de de de


Novinky:
Home » Auto » Sportovní vůz Bugatti Chiron a jeho parametry
Sportovní vůz Bugatti Chiron a jeho parametry

Sportovní vůz Bugatti Chiron a jeho parametry

Patříte k milovníkům rychlých vozů? Pak vaší pozornosti jistě neunikl sportovní vůz Bugatti Chiron. Jestliže je právě tohle vaše krevní skupina, přinášíme vám několik technických parametrů spojených s tímto vozem. V tomto článku poznáte největší přednosti sportovního dvoudvéřového vozu, které se vyrábí ve Francii, konkrétně v Molsheimu. Jeho samotná výroba započala v roce 2016 a jeho právoplatným nástupcem je Bugatti Veyron.

Kolik koní nabízí motor Bugatti Chiron?

Základe sportovního vozu Bugatti Chiron je skutečně excelentní. Dokazuje to osmilitrový motor W16, který obsahuje čtyři turba. Právě tato motorová část je schopna nabídnout výkon až neuvěřitelných 1 103 kW. Pokud vás zajímá také tah auto, respektive kroutící moment, pohybuje se na hranici 1 600 Nm. A to už je slušná porce výkonu pro sportovní řádění.

Například na 100 km/h dokáže vůz zrychlit během 2,4 vteřiny. A za jak dlouho dosáhne rychlosti až 300 km/h? K tomu bude stačit pouhých 13,6 vteřiny. Maximální rychlost je ostatně 420 km/h. Reálná hodnota je asi ještě větší, ale z důvodu bezpečnosti je použit omezovač. Takové řádění s Bugatti Chiron je pochopitelně vykoupeno i patřičnou spotřebou. Ta průměrná se pohybuje kolem 22,5 litrů na 100 kilometrů.

Co dalšího byste měli vědět?

Nikomu asi není třeba zdlouhavě prozrazovat, že Bugatti Chiron nepatří zrovna mezi nejlevnější vozy. Pořizují si jej opravdoví boháči a milovníci této značky. Základní cena začíná na 2,4 milionech eur, což je více jak 60 milion českých korun. V rámci technických parametrů ještě zmíníme také rozměry Bugatti Chiron. Délka je 4 544 mm, šířka činí 2 038 mm a výška je díky sportovními vzhledu pouhých 1 212 mm. Pohotovostní hmotnost je 1 996 kg.

Vzhledem k tomu, že Bugatti Chiron je ryze sportovním vozem, je samozřejmě omezen i počet míst k sezení, která jsou pouze dvě.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu