de de de


Novinky:
Home » Kultura » Sláva kapely Queen
Sláva kapely Queen
queen 1548703654

Sláva kapely Queen

Britská rocková kapela Queen se za dobu své působnosti neodmyslitelně zapsala do pamětí všech milovníků kvalitního rocku. Legendární Freddie Mercury byl ikonou a nezaměnitelným frontmanem skupiny. Bohužel však podlehl zákeřné nemoci HIV a ze současné sestavy zbyli jen Brian May, Roger Taylor a Adam Lambert. Pojďme se ale podívat na začátky kapely Queen.

Vznik kapely v roce 1970

Prvopočátky skupiny Queen se začaly psát v roce 1970, a to konkrétně v Londýně. Vše začínalo nejprve progresivnějším a hard rockem. Postupem času se Queen formoval a zkoušel i jiné žánry a odnože, jakými byly například styl pop rock, arena rock, R&B rock a funk.

Na počátku všeho byl nejprve Roger Taylor, Brian May a baskytarista Tim Staffel, kteří začínali ve skupině Smile. Když baskytarista Staffel odešel z kapely, připojil se k nim velký fanoušek Freddie Mercury.

Odo roku 1973 se kapela pustila do nekonečné tvory, která zaznamenávala velký úspěch. Patnáct studiových alb, deset živých desek a bezpočet nejrůznějších singlů a kompilaci. Kapela Queen během své působnosti získala hromadu ocenění a prodala miliony alb.

Tvorba skupiny Queen

Do roku 1974 se Queeni mohli pochlubit dvěma prvopočátečními alby s originálním názvem Queen I a Queen II. V letech 1974 – 1976 se naprostou peckou staly alba Sheer Heart Attack a album A Night at the Opera. Když se posuneme o tři roky později, největším úspěchem skupiny bude určitě album A Day at the Races, kde jednoznačně kraluje píseň Somebody to Love, jejíž rytmus zná dnes pravděpodobně každý. Není se čemu divit, protože ve své době okupovala druhé místo britské hitparády.

Z let 1980 – 1984 lze vypíchnout profesionální studiovou práci s názvem The Game a jedno z nejúspěšnějších alb The Work. V letech 1985 – 1988 proběhla řada obrovských festivalů skupiny Queen. Svůj největší úspěch si však mohou připsal v rámci charitativního koncertu Live Aid, kde během dvaceti minut předvedli neskutečné věci, jež se z hudebního pohledu zapsaly do dějin. Akce celosvětového měřítka je spojena s nejlepším živým vystoupení skupiny Queen.

Smrt Freedieho Mercuryho

Hlavního frontmana kapely Queen však začalo sužovat zákeřné onemocnění HIV, které si bohužel odnesl z některého ze svých homosexuálních úletů. Konec původního obsazení skupiny se už pomalu blížil. Došlo k němu v roce 1991, kdy zemřel Freedie Mercury. O šest let později skoncoval s hraním ve skupině i John Deacon. To však v žádném případě neznamenalo konec této rockové jedničky. I když bez charismatického a jedinečného Freedieho, Quenn žije dál a dodnes. Od roku 2005 do roku 2010 to bylo se zpěvákem Paulem Rodgersem. Dnes už pověstnou sestavu tvoří jen tři členové.

  • Brian May hrající na kytaru, klávesy a zastávající vokály.
  • Roger Taylor hrající na bicí, kytaru, tamburínu a zastávající vokály.
  • Adam Lambert je nejmladším členem. Od roku 2012 se skupinou Queen zpívá.

stux / Pixabay

Nezaměnitelné hity skupiny Queen

Legendární skupinu Queen, která byla uvedena do Rock and Roll Hall of Frame a má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy si každý bude pamatovat podle jejích nezapomenutelných písní. Proto vám nyní připomeneme ty největší hity skupiny pocházející z různých období.

V sedmdesátých letech jednoznačně zvítězili písně Love of My Life, We Are the Champions, Crazy Little Thing Called Love. V osmdesátých letech to pak byly songy jako Another One Bites the Dust, I Want to Break Free, A Kind of Magic a I Want It All. A devadesátá léta? Tam je to celkem jasné. Písně The Show Must Go On, Innuendo, Heaven for Everyone a These Are the Days of Our Lives.

Život skupiny Queen potažmo Freedieho Mercuryho si můžete připomenout prostřednictvím velice úspěšného filmu Bohemian Rhapsody.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu