de de de


Novinky:

Co můžete vidět v Japonsku

Japonsko nebo chcete-li Země vycházejícího slunce. Země na Dálném východě, která v posledních letech láká stále více a více turistů z celého světa i z České republiky. Pokud i vy přemýšlíte o tom, že byste tuto krásnou zemi rádi navštívili, přinášíme vám několik informací o třech místech, která za vidění rozhodně stojí.

V článku najdete

Hora Fudži

Fudži je jeden ze symbolů Japonska, sopka, která se tyčí na ostrově Honšú do výšky 3776 metrů a i když již více než tři staletí nevybouchla, je stále aktivní. Fudži není jen jedním z turisticky nejnavštěvovanějších míst Japonska, ale zároveň je i posvátným místem pro budhisty a šintoisty. O významu názvu Fudži se vedou mnohaleté spory, můžete se tak setkat s tím, že název Fudži původně znamenal lotosový květ, oheň, nesmrtelnou horu, ale i babičku. V minulosti byl vrchol přístupný jen kněžím a poutníkům, navíc až do poloviny devatenáctého století jen mužům. Dnes je hora přístupná všem, ale výstup na vrchol není úplně jednoduchý. Údajně nejkrásnější je Fudži na jaře, kdy vrchní část hory ještě pokrývá sněhová pokrývka, ale v údolích pod ní již kvetou sakury.

sopka

Kanenori / Pixabay

Hirošima

Velmi navštěvovaným místem v Japonsku je také Hirošima, místo, které navždy poznamenala druhá světová válka, konkrétně šestý srpen roku 1945. V ten den totiž na Hirošimu Američané seslali první atomovou bombu. Na následky dopadu tak zvaného „Little boy“ zemřelo údajně až dvě stě tisíc lidí. Hirošima ale dnes není žádným „mrtvým městem“ či pouhým památníkem, naopak, žije tu více než milion obyvatel a na první pohled se neliší od jiných japonských velkoměst. Nejviditelnějším a pravděpodobně i nejpůsobivějším památníkem nešťastné události je zřícenina budovy, která jako jediná odolala atomovému výbuchu. Čechy může těšit fakt, že jejím autorem je český architekt Jan Letzel, který ji zde postavil roku 1915. Dalším působivým místem ve městě je tabulka, která se nachází nedaleko dnešní nemocnice, která označuje epicentrum výbuchu, právě nad tímto místem přibližně ve výšce šest set metrů došlo k výbuchu bomby.

Kjóto

Pokud chcete obdivovat ty nejkrásnější tradiční stavby, chrámy a sochy v celém Japonsku, pak zcela jistě nemůžete vynechat návštěvu města Kjóto. Mezi ty nejnavštěvovanější patří především zlatý chrám Kinkakudji, chrám Sandjúsangendo s tisícem a jednou sochou bohyně Kannon či zámek Nidjó. Navíc je malebné město uprostřed hor spojené s dalším symbolem Japonska – gejšami. Nejvíce gejš dodnes žije a pracuje v kjótské čtvrti jménem Gion, kterou proslavil i slavný film Gejša. V historické části města se tak můžete ponořit do bludiště malých uliček s dřevěnými domy, ve kterých gejši po staletí žily a předváděly své umění. V Gionu se nachází i celá řada tradičních čajoven se zenovými zahradami a restaurací, které celý zážitek z tohoto města mohou ještě zpříjemnit.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*