de de de


Novinky:

Ničí automyčka auto?

Otázka, kterou si pokládá pravděpodobně velká spousta řidičů. Odpověď na ni však není úplně jednoznačná, a to z toho důvodu, že není vhodné házet všechny myčky automobilů do jednoho pytle. Ano, pokud si zajedete do automyčky, jež se pyšní silikonovými kartáči a neobměňuje je pravidelně, dochází k jejich třepení a tyto konce pak mohou mít negativní vliv na lak vašeho automobilu.

Takže, pokud chcete takové neduhy minimalizovat, vybírejte si pouze kvalitní automyčky, popřípadě dejte přednost ručnímu mytí, u něhož máte větší záruky z pohledu šetrnosti ke karoserii vozu.

PIRO4D / Pixabay

I při ručním mytí je třeba dodržovat jistá pravidla

Pokud si myslíte, že když si auto umyjete ručně, nedojde k žádnému drobnému poškození jako v klasické automyčce, jste značně na omylu. Ať už si vůz myjete sami nebo prostřednictvím specializované firmy, vždy jde o individuální záležitost a při nedodržení několika základních pravidel ručního mytí může lak automobilu po čase vypadat daleko hůře, než když budete pravidelně jezdit do myčky.

V první řadě zahoďte svoji starou houbu a pořiďte si speciální utěrky z mikrovlákna, které jsou ke karoserii daleko šetrnější. Nikdy se zároveň nesnažte umýt automobil jedním kýblem vody, a to od kol až po střechu. To je největší chyba. Používat byste měli více kýblů vody, a to vždy na každou část mytí, od autošamponu až po finální smývání. Při mytí auta dbejte i na to, abyste na ruce neměli žádné řetízky, hodinky a prstýnky, jimiž můžete v případě nepozornosti poškodit lak.

Ruční mytí je samozřejmě spjato i s řadou dalších zásad promítajících se do celkové šetrnosti tohoto procesu.

  • Nemyjte kola a auto stejným hadrem.
  • Snažte se pravidelně omývat i hůře dostupná místa, která nejsou na první pohled vidět – podběhy, záhyby a podobně.
  • Z omytého auta se otřete všechny kapky vody a vůz vysušte.
  • Nebraňte se čas od času aplikování kvalitního vosku.

Vyhněte se myčkám horší kvality

Volba mytí automobilu je tedy rozhodnutím každého majitele. Tímto článkem však nechceme v žádném případě zatracovat klasické automyčky. V jejich hojném počtu po celém území České republiky se totiž nachází spousta těch, jež disponují kvalitními doplňky a při mytí jsou maximálně šetrné. A právě takové myčky vozidel byste měli vyhledávat. Počítat samozřejmě musíte s tím, že v takové myčce si jednoduše připlatíte.

Takže ano, automyčka může poškodit lak automobilu v případě, že využijete služeb méně precizní firmy. A to platí i pro ruční mytí, v němž každý vidí spolehlivou a bezpečnou cestu. Pokud nejsou dodržovány výše uvedené zásady, nikterak si nepomůžete a vozu zkrátka nepřinesete to nejlepší.

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*