de de de


Novinky:
Home » Zdraví » Brní vás končetiny? Příčin může velká spousta
Brní vás končetiny? Příčin může velká spousta

Brní vás končetiny? Příčin může velká spousta

Brnění končetin je nepříjemnou záležitostí. To může potvrdit spousta z nás. Pokud vás na těle brní končetiny, pak byste měli zbystřit. Může to mít hned několik příčin, které je vhodné odhalit, popřípadě zapracovat na nápravě. Velice často se tento pocit dostaví v okamžiku, kdy si přeležíte nohu nebo ruku. Pak ji malou chvíli necítíte a dostavují se spíše pocity mravenčení. To je ještě ta dobrá příčina. Mohou však nastat i mnohé další.

Utlačení nervu může být příčinou

Jednou z příčin může být utlačení nervů, které se promítne do brnění končetin. Pokud jde o krátkodobé utlačení neboli nervové vzruch v mozku, velice brzy se domůžete správné funkce těla. Dlouhodobější utlačení už si žádá zákrok odborníka. V druhém případě je vhodné hledat příčinu, ať už jsou to skřípnuté kořenové nervy nebo cokoliv dalšího. Výjimkou dokonce nemusí být ani nežádoucí karpální tunely. Ty se týkají nervů stlačených na ruce.

Správné vyšetření mnohé prozradí

Pokud brnění končetin nepřestává, je zapotřebí provést vhodné vyšetření. To může nabývat nejrůznějších podob. Je to například magnetická rezonance, elektromyografie nebo návštěva neurologa. Ten obvykle zjistí, jakého rázu jsou příčiny přinášející ono nepříjemné brnění. Mohou to být postižené tkáně, celé skupiny nervů, ale také centrální nervy jdoucí z mozku.

Příčinou brnění se obvykle stávají nejrůznější typy zánětů. Výjimkou ale není ani hormonální a metabolické onemocnění. V některých případech vám může problémy přinést špatná funkce štítné žlázy. Kapitolou samou o sobě je cukrovka. Také toto onemocnění je v horších situacích doprovázeno brněním končetin. Ve výčtu možných příčin bychom mohli samozřejmě pokračovat – nedostatek vitamínu B, alkohol, ateroskleróza, ekzémy a mnohé další. Ať už jsou příčiny jakéhokoliv rázu, je třeba je s pomocí odborníka nalézt a co nejrychleji odstranit.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu