de de de


Novinky:
Home » Jídlo » Tipy na zdravá a chutná jídla pro děti
Tipy na zdravá a chutná jídla pro děti

Tipy na zdravá a chutná jídla pro děti

Chcete svým dětem připravit nějaké dobré a zdravé jídlo, dochází vám však nápady? Pak pro vás máme malou inspiraci, která se hodí určitě každé mamince. Představíme vám pár zdravých receptů, s nimiž jednoduše nemůžete sáhnout vedle. O tom se ostatně ve své kuchyni můžete přesvědčit sami.

Banánová kaše z jáhlových vloček

Jáhlové vločky sami o sobě nemusí být pro malé děťátko tou největší laskominou. Vy však takový pokrm můžete udělat podstatně chutnější, než se na první pohled zdá. Stačí, když kromě jáhlových vloček a mléka použijete ještě banán. Uvidíte sami, že si vaše děti tuto laskominu rychle zamilují.

Jáhlovými vločkami s banánem ovšem končit nemusíte. To je teprve začátek chutného a zdravého stravování. Dále zkuste připravit květákovou polévku s jáhlovými vločkami. Jestliže vaše dítka milují polévky, nabízí se také špenátová polévka s polentou.

Spojte jednoduchost s kreativitou

Rýžové špaldové chlebíčky zná jistě každý. Pokud je chcete dát dětem ke snídani nebo na svačinu, pusťte se do nekonečného zdobení. Meze se kreativitě a fantazii rozhodně nekladou. Chlebíčky namažte sýrem a s pomocí zeleniny a ostatních ingrediencí nazdobte třeba obličej zajíčka, prasátka či jiného zvířátka. Vhod vám přijde určitě mrkev, jahody, šunka a jiné druhy zeleniny.

I samotný zdravý obložený talíř na odpolední svačinu může být plný nápadů a zábavy. Základem se mohou stát třeba vyloupané švestky. Ty budou tvořit půdu. Z ní pak bude vystupovat na kolečka nakrájený banán v podobě palmové dřeviny. Rozvětvenou palmu pak vytvoříte ze stroužků jablka nebo broskve. A jak bude vypadat sluníčko nad palmovým hájem? Může mít třeba formu plátku citrónu, který si vaše dítko dá následně do čaje. Věřte, že zdravých a chutných receptů pro vaše děti existuje více než. Stačí si dát jen tu práci, vytvořit pro ně něco originálního a lahodného.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu