de de de


Novinky:
Home » Sport » Pilates versus aerobic
Pilates versus aerobic
lograstudio / Pixabay

Pilates versus aerobic

V současné době existuj mnoho druhů cvičení na hubnutí i na zpevnění postavy. Některé jsou si sobě navzájem podobné, jiné naopak mají zcela rozdílné využití, provedení a slouží zcela k něčemu jinému. Jedním z rozdílných typů cvičení je pilates a aerobic. Přesto je mnoho lidí navzájem stále zaměňuje nebo nevědí, pro který z těchto dvou cvičení se mají rozhodnout. Pojďte se podívat na rozdíl mezi pilates a aerobikem a ukázat si, v čem se od sebe tak zásadně odlišují.

Pilates

Pilates je forma cvičení, kterou světu představil Joseph Pilates ve 20. letech a po kterém také nese svůj název. Původní využití pilates bylo zaměřené a cílené na zraněné sportovce a tanečníky, aby jim pomohlo s regenerací, udržením kondice a snazším návratem k původní aktivitě. Postupem času však jeho praktikování výrazně přesáhlo rovinu rehabilitační terapie a stalo se populárním a hodně rozšířeným. Přesto si však od svého počátku až do dnešního dne udržuje svou původní formu. Jedná se s o klidové cvičení vybraných partií, jenž nezatěžuje celé tělo a minimalizuje riziko zranění. Využívány jsou balanční a odporové pomůcky i váha vlastního těla. Pilates je cvičení, které je šetrné k páteři i ke kloubům, zbytečně je nezatěžuje a proto je ideální například pro ty, kteří se rozhodli bojovat s obezitou, ale příliš velká váha jim ze zdravotních důvodů neumožňuje náročnější sporty, jako je běh nebo právě aerobic.

pilates

lograstudio / Pixabay

Aerobic

Aerobic by se dal nazvat téměř opakem pilates. Namísto klidných cviků si zde užijete velice rychlých pohybů, rozproudíte si krev, dáte zabrat svému kardiovaskulárnímu systému a především se hodně zapotíte. Všechny pohyby probíhají do rytmu rychlé hudby, avšak v porovnání s běžným tancem jsou taneční prvky zaměřené především na svou svalovou náročnost. Aerobic vám při pravidelném a poctivém trénování pomůže spolehlivě zhubnout a vyrýsovat postavu. Jedná se o náročné cvičení, které je třeba provádět minimálně pro dobu 20 minut. Ačkoliv s ním může začít i člověk, který nemá příliš dobrou kondici a postupně se vypracovat ke stále lepším výsledkům, zůstává aerobic stále doporučovaný jen pro ty, kteří netrpí žádnými vážnými zdravotními problémy a pohybovými omezeními nebo nejsou krátce po úrazu.

Jaké cvičení si vybrat?

Oba dva typy vám pomohou shodit přebytečné kilogramy a zpevnit postavu. Průběh cvičení je však zcela odlišný. Pokud je vám svou formou bližší pilates nebo aerobic, není co řešit – lidé, kteří jsou zdravotně nebo váhově limitováni, by si měli raději zvolit pilates, naopak příznivci akčnějších sportů a vysokého výkonu aerobic. Pokud se nemůžete rozhodnout, není nic snazšího, než si vyzkoušet oba typy cvičení a pak si vybrat, který vám bude více vyhovovat. Možností je dále také jejich vzájemná kombinace. Mnoho lidí praktikujících pilates i aerobic potvrzuje, že spolu tyto cvičení skvěle fungují, navzájem se doplňují a pomáhají k rychlejším výsledkům pro dosáhnutí vysněné postavy, zdraví i kondice.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu