de de de


Novinky:
Home » Auto » Automatická vs. manuální převodovka ve voze
Automatická vs. manuální převodovka ve voze

Automatická vs. manuální převodovka ve voze

Pokud řešíte nákup nového nebo ojetého automobilu, pravděpodobně stojíte před jedním zásadním rozhodnutím. Vybrat si vůz z manuální nebo automatickou převodovkou. Z pohledu jízdních vlastností a ovládání jde o dvě rozdílné věci, přičemž každá z nich přináší trochu jiné parametry.

Poznejte výhody manuální převodovky

Abyste si udělali lepší představu o tom, co vám nabízí manuální a automatická převodovka, přinášíme vám klady obou variant. Nejprve se vrhneme na manuální převodovku, jejíž největší výhodou bude pravděpodobně nižší pořizovací cena vozu. Manuál je zkrátka levnější, což může být pro mnohé budoucí majitele vozu rozhodujícím faktorem.

Manuální převodovka vám umožňuje být si při řazení rychlostí svým vlastním pánem. Možná právě díky tomu budete mít lepší kontrolu nad automobilem. Pro mnohé milovníky vozidel je tak srdeční záležitost, a hlavně větší požitek z jízdy. Ve výsledku se můžete těšit také na nižší provozní náklady této části vozu. Manuální převodovka je určitě spojena s jednodušším a levnějším servisem.

Čím vás naopak osloví automatická převodovka?

Opakem manuální převodovky je ta automatická. U ní se připravte minimálně na to, že vám pod nohama bude chybět jeden pedál. Tzn., že k dispozici máte pouze plyn a brzdu. Řadící páka slouží jen pro přepínání režimu, jinak řazení je samo o sobě automatické. Díky tomu automat ocení hlavně milovníci jednoduchost a začátečníci.

Automatická převodovka vnáší do jízdy především maximální komfort a pohodlí při jízdě. Nemusíte se starat o žádné řazení, a to je velkým benefitem. Automat oceníte kupříkladu při popojíždění v koloně a ve městě. Na druhou stranu musíte počítat s náročnějším servisem v případě poruchy.

Pokud stále nevíte, zda zvolit manuální nebo automatickou převodovku do svého vozu, otestujte si ideálně obě. Osobní zkušenost je totiž k nezaplacení.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu