de de de


Novinky:

Znáte Porsche 911 Carrera?

Ať už jste milovníkem automobilů značky Porsche nebo celkově rychlých aut, určitě byste měli znát tradiční a nadčasový vůz Porsche 911 Carrera. Jedná se o ikonický automobil, který měl již mnoho verzí a který díky jeho nezaměnitelnému vzhledu pozná na první pohled úplně každý. Pojďte se podívat, jak vývoj tohoto zajímavého modelu probíhal a co byste o něm určitě měli vědět.

Nejznámější vůz od Porsche

Když se řekne rychlý a sportovní vůz, mnoho lidí si vybaví značku Porsche. A právě model Porsche 911 Carrera je jejím nejznámějším typem, který pod názvem této automobilky vytane na mysli každému. Původ Porsche 911 Carrera sahá až do roku 1964. Od té doby proběhl poměrně dlouhý vývoj. V současné době v roce 2019 je aktuálně v prodeji již osmá generace této legendy, která je označená jako 992. Ačkoliv Porsche 911 Carrera prošla mnoha změnami a modernizacemi, aby se stále jednalo o skvělý a nadstandardní vůz, určité znaky zůstaly v průběhu let zachovány. Vzhledově jsou si jednotlivé modely velice podobné a tak je mnohdy těžké je od sebe rozlišit, byť pokrok v jejich výkonu je velice znatelný.

Změna od prvního modelu a shodné prvky

První modely tohoto legendárního Porsche byly vybaveny výkonem 370 koní, což na tehdejší dobu bylo opravdu hodně. Aktuálně však najdete téměř dvojnásobek; konkrétně výkon 700 koní. V průběhu historie vznikly silniční verze i čistě závodní vozy na okruh, auta s pohonem zadních nebo všech kol a provedení s manuální i automatickou převodovou. Při pohledu na podobu vozu však najdeme mnohem menší rozmanitost než v tom, co se ukrývá pod kapotou. Porsche 911 má typické kruhové přední světlomety a také šikmě skloněnou zadní část bez ohledu na to, jestli se jedná o nejstarší nebo nejmladší typ. Ve vnitřku je shodný napříč modely provedení motoru a to šestiválcový plochý s protilehlými písty, také nazývaný boxer.

porsche

TeroVesalainen / Pixabay

Modely v průběhu času

Porsche 911 je tu s námi již od roku 1964. Má tedy opravdu dlouhou tradici, za kterou si stihl tento vůz vybudovat své jméno. První vyráběný byl F-Modell, který se prodával od roku založení až do 1972. V následujícím roce jej nahradil G-Modell, který vydržel ze všech typů nejdéle. Jeho nástupcem je Porsche 964, který přišel v roce 1989. G-Modell se s ním vyráběl ještě jednu sezónu až do roku 1990. Porsche 964 vystřídal v roce 1993 typ Porsche 993, který pak zase v roce 1998 nahradilo Porsche 996. To se velice dlouho prodávalo se svým vyšším provedením – s Porsche 997. Od roku 2011 až do letoška bylo nejnovější Porsche z této řady, které jste mohli potkat, verze 991. Letos, v roce 2019 představila automobilka na autosalonu v Los Angeles Porsche 992, konkrétně jeho šest verzí, které si v dnešní době můžete zakoupit – 911 Carrera, 911 Carrera S, 911 Carrera Cabriolet, 911 Carrera S Cabriolet, 911 Carrera 4S a 911 Carrera 4S Cabriolet.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*