de de de


Novinky:

Dopřejte si ozdravný pobyt u Mrtvého moře

Izrael je zemí, která láká spoustu turistů nejenom na své historické památky a velice zajímavou minulost. Do tohoto státu se hodně cestovatelů vydává i kvůli jedné zásadní věci. A tou je Mrtvé moře. To spadá mezi nejníže položená místa tohoto typu na světě.

Jsou to nejstarší přírodní lázně, které mají na tělo člověka velice blahodárné účinky, a to především na pokožku. Je to způsobeno tím, že toto bezodtokové jezero má v sobě přemíru minerálních látek a stopových prvků.

Zatočte s lupénkou a ostatními problémy

Trápí vás lupénka nebo jiné kožní onemocnění? Pak je možná nejvyšší čas vyrazit k vodní ploše nazývané Mrtvé moře. Právě tam si totiž dopřejete odpovídající regenerace a léčebných účinků vody. Ta má mimochodem v létě opravdu hřejivou teplotu přesahující až 30 °C. V zimě to pak bude kolem 22 °C až 23 °C.

Slané moře je ideální pomocí na zánětlivé kožní onemocnění. I když vás pobyt u Mrtvého moře od lupénky zcela nevyléčí, tak díky němu zmírníte nepříjemné projevy lupénky. Léčivý přírodní zdroj v kombinaci se silným slunečním zářením je zkrátka šikovným pomocníkem.

Mrtvé moře, respektive jeho léčebné účinky, však můžete kombinovat i s poznáváním této zajímavé země.

Starověká pevnost Masada

V okamžiku, kdy si začnete plánovat dovolenou v Izraeli, zahrňte do svého itineráře například pevnost Masada. S tou se pojí skutečně dlouhá historie a její situování je úchvatné. Tyčí se asi 450 metrů nad Mrtvým mořem. To znamená, že se vám dostane překrásného výhledu po okolí. Právě zde budou pozůstatky pevnosti, která na vás dýchne kouzlem minulosti.

Pokud plánujete poznávat historické památky a rádi byste se zbavili kožních problémů, bude vám dovolená v Izraeli nápomocna ve všech ohledech. Nahlédněte třeba do produktové nabídky cestovní kanceláře Kareta Tour, kde si vyberete zájezd vyhovující vašim předpokladům do nejmenšího detailu.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*