete nejen slabým vlasům, ale také vráskám a nehezky vypadající pleti.

Kolagen jako tajemství krásné hřívy

Pokud se chcete krásnou a bujnou kšticí opravdu chlubit, doplňování zmiňovaného kolagenu je klíčem k úspěchu. Bílkovinu však volte v jejím hydrolyzovaném stavu. Proč? Protože se jedná o nejpřijatelnější a nejpřínosnější verzi ve vodě nerozpustné bílkoviny, z níž si tělo vezme opravdu maximum.

Užívání kolagenu slibuje účinky už do pár týdnů, kdy by mělo dojít nejen ke zpevnění vlasů, ale také k opětovanému lesku a navrácení síly.

Začněte žít zdravě

Je od přírody dáno, s jakými vlasy se narodíme, a to je věc, ze kterou se zkrátka nic dělat nedá. S čím se ale dá pohnout je podpora zdraví, růstu a vitality za pomoci správného životního stylu. Pokud se totiž život našich vlasů točí převážnou většinu času okolo barvení, žehlení a fénování, nemůžeme čekat, že budeme mít na hlavě hřívu jako z katalogu.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*