de de de


Novinky:

Jaká kritéria by měl splňovat rodinný vůz?

Chystáte se v nejbližší době si pořídit rodinný vůz a rádi byste se dozvěděli, nač se při jeho výběru zaměřit? Nebo jste „jen“ automobiloví nadšenci a zajímá vás, co by mělo takovéto rodinné auto splňovat? Ať je to, jak chce, jste tu každopádně správně, neboť na následujících řádcích se přesně toto dozvíte.

U rodinných vozů by měl být kladen velký důraz na praktičnost. Pokud bychom měli tento lehce abstraktní pojem vyjádřit konkrétními parametry, tak u rodinných aut jde zejména o velikost zavazadlového prostoru a chytré rozmístění interiéru. S praktičností jde ruku v ruce i pohodlí, které se dá hmatatelně vyjádřit například dostatkem prostoru pro nohy nebo tím, jak dobře a ergonomicky jsou tvarovány sedačky.

Jako rodinné vozy se tedy mohou uplatnit kupříkladu i automobily karoserie typu crossover, protože ty bývají nejenom praktické, ale zároveň nabízí častokráte i dostatečný komfort.

Bezpečnost až na prvním místě

Co by však u rodinného vozu mělo pokaždé hrát prim je jeho bezpečnost, neboť jenom dostatečně bezpečný automobil se dokáže postarat o to, že v případě nehody vyvázne celá vaše rodina živá a zdravá. K tomu abyste si ověřili bezpečnost vámi vytipovaného rodinného auta vám mohou skvěle posloužit výsledky crashtestů Euro NCAP, v nichž naleznete hodnocení bezpečnosti většiny automobilů prohánějících se po českých silnicích (maximum je 5 hvězdiček).

Dalším kritériem, které by měl splňovat rodinný vůz je spolehlivost, protože tím posledním, co byste jako rodič chtěl, je vynakládat peníze za nadbytečné opravy auta. Rodinné automobily jsou navíc hojně využívány i při cestách k moři, i zde se tedy spolehlivost více než hodí, neboť uvíznutí v nepohyblivém autě v cizí zemi je noční můrou snad každého řidiče.

Suma sumárum ideální rodinné auto má být prostorné, komfortní, spolehlivé a především bezpečné.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*